תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » היענות דלה ל-"יום הפרישה מפייסבוק"

היענות דלה ל-"יום הפרישה מפייסבוק"

רק 2% ממשתמשי האתר השיבו, בסקר שנערך לפני יום זה, כי יפרשו בו מהרשת החברתית הפופולרית ● "משתמשים רבים מדי מנהלים בשירות פעילות רבה מכדי שיסכימו לוותר על רשת הקשרים הענפה שטוו בפייסבוק", אמר מייק קליינשמידט, סגן נשיא בכיר למדיה ב-Vision Critical - החברה שערכה את הסקר

מאת 1 ביוני 2010, 10:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הידעתם שאתמול (ב') היה "יום הפרישה מפייסבוק (Facebook)?" אם לא, אתם לא היחידים: קבוצה של משתמשים ארגנה את היוזמה (שלא דרך פייסבוק, כמובן) בשל בעיות הפרטיות הגוברות ברשת החברתית הפופולרית ומתוך תקווה, כי אלפי משתמשים יצטרפו אליהם ויחסמו את החשבון שלהם באתר ב-31 במאי. עם זאת, על פי סקר שערכה חברת המחקר Vision Critical לקראת "יום הפרישה מפייסבוק", רק מעטים אמנם התכוונו לעשות זאת.

לא ברור אם יש לייחס את הכישלון הצפוי של "יום הפרישה מפייסבוק" לאדישות המשתמשים או לכך שמנכ"ל הרשת, מרק זוקרברג, הצליח לשכנע את המשתמשים, כי הצעדים שבהם היא נקטה פותרים את בעיות הפרטיות. בין השאר, שופרו הגדרות הפרטיות ונקבע, כי פרטים אישיים לא ישותפו כברירת מחדל עם גורמים מצד שלישי. היו ארגונים שמתחו בתחילה ביקורת על פייסבוק ולאחר הצהרתו של זוקרברג קיבלו את הצעדים שנקטה החברה בברכה.

בסקר שערכה Vision Critical ציינו 61% מבין 699 המשיבים, כי הם מרוצים מהתגובה של פייסבוק לבעיות הפרטיות שהתגלו בפעילותה, אם כי 81% ציינו, כי יתייחסו מעתה לאתר בחשדנות מסוימת בכל הקשור לשיתוף מידע ברשת. עוד עלה מסקר, כי רק 11% שמעו על היוזמה לערוך את "יום הפרישה מפייסבוק". 22% מהם ציינו, כי בכוונתם לפרוש מהרשת החברתית ביום זה – שיעור המייצג 2% בלבד מכלל משתמשיה. על פי נתונים שפרסמו מארגני היוזמה, 25,157 משתמשים התחייבו לפרוש מהרשת החברתית ב-31 במאי.

"מממצאים אלה עולה, כי על אף שהחששות של משתמשי פייסבוק בכל הקשור לשמירה על הפרטיות ושיתוף המידע גוברים, הרי שהתחזיות האפוקליפטיות ביחס לפרישה המונית היו מופרזות, ונראה, כי המוחים מייצגים מיעוט קולני בלבד", אמר מייק קליינשמידט, סגן נשיא בכיר למדיה ב-Vision Critical. "משתמשים רבים מדי מנהלים בשירות פעילות רבה מכדי שיסכימו לוותר על רשת הקשרים הענפה שטוו באתר".

היענות דלה ל-"יום הפרישה מפייסבוק" Reviewed by on . הידעתם שאתמול (ב') היה "יום הפרישה מפייסבוק (Facebook)?" אם לא, אתם לא היחידים: קבוצה של משתמשים ארגנה את היוזמה (שלא דרך פייסבוק, כמובן) בשל בעיות הפרטיות הגוב הידעתם שאתמול (ב') היה "יום הפרישה מפייסבוק (Facebook)?" אם לא, אתם לא היחידים: קבוצה של משתמשים ארגנה את היוזמה (שלא דרך פייסבוק, כמובן) בשל בעיות הפרטיות הגוב Rating:

הגיבו