תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » אישום: עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית ביצעה עבירות סייבר
עבירות סייבר בבוועדה לאנרגיה אטומית. אילוסטרציה: BigStock

אישום: עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית ביצעה עבירות סייבר

עם הגשת כתב האישום, בית המשפט קיבל את בקשת המדינה והורה על איסור פרסום ודלתיים סגורות בתיק - זאת מטעמים של ביטחון המדינה והגנה על הפרטיות

מאת 10 במרץ 2020, 15:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הותר לפרסום: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ג') כתב אישום נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א). זאת, בגין ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות.

כתב האישום הוגש בתום חקירה של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב). על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום ברחובות, הנאשמת חדרה בעשרות הזדמנויות שונות למערכת מחשוב, שאליה לא הייתה לה הרשאת כניסה, וערכה חיפושים ממוקדים שלא כדין ובניגוד לחוק הגנת הפרטיות.

כתב האישום - נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א). צילום אילוסטרציה: BigStock

כתב האישום – נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א). צילום אילוסטרציה: BigStock

על-פי כתב האישום, החל מסוף חודש אוגוסט 2018 ועד לינואר 2020, העובדת חדרה למערכת המחשוב בין 70 ל-100 פעמים – וערכה בה חיפושים אסורים.

קציני הביטחון בוועדה לאנרגיה אטומית גילו את העבירות, ובעקבות כך יחידת החקירות במלמ"ב שבמשרד הביטחון פתחה בחקירה פלילית, אשר נוהלה בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

את כתב האישום הגישה עו"ד אדר לר ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, במסגרת הסדר טיעון מול הנאשמת. עם הגשת כתב האישום, בית המשפט קיבל את בקשת המדינה והורה על איסור פרסום ודלתיים סגורות בתיק. זאת מטעמים של ביטחון המדינה והגנה על הפרטיות.

אישום: עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית ביצעה עבירות סייבר Reviewed by on . הותר לפרסום: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ג') כתב אישום נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א). זאת, בגין ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב ופגיעה הותר לפרסום: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ג') כתב אישום נגד עובדת בוועדה לאנרגיה אטומית (וא"א). זאת, בגין ביצוע עבירות של חדירה לחומר מחשב ופגיעה Rating: 0

הגיבו