תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » היי-טק מינויים » יו"רית חדשה לוועדת המדע הטכנולוגיה: ח"כ עינב קאבלה
ח"כ עינב קאבלה, יו"רית ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יו"רית חדשה לוועדת המדע הטכנולוגיה: ח"כ עינב קאבלה

ח"כ קאבלה מכחול לבן, שנכנסה לכנסת בעקבות החוק הנורבגי, נבחרה פה אחד ● לדבריה, "דווקא בתקופה זו, שבה אנחנו חווים ריחוק פיזי, קיים צורך באמצעים טכנולוגיים, בכדי להנגיש מידע ושירותים לאזרחים בצורה איכותית ומיטבית"

מאת 1 ביולי 2020, 15:38 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ח"כ עינב קאבלה מכחול לבן נבחרה פה אחד לתפקיד יו"רית ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. היא תחליף את היו"ר הזמני, ח"כ איתן גינזבורג, אף הוא מהמפלגה. היא נכנסה לכנסת בעקבות החוק הנורבגי, לאחר התפטרותו מהפרלמנט של שר התיירות, אסף זמיר. בבחירות האחרונות היא שובצה במקום ה-37 ברשימת כחול לבן, מטעם חוסן לישראל, מפלגתו של בני גנץ.

ח"כ קאבלה היא עורכת דין במקצועה, ילידת אשקלון, ובוגרת אולפנת צביה בעיר ושירות בשירות לאומי. את השכלתה המשפטית היא רכשה באוניברסיטת בר אילן. היא הולכת שנים רבות עם אבי ניסנקורן, חברה למפלגה ושר המשפטים. בין היתר, היא עבדה במשרד עורכי הדין שלו (ובעוד כמה משרדים), וב-2010 מונתה למנכ"לית האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בתקופתו כיו"ר הארגון. ב-2014 היא מונתה לראשת המטה של ניסנקורן בהסתדרות. לאחר שנכנס לתפקידו כשר המשפטים, דווח בכלי התקשורת כי הוא הציע לקאבלה תפקיד בכיר במשרד, אולם היא העדיפה לכהן בכנסת.

"נושאים בעלי היבטים מורכבים"

בעקבות בחירתה, בירך אותה יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין: "זאת זכות ענקית לעמוד בראש ועדה בכנסת, ובמיוחד בראש ועדה שיושבי הראש הקודמים שלה עשו בה כה רבות. הנושאים שעומדים לפני הוועדה מצריכים דיוני עומק ויש להם היבטים מורכבים, אבל יש פה מערכת מקצועית, שיודעת להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר".

לדברי ח"כ קאבלה, "דווקא בתקופה זו, שבה אנחנו חווים ריחוק פיזי, קיים צורך הולך וגדל באמצעים טכנולוגיים, בכדי להמשיך בפעילויות השונות, ובכדי להנגיש מידע ושירותים לאזרחים בצורה איכותית ומיטבית". היא הוסיפה כי המדע והטכנולוגיה הם מקור לגאווה ומנוע צמיחה חשוב לכלכלה הישראלית".

ועדת המדע והטכנולוגיה עוסקת בשלל תחומים הקשורים בנושאים אלה ובפעולות הממשלה בתחום. בכנסת הקודמת כיהן כיו"ר שלה ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, כיום הסגן של מירי רגב במשרד התחבורה. הח"כים האחרים בוועדה, בכנסת הנוכחית, הם ניר ברקת ועוזי דיין מהליכוד, איתן גינזבורג מכחול לבן, סונדוס סאלח מהרשימה המשותפת, יבגני סובה מישראל ביתנו ואנדרי קוז'ינוב מיש עתיד-תל"ם.

יו"רית חדשה לוועדת המדע הטכנולוגיה: ח"כ עינב קאבלה Reviewed by on . ח"כ עינב קאבלה מכחול לבן נבחרה פה אחד לתפקיד יו"רית ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. היא תחליף את היו"ר הזמני, ח"כ איתן גינזבורג, אף הוא מהמפלגה. היא נכנסה לכנסת ח"כ עינב קאבלה מכחול לבן נבחרה פה אחד לתפקיד יו"רית ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת. היא תחליף את היו"ר הזמני, ח"כ איתן גינזבורג, אף הוא מהמפלגה. היא נכנסה לכנסת Rating: 0

תגובות (1)

 • Avatar

  אלי

  מתאים לכל המינויים הרדודים במדינה
  עורכי דין בהובבלת ועדת טכנולוגיה ומדע
  תציבו מומחה טכנולוג להוביל תחומי משפט
  ראו מערכון של הגשש על שרים ומינויים

הגיבו