תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » גיל שויד: "יהיה גל חדש וענק של מתקפות סייבר – בגלל הקורונה"
גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט. צילום: יח"צ

גיל שויד: "יהיה גל חדש וענק של מתקפות סייבר – בגלל הקורונה"

"לא הגענו לשיא במספר מתקפות הסייבר על רקע הקורונה; מנהלי האבטחה יצטרכו לעבוד קשה", אמר גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט ● הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון ירד בכ-1% והרווח התפעולי - בכ-3%, ולעומת זאת, ההכנסות עלו בכ-3% ועקפו את תחזיות האנליסטים

מאת 27 באפריל 2020, 12:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"לא הגענו לשיא מתקפות הסייבר על רקע הקורונה. ההאקרים לומדים כעת את הסביבה, ולוקח להם זמן לייצר את הכלים לתקיפה", כך אמר היום (ב') גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט, במסיבת עיתונאים שנערכה בזום ושבה היא פרסמה את התוצאות הרבעוניות שלה. החברה הציגה ברבעון הראשון של השנה עלייה בהכנסות, לצד ירידות ברווחים הנקי והתפעולי.

שויד אמר כי "התקופה מייצרת אתגרים גדולים: מדינות נותנות סיוע כספי למטרות שונות אונליין וזה מכרה זהב לפשע פיננסי. גם הסט החדש של כלי העבודה – למשל לגישה מרחוק ושיחות וידיאו – הוא כר נרחב להאקרים לנסות להגיע לכל מקום בארגון. יהיה גל חדש וענק של פריצות ולמומחי האבטחה תהיה עבודה מאוד רבה איך לסגור את זה ואיך להתמודד מול האתגרים החדשים. תהיה לנו תקופה מאוד מעניינת מבחינת סייבר".

הוא דיבר לחיוב על זום ואמר כי "הם נמצאים תחת גל מתקפות רחב, אבל הם עושים עבודה פנטסטית מבחינת אבטחה".

על רקע המשבר: זינוק של 20% בביקושים לשירותים הטכניים

נראה כי התוצאות הכספיות של צ'ק פוינט הושפעו מהזינוק במספר המתקפות מחד, לצד העובדה שהמצב הכלכלי והמשבר במשק מביאים ארגונים לחשוב פעמיים האם ובמה להשקיע. ענקית הסייבר והאבטחה הישראלית הגדילה ברבעון את ההכנסות שלה ביותר מ-3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד – ל-486.5 מיליון דולר. מדובר בכחמישה מיליון דולר מעל לתחזיות האנליסטים ובאמצע טווח התחזיות של החברה. עיקר ההכנסות הן ממוצרים ורישיונות, שם נרשמה עלייה של יותר מ-5% ל-269 מיליון שקלים, והיתר – משירותים, עם גידול של כ-1% בלבד. בחברה מצביעים על זינוק של 20% בביקושים לשירותים הטכניים שלה על רקע משבר הקורונה. המשבר אף הביא לזינוק של 45% בשימוש בקהילות שלה. ההכנסות נמצאות בטווח העליון של התחזיות של צ'ק פוינט, על אף ירידות דרמטיות בכמה מדינות שסבלו קשות ממשבר הקורונה, לרבות איטליה ובריטניה. לעומת זאת, בארצות הברית רשמה החברה רבעון טוב. יצוין כי הבדידות והירידה הדרמטית בפעילות הכלכלית שם החלו רק לקראת סוף הרבעון.

הרווח התפעולי, לעומת זאת, קטן בכ-3% וכמעט שירד מתחת ל-200 מיליון דולר. ירידה נרשמה גם ברווח הנקי, אם כי היא הייתה שולית למדי – פחות מ-1%. בסך הכל, עמד הרווח הנקי הרבעוני של צ'ק פוינט על 178.7 מיליון דולר. לעומת זאת, הרווח הנקי למנייה עלה בכ-7% ועמד על 1.23 דולר. תזרים המזומנים ירד מ-379 מיליון דולר ל-359 מיליון. יצוין כי על רקע אי הוודאות שיוצר סביבו משבר הקורונה, החברה החליטה לבטל את התחזיות הכספיות שלה לשנת 2020.

מחלקת המחקר של צ'ק פוינט הציגה במהלך הרבעון כמה נתונים מעניינים על השפעת משבר הקורונה על עולם הסייבר: מחקר שערכה החברה בקרב 411 מומחי IT ואבטחה מעלה כי חלה עלייה באיומי האבטחה על רקע המשבר. כמו כן, החברה מצביעה על עלייה דרמטית במספר מתקפות הסייבר הקשורות לנגיף הקורונה. בעוד שבכלל ינואר נמצאו 68 אלף מתקפות, בחודש הנוכחי עומד מספרן על 20 אלף ליום.

94% מעובדי צ'ק פוינט – עובדים מהבית

בצ'ק פוינט מדגישים כי הם שומרים על ההנחיות של משרד הבריאות ועברו ממצב שבו כלל העובדים במטה החברה בישראל עבדו מהמשרד, בין היתר כדי שהקניין הרוחני שלה לא ידלוף מהמערכות, 50% מכוח העבודה שלה בארץ עבר לעבוד מהבית. גיל שויד, המנכ"ל, אמר כי כיום, 94% מכלל עובדי החברה בעולם יכולים לעבוד מהבית. הוא ציין כי העבודה מהבית הביאה לעלייה משמעותית בפרודוקטיביות של עובדי צ'ק פוינט בחלק מקווי המוצרים. כללית, אמר, "נראה שינוי בעולם העבודה בעקבות העבודה מהבית – הן בצ'ק פוינט והן בכלל. נבחן מה אנחנו לוקחים מזה כשאפשר יהיה לחזור לעבודה מהמשרד. חשוב ומשמעותי ללכת לאתר הלקוח, אבל לקבוע פגישה עם 10 משתתפים מחמישה תחומים שונים – קל יותר להביא את כולם לזום מאשר לרכז אותם פיזית, ואפשר לעשות את זה בצורה אפקטיבית. לא הכל, אבל חלק מזה, יישאר אתנו גם כשייגמר המשבר".

עובדי החברה אף הגבירו את פעילות ההתנדבות והתרומה למען הקהילה, על רקע המשבר. החברה תרמה ל-80 עמותות שונות בארץ ובמדינות נוספות, בהן לעמותת ושמרת, שעוסקת במתן ציוד לבתי אבות, ושצ'ק פוינט היא בין מקימיה, ולבתי החולים העמק ושיבא. שויד ציין בנוסף כי החברה משתדלת לרכוש מעסקים קטנים. במסגרת זו, היא מעניקה לעובדיה מתנות שיוצרו על ידי עסקים אלה. כמו כן, צ'ק פוינט הוציאה מסכות ממותגות ומדבקות לעובדים, שמבקשות מהנוכחים לידם לשמור על מרחק של שני מטרים.

 

 

גיל שויד: "יהיה גל חדש וענק של מתקפות סייבר – בגלל הקורונה" Reviewed by on . "לא הגענו לשיא מתקפות הסייבר על רקע הקורונה. ההאקרים לומדים כעת את הסביבה, ולוקח להם זמן לייצר את הכלים לתקיפה", כך אמר היום (ב') גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט, במס "לא הגענו לשיא מתקפות הסייבר על רקע הקורונה. ההאקרים לומדים כעת את הסביבה, ולוקח להם זמן לייצר את הכלים לתקיפה", כך אמר היום (ב') גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט, במס Rating: 0

הגיבו