מנכ"ל חדש ל-VMware – רגו רגהוראם

"העובדה שאנחנו נפרדים מ-דל הופכת אותנו לשווייץ של העולם מרובה העננים", אמר המנכ''ל החדש של ענקית הווירטואליזציה ● סנג'אי פונן, מספר 2 וסמנכ"ל התפעול של החברה - שהיה אחד המועמדים לתפקיד - הודיע על פרישתו

רגו רגהוראם, מנכ"ל VMware החדש. צילום: VMware

בחלוף יותר משלושה חודשים מאז שפט גלסינגר, המנכ"ל לשעבר של VMware, הפתיע את הענף בהודעה שהוא עוזב את תפקידו וחוזר לאינטל (Intel), בחרה ענקית הווירטואליזציה מנכ"ל חדש – רגו רגהוראם.

המנכ"ל החדש הצטרף ל-VMware ב-2003 והיה אחראי לניהול חלק ניכר ממוצרי ושירותי החברה. בין השאר, הוא שימש סגן נשיא ומנכ"ל עסקי הדטה סנטר מוגדר תוכנה בחברה. לפני כן שימש כמנכ"ל עסקי תשתיות הענן שלה וכמנהל שיווק מוצרים גלובלי, מנהל מוצרים ומנהל עסקי התשתיות הווירטואליות בה. עוד שימש בעבר מנהל התפעול הראשי של VMware בתחום שירותי ענן, שם היה אחראי על כל היצע המוצרים והשירותים של החברה וכן על שירותים מרכזיים, תמיכה ותפקוד תפעולי.

לפני שהגיע לענקית הווירטואליזציה, היה רגהוראם מנהל שיווק ומנהל מוצר ב-AOL, ב-Bang Networks וב-נטסקייפ.

בראיון לעיתונות הטכנולוגית עם ההודעה על מינויו, הוא אמר כי "מוניתי כדי להפוך אותנו למובילים בתחום מחשוב מרובה-עננים, זה באמת יהיה המוקד בשנים הבאות. אני ממש מצפה לקחת את החברה הזאת לשלב הצמיחה הבא שלה, יחד עם 34,000 מהחברים הכי טובים שלי בחברה".

בהתייחסו להפרדה בין ענקית הווירטואליזציה ל-EMC, החברה האם שלה, שבעצמה נרכשה על ידי דל טכנולוגיות (Dell Technologies), אמר רגהוראם, כי "השותפות שלנו עם דל היא עמוקה וחזקה. בלא קשר למבנה הבעלות על התאגידים, היו לנו שיתופי פעולה יוצאי דופן הן בהיבט הטכני והן בעבודה עם דל מול השוק. עם זאת, העובדה שאנחנו חברה עצמאית מאפשרת לשותפים אחרים (הכוונה לספקיות IT, י.ה.), שבעבר לא היו מעוניינים כל כך לעבוד איתנו בשותפות אסטרטגית עמוקה – לעשות זאת כעת. יחד עם הצוות שלי יצרתי כבר קשר עם כמה מהשותפים האלה. זה יעשה טוב לא רק לנו, אלא גם לשותפים וללקוחות: כך נביא פתרונות חדשים ומשותפים". לדבריו, "העובדה שאנחנו נפרדים מ-דל הופכת אותנו לשווייץ של העולם מרובה העננים: אנו אגנוסטיים לחומרה (שיש בתשתיות הלקוח הארגוני, י.ה.) ואגנוסטיים לענן, וכך אנחנו יכולים להתמקד בעזרה ללקוחות שלנו להריץ את היישומים שלהם ולהפעיל את ה-IT שלהם היכן ואיך שהם רוצים. אנו מספקים את הכלים שיעזרו להם לבנות יישומים חדשים מהר יותר, להריץ אותם בכל מקום, לנהל את היישומים הללו, לאבטח ולהגן עליהם".

על פי רגהוראם, "אנחנו בתחילתו של עידן חדש, של מחשוב מרובה עננים. בעשור האחרון לקוחות השתמשו בענן, והחלו להכניס יישומים לענן. 80% מהלקוחות שלנו מריצים את היישומים שלהם על שני עננים ויותר. ועדיין, 30%, 40%, או 50% מהיישומים שלהם נמצאים בדטה סנטר. מחשוב מרובה עננים יקדם ארגונים ויהפוך אותם לעסקים דיגיטליים יותר ויותר. החדשות הגדולות הן, שאנחנו כבר הולכים בדרך זו, אך כעת אנו מקבלים הזדמנות להאיץ את המגמה הזאת עוד יותר".

אחד המועמדים לתפקיד המנכ"ל היה סנג'אי פונן, סמנכ"ל התפעול של החברה. הוא מוביל את כל היבטי התפעול מצד הלקוחות, כולל מכירות, שיווק, שירותים ושיתופי פעולה. עוד הוא אחראי לאסטרטגיה העסקית והאבטחתית של VMware. כמספר 2, פונן היה בקיא בנבכי החברה, שבה הוא מילא כמעט כל תפקיד מרכזי בשמונה השנים האחרונות ומשום כך צבר הרבה ניסיון וידע בתעשייה. לפני תפקידו האחרון, פונן היה מנכ"ל יחידת מחשוב משתמשי הקצה (EUC) של ענקית הווירטואליזציה. עם היוודע דבר מינויו של רגהוראם למנכ"ל, פונן הודיע על עזיבתו את החברה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים