תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מיהי חברת ה-IT הציבורית הגדולה ביותר?
ובמקום הראשון... צילום אילוסטרציה: GearSTD, BigStock

מיהי חברת ה-IT הציבורית הגדולה ביותר?

נתונים מעניינים על חמש חברות ה-IT המובילות בבורסה בתל אביב: לאיזו מהחברות יש את מספר העובדים הגדול ביותר? באיזו מהן מועסקים העובדים היעילים ביותר? ומי מהן מרוויחה הכי הרבה? ● הטבלה המלאה

מאת 10 ביוני 2020, 15:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מטריקס היא החברה הגדולה ביותר מבין חמש חברות ה-IT הציבוריות הישראליות, הן בהכנסות והן במצבת כוח האדם שלה – כך עולה מסיכום נתוני הרבעון הראשון שפרסמו החברות, שכולן נסחרות בבורסת תל אביב. לעומת זאת, מלם תים היא החברה היעילה ביותר מבחינת התפוקה לעובד.

הנתונים מראים שמספר העובדים של מטריקס הוא 10,100 – קצת יותר מפי 2.5 מהחברה השנייה בדירוג, וואן, עם 3,900 עובדים. חילן מעט מאחוריה עם 3,800 עובדים, כשבהמשך הרשימה נמצאות מלם תים עם 3,500 עובדים וטלדור עם 2,370.

מטריקס היא גם החברה עם ההכנסות הגדולות ביותר, שהגיעו ברבעון הראשון של השנה ל-974.06 מיליון שקלים, ועם הרווח הנקי הרב ביותר – 43.05 מיליון. במקום השני מבחינת ההכנסות נמצאת מלם תים עם 529.05 מיליון שקלים, אולם בסעיף הרווח הנקי היא מדורגת במקום הרביעי עם 12.37 מיליון. וואן נמצאת במקום השלישי הן מבחינת ההכנסות, עם 431.6 מיליון שקלים, והן מבחינת הרווח הנקי – 20.64 מיליון. רביעית בדירוג ההכנסות נמצאת חילן, עם 412.7 מיליון שקלים, אך נתון גבוה, של 33 מיליון, מציב אותה במקום השני בסעיף הרווחיות. טלדור רשמה את הנתון הנמוך ביותר בהכנסות – 203.92 מיליון שקלים, וברווח הנקי – 6.01 מיליון.

התמונה משתנה כשבוחנים את ההכנסות (בעיקר) ואת הרווח לעובד – מה שמשקף במידה רבה את רמת היעילות של החברה. כאן, הבכורה היא של מלם תים, עם תפוקה של 151.16 אלף שקלים לעובד במהלך הרבעון, במקום השני וואן עם 110.667 אלף, שלישית חילן עם 108.615 אלף, לאחר מכן מטריקס עם 96.442 אלף ובמקום החמישי נמצאת טלדור, שכל עובד מניב לה בממוצע הכנסות של 86.042 שקלים.

העובדים הרווחיים ביותר הם אלה של חילן – כל אחד מהם תרם בממוצע 8,684 שקלים לסעיף הרווח הנקי של החברה. במקום השני, ורחוק למדי מאחורי חילן, ממוקמים עובדי וואן, עם רווח לעובד של 5,292 שקלים. בהמשך הרשימה ניתן למצוא, לפי הסדר, את מטריקס, עם רווח של 4,262 שקלים, מלם תים, עם 3,534 שקלים, וטלדור, שכל אחד מעובדיה הניב לה בממוצע רווח של 2,536 שקלים.

מיהי חברת ה-IT הציבורית הגדולה ביותר? Reviewed by on . מטריקס היא החברה הגדולה ביותר מבין חמש חברות ה-IT הציבוריות הישראליות, הן בהכנסות והן במצבת כוח האדם שלה - כך עולה מסיכום נתוני הרבעון הראשון שפרסמו החברות, שכו מטריקס היא החברה הגדולה ביותר מבין חמש חברות ה-IT הציבוריות הישראליות, הן בהכנסות והן במצבת כוח האדם שלה - כך עולה מסיכום נתוני הרבעון הראשון שפרסמו החברות, שכו Rating: 0

תגובות (2)

 • Avatar

  אליהו

  זה רק אומר שמטריקס משקיעה בעובדיה ולא רק חושבת רווח וגולגלות. כבוד למוטי גוטמן

 • Avatar

  יואב צור

  ניתוח מעניין אבל כדי להשוות "תפוחים לתפוחים" צריך לנטרל את מכירות החומרה ומוצרי התוכנה שבהן יש שונות גדולה בין החברות. הן מגדילות מלאכותית את המכירות לעובד בחברות להן פעילות גדולה בתחומים אלו.
  בניותח המפריד את חטיבות החומרה של מלמ (טים) ושל וואן , וכן את לשכות שרות השכר, ובמידת מה גם את חטיבות שווק מוצרי התוכנה בחלק מהחברות, נגלה שהפערים "פר קפיטה" הרבה יותר קטנים.
  ב services אין ניסים. בסוף מה שמעניין זה רווחיות תפעולתי ולאורך זמן על כלל המחזור, וכאן יש הבדלים מענינים.

הגיבו