תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הממונה על התחרות שוקלת להטיל קנס של שישה מיליון ש' על פייסבוק
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל. צילום: מירי דוידוביץ'

הממונה על התחרות שוקלת להטיל קנס של שישה מיליון ש' על פייסבוק

הסיבה: פייסבוק, שרשות התחרות רואה בה לכאורה בעלת מונופול בשוק הרשתות החברתיות למשתמשים פרטיים בישראל, רכשה שתי חברות ולא דיווחה על העסקאות לרשות, או קיבלה את אישור הממונה בטרם ביצעה אותן, כנדרש על פי חוק התחרות ● פייסבוק: "מדובר בטענות ללא עילה או בסיס"

מאת 14 במאי 2021, 9:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הממונה על התחרות שוקלת להטיל על פייסבוק (Facebook) קנס של כשישה מיליון שקלים בכפוף לשימוע בשל עסקאות מיזוגים שביצעה ללא דיווח, למרות שהיו חייבות בדיווח לפי חוק התחרות.

מכתב השימוע נשלח לפייסבוק לאחר שנמצא, כי פייסבוק רכשה בשנת 2018 ובשנת 2019 שתי חברות ישראליות – (RedKix ו-Service Friend – ולא דיווחה על העסקאות לרשות התחרות, או קיבלה את אישור הממונה בטרם ביצעה אותן, כנדרש על פי חוק התחרות. קביעת הממונה וכוונתה להטיל עיצומים כספיים כפופות לשימוע. לפייסבוק 60 יום לטעון את טענותיה בפני הממונה ביחס למכתב כוונת החיוב.

חובת הדיווח, לפי רשות התחרות, נובעת מכך שלפי בדיקת הממונה, פייסבוק, אשר מחזיקה גם ברשת החברתית אינסטגרם (Instagram), היא לכאורה בעלת מונופול בשוק הרשתות החברתיות למשתמשים פרטיים בישראל, ולכן העסקאות היו חייבות בדיווח. פייסבוק לא הודיעה על רכישת החברות, וממילא לא נתקבל בעניינן אישור הממונה. בשל כך, הממונה הודיעה לפייסבוק שהיא שוקלת, להטיל עיצומים כספיים בסך כולל של כשישה מיליון ש"ח על חברת פייסבוק ישראל וחברת האם שלה בארצות הברית.

מפייסבוק נמסר בתגובה: "אנחנו עומדים בקשר רציף עם רשות התחרות. נשיב לטענותיה הראשוניות של הרשות כדי להוכיח כי מדובר בטענות ללא עילה או בסיס. לא הייתה חובת דיווח בנוגע לעסקאות אלה, ואנחנו מאמינים שרשות התחרות תגיע למסקנה הנכונה בעניין זה".

הממונה על התחרות שוקלת להטיל קנס של שישה מיליון ש' על פייסבוק Reviewed by on . הממונה על התחרות שוקלת להטיל על פייסבוק (Facebook) קנס של כשישה מיליון שקלים בכפוף לשימוע בשל עסקאות מיזוגים שביצעה ללא דיווח, למרות שהיו חייבות בדיווח לפי חוק הממונה על התחרות שוקלת להטיל על פייסבוק (Facebook) קנס של כשישה מיליון שקלים בכפוף לשימוע בשל עסקאות מיזוגים שביצעה ללא דיווח, למרות שהיו חייבות בדיווח לפי חוק Rating: 0

הגיבו