תקציב תקשוב בתי הספר לשנה הקרובה: 1.2 מיליארד שקלים

שר החינוך, יואב גלנט, אמר בדיון בוועדת הכספים שישראל נמצאת בפיגור של דור בנושא הלמידה המקוונת ● המדינה תרכוש 144 אלף מחשבים ו-64 אלף טלפונים כשרים עבור התלמידים

שר החינוך, יואב גלנט, בדיון בוועדת הכספים אתמול (ד'). צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

תקציב התקשוב של בתי הספר לשנת הלימודים שתיפתח ב-1 בספטמבר הקרוב עומד על 1.2 מיליארד שקלים, והוא יופנה בין היתר לרכש מחשבים וטלפונים חכמים, כדי לאפשר את הלמידה המקוונת. פרטים אלה מסר הבוקר (ד') שר החינוך, יואב גלנט, בדיון שנערך בוועדת הכספים של הכנסת בנושא היערכות מערכת החינוך לקראת שנת הלימודים הקרובה.

"המדינה נמצאת בפיגור של דור לעומת מה שהיא הייתה אמורה להיות בכל הנוגע ללמידה מרחוק", אמר השר גלנט. הוא ציין כי התקציב ינוצל לרכש של 144 אלף מחשבים לכלל האוכלוסייה ו-64 אלף סמארטפונים כשרים למגזר החרדי, וכן לפיתוח של חדרי הקלטה שיאפשרו להקליט את התכנים המיועדים לציבור זה. כמו כן, הוא ציין כי ייבנו תשתיות מחשוב ל-16 אלף בתי ספר ברחבי הארץ וישורגו התשתיות הקיימות ב-1,900 בתי ספר.

לדברי גלנט, התהליך יימשך לאורך כל שנת הלימודים והרכש יבוצע בשתי פעימות, כאשר מחצית מהמכשירים יירכשו עד ינואר הקרוב והמחצית השנייה – עד סוף השנה. הסיבות לכך הן "מאחר שלא ניתן לבצע את הרכש בבת אחת, אי אפשר לרכוש את כל המכשירים בארץ ויש לייבא ציוד מחו"ל, ההתקנה לא מבוצעת ביום אחד ושנת הלימודים תשפ"א היא שנת מעבר. עד שנת הלימודים תשפ"ב, אני מניח שיהיו כבר כל תשתיות התקשורת", אמר גלנט.

מי יקבל יותר?

"העיקרון המוביל הוא שמי שיש לו פחות יקבל יותר", קבע שר החינוך. הוא אמר כי "האחריות על התוכן של מערכי הלימוד תהיה על מנהלי בתי הספר". לדבריו, בלימוד הדיגיטלי יש יתרונות, ואחד מהם הוא האפשרות להביא לתלמידים את טובי המורים בארץ. "מחשבים זה לא פתרון לכל הילדים בכל הארץ, אבל זה דבר חשוב", ציין.

בדיון פירט גלנט את ההוצאות הצפויות למשרד החינוך מיישום מתווה משרד הבריאות לתקופת הקורונה. הוא הוסיף כי ההחלטה לקיים לימודים מלאים בכיתות א'-ב' חסכה חמישה מיליארד שקלים מתקציב משרד החינוך, והכסף שיתפנה יופנה להשקעות בהיגיינה, בהכשרת עוזרי הוראה ובתשתיות שיאפשרו את הלימודים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים