הביטוח הלאומי שוב מחפש מנמ"ר – הפעם עם שכר משופר

הארגון פרסם מכרז, בפעם השנייה, לאחר שמנכ"ל הביטוח הלאומי שכנע את משרד האוצר לשפר את רמת השכר שהוצעה בסבב הראשון - והרתיעה מועמדים רבים ● כעת עומד השכר על 50 אלף שקלים בחודש ● הביטוח הלאומי מתפקד ללא מנמ"ר מזה כשנתיים וחצי

המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי פרסם בשבוע שעבר מכרז חדש לאיתור מנמ"ר בדרגת סמנכ"ל, שינהל את מערך המחשוב של גוף מרכזי זה. מדובר במכרז שני, לאחר שכל המנמ"רים שהגיעו לשלב הגמר במכרז הקודם נפסלו.

מנמ"רים אחרים, בכירים ממגזרים מובילים, נמנעו מלגשת למכרז, מאחר שרמת השכר בו הייתה נמוכה ביחס למה שמקובל בשוק, ועמדה על כ-30 אלף שקלים בחודש. בעקבות מאבק שניהל מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, במשך כמעט שנה מול משרד האוצר, התקבל אישור לפרסם מכרז שני – הפעם עם רמת שכר משופרת של כ-50 אלף שקלים. מדובר באחת מרמות השכר הגבוהות ביותר בממשלה ובשירות הציבורי בכלל. רק כדי לסבר את האוזן, שכרו של מנכ"ל הביטוח הלאומי לא עולה על 40 אלף שקלים.

בביטוח הלאומי מבקשים למשוך, באמצעות השכר המשודרג, מועמדים מתאימים בעלי ניסיון שיוכלו להתמודד עם האתגרים הרבים של הארגון – הן בתקופת הקורונה והן במסגרת פרויקטים שוטפים.

תנאי הסף של המכרז הם: ניסיון מצטבר של 10 שנים ומעלה, אחריות לניהול של 500 עובדים לפחות וניסיון של לפחות חמש שנים בניהול צוות של 50 עובדים ויותר, לרבות בשנה האחרונה. כמו כן, נדרשים ניסיון בהכנת מכרזים בהיקף של 50 מיליון שקלים בשנה, ניסיון בהקמה ובפיתוח של מערכות מידע ממוחשבות והובלת שינויים חוצי ארגון. המועד האחרון להגשת מועמדות הוא ה-10 במרץ הקרוב.

אגף המחשוב של הביטוח הלאומי כולל כ-700 עובדים עם תקציב של חצי מיליארד שקלים. המנמ"ר הקודם, יהודה סרוסי, שכיהן בתפקיד 11 שנים, פרש באוקטובר 2019, לאחר שהחלים ממחלת הסרטן. מאז מתפקד הביטוח הלאומי ללא מנמ"ר, ובגלל המשברים הפוליטיים – פרסום המכרז (הראשון) לתפקיד התעכב.

מאיר שפיגלר, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי. צילום: דוברות המוסד לביטוח לאומי

מאיר שפיגלר, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי. צילום: דוברות המוסד לביטוח לאומי

דו"חות חריפים של מבקר המדינה

המנמ"ר שייבחר יצטרך להוביל פרויקטים רחבי היקף, חלקם הגדול במסגרת פרויקט תבל, שנעצר על ידי ההנהלה הקודמת של הארגון, עקב אי עמידה ביעדים במשך כעשור וחריגות בתקציב, שהגיעו למאות מיליוני שקלים. מבקר המדינה פרסם שני דו"חות חריפים ביותר (זה האחרון שבהם) על מחדלי הניהול של ההנהלה הקודמת של המוסד ועל תהליכי בקרה לקויים.

כאשר שפיגלר נכנס לתפקיד מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי ב-2017 הוא החליט להמשיך את פרויקט תבל, בהתאמה לתקציב ובשיתוף העובדים. בדיון שנערך בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת לפני כחצי שנה הוא עדכן שהפרויקט מתקדם בקצב הראוי וכבר עלו מספר מודולים לאוויר, אבל המשכו ממתין למנמ"ר מקצוען, בעל ניסיון רב, שיוכל להניע קדימה את הארגון, שרוב מערכות הליבה שלו הן בנות 30 או 40 שנים.

תגובות

(3)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. מירי

  מאיר שפיגלר הוא אדם ערכי עם לב גדול ונשמה מקצוען ואחד המנכלים הכי מקצוענים ישרים ויעילים שהיו אי פעם בביטוח לאומי

 2. דוד

  ממתינים לתשובות מוועדות שבועות אפילו חודשים
  דבר מביש
  כאין דוגמתו
  כאשר אפשר לתת תשובה תוך יום.
  הועדה מסכמת את ההחלטה בו ביום הועדה
  למה צריך להמתי חודשים

 3. ברוך

  אין על מאיר שפיגלר שיפר ועדכן את השירות של הבטוח הלאומי ביעילות מירבית.
  ישר כוח

אירועים קרובים