וואן טכנולוגיות רוכשת את השליטה בחברת יוביטק סולושנס

חתמה על הסכם לרכישת 70% מההון המונפק והנפרע של חברת יוביטק סולושנס, תמורת סך של כ-14 מיליון שקל, וזאת לפי שווי חברה של כ-20 מיליון שקל ● הנרכשת עוסקת במכירה, יישום והטמעה של שירותי מיחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט

מימין לשמאל: רונן גבאי, מנהל טכנולוגיות ראשי, יוביטיק; עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות; צחי אסיף, מנכ"ל יוביטק. צילום: פז בר

וואן טכנולוגיות, מחברות ה-IT המובילות בישראל, מדווחת על מהלך אסטרטגי להרחבת פעילותה בעולמות של מיחשוב הענן. וואן הודיעה, כי חתמה על הסכם לרכישת 70% מההון המונפק והנפרע של חברת יוביטק סולושנס, תמורת סך של כ-14 מיליון שקל, וזאת לפי שווי חברה של כ-20 מיליון שקל.

יוביטק עוסקת במכירה, יישום והטמעה של שירותי מיחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט, בדגש על AZURE, M365 ו-Cyber Security. בין שאר הסמכותיה גם הסמכת AZURE Expert MSP. החברה היא אחת מ-70 השותפים העולמיים של מיקרוסופט בדרגת הסמכה זו. ליוביטק  למעלה מ-500 לקוחות, והיא מעסיקה כ-75 עובדים.

מחזור ההכנסות של יוביטק, נכון לתקופה של ינואר-אפריל 2020, עמד על כ-41 מיליון שקל, והרווח התפעולי הסתכם בכ-2.1 מיליון שקל. את שנת 2019 סיימה יוביטק עם מחזור הכנסות של כ-70 מיליון שקל, ורווח תפעולי של כ-671 אלף שקל.

במסגרת ההסכם תמשיך יוביטק לפעול במתכונת עצמאית על בסיס הנהלתה הקיימת, תוך שוואן תפעל לסייע לה להרחבת עסקיה, הן באמצעות מערך השיווק והמכירות הרחב שלה, והן במקורות הון ואשראי זמינים להרחבת פעילותה. כמו כן, סוכם בין הצדדים, כי שני מייסדי יוביטק – צחי אסיף, מנכ"ל החברה, ורונן גבאי, מנהל הטכנולוגיות הראשי שלה – יישארו בתפקידיהם למשך שלוש שנים ממועד השלמת העיסקה.

וואן

וואן

וואן טכנולוגיות פרסמה במאי 2020 את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון. הכנסות החברה ברבעון צמחו לכ-431.6 מיליון שקל, והרווח התפעולי עלה לכ-31 מיליון שקל. את שנת 2019 סיימה וואן טכנולוגיות עם הכנסות של כ-1.6 מיליארד שקל ורווח תפעולי של כ-125 מיליון שקל. 

עדי אייל, מנכ"ל קבוצת וואן טכנולוגיות: "אנו שמחים על השלמת מהלך אסטרטגי, שצפוי להרחיב משמעותית את פעילותנו בתחום מיחשוב הענן, ולבסס את מובילותנו בתחום זה. שירותי מיחשוב הענן צפויים לצמוח בשנים הקרובות בקצב משמעותי, ואנו נערכים לקחת חלק משמעותי בצמיחה זו. יוביטק נחשבת לשחקנית איכותית ומובילה בתחום, ואף נבחרה אשתקד כשותפה העסקית המצטיינת של מיקרוסופט בישראל. הצטרפותה של יוביטק לקבוצת וואן הינו מהלך שיהווה קפיצת מדרגה לשני הצדדים, ויאפשר לנו להעמיק את סל פתרונות הענן שאנו מספקים ללקוחותינו העסקיים".

אסיף וגבאי, מייסדי ומנהלי יוביטק: "אנו שמחים על חבירתנו לקבוצת וואן, המובילה את השוק הישראלי בעולמות מיחשוב הענן, ומאמינים כי מהלך זה טומן בחובו פוטנציאל אדיר עבור עתיד שתי החברות, ויתרום להמשך הרחבת הפעילות של השתיים בשנים הקרובות. יוביטק תרחיב את מגוון המוצרים שוואן מציעה ללקוחותיה, ולצד זאת וואן, המרושתת היטב בשוק הישראלי, תפתח בפני יוביטק קהל לקוחות חדש, שיבטיח את האצת הצמיחה של יוביטק בשנים הבאות".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. עידו

    כל הכבוד אלופים!!
    רונן אחד האנשים המוכשרים בתעשייה

אירועים קרובים