תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » הוגש כתב אישום נגד מייסד טלגראס: "ניהל ארגון פשיעה"

הוגש כתב אישום נגד מייסד טלגראס: "ניהל ארגון פשיעה"

כתב האישום הוגש הבוקר (ב') לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד עמוס דב סילבר, אשר הוסגר מאוקראינה לישראל ב-18 באוגוסט האחרון, וכולל את העבירות: ניהול ארגון פשיעה, תיווך לסחר וסחר בסמים מסוכנים, הדחת קטין לסמים מסוכנים וסחיטה באיומים

מאת 9 בספטמבר 2019, 14:05 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ב') כתב אישום נגד עמוס דב סילבר, מי שייסד ועמד בראש טלגראס בשירות טלגרם.

כתב האישום הוגש לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד דב סילבר, שהוסגר מאוקראינה לישראל ב-18 באוגוסט האחרון, וכולל את העבירות הבאות: ניהול ארגון פשיעה, תיווך לסחר בסמים מסוכנים, סחר בסמים מסוכנים, הדחת קטין לסמים מסוכנים וסחיטה באיומים.

כתב האישום מצטרף לשורת כתבי אישום שהוגשו בפרשת טלגראס, במסגרתה הועמדו לדין 28 נאשמים כמנהלים ועובדים שהפעילו את קבוצות טלגראס שפעלו בפלטפורמת טלגרם.

עוה"ד שירי רום, יוני חדד ויעלה הראל הגישו את כתב האישום, שמתאר את תהליך הייזום וההתפתחות של רשת טלגראס, תוך ניצול מאפייניה של פלטפורמת טלגרם, שאפשרו תיווך בין סוחרי סמים לבין רוכשיהם, הכל בניצוחה של הנהלת טלגראס, בראשה עמד הנאשם.

עוד על פי כתב האישום, בטלגראס הושקעו מאמצים ייחודיים לאמת את זהותם של סוחרי הסמים שביקשו לפעול באמצעות הפלטפורמה, כאשר מטרת האימות הייתה לוודא שלא מדובר בשוטר סמוי המתחזה לסוחר, או בסוחר סמים העתיד להונות את רוכשי הסם. כמו כן, מנהלי הרשת ערכו תוכנות אוטומטיות ("בוטים") שנועדו לייעל את השימוש בטלגראס, ויצרו מנגנון לאיסוף שכר טרחתם מסוחרי הסמים שפעלו בפלטפורמה. חלק מההכנסות של מנהלי הרשת שולמו במזומן, וחלק אחר בסמים שווי כסף.

בכתב האישום מפורטת ההיררכיה הארגונית של רשת טלגראס, בראשה עמד, כאמור, עמוס דב סילבר. פעילותו של הנאשם מפורטת, ובכלל זה מעורבותו בקבלת ההחלטות וקביעת המדיניות, עידודו ותמיכתו בסחר בסמים לקטינים ועל-ידי קטינים, הקמתו את הערוץ המתווך לסחר בסמים פסיכדליים כגון אקסטזי, LSD, פטריות הזיה ועוד. כן צוין כי הנאשם פעל לעידוד השימוש בקנאביס ונגזרותיו בקרב הציבור הכללי, באמצעות פרסומים בכלי תקשורת שונים ובדף הפייסבוק שלו והפקת אירועים ציבוריים בהם התבצעה חלוקה של סמים מסוכנים למשתתפים.

הכנסות טלגראס – לכל הפחות 30 מיליון שקלים

טלגרם

טלגרם

עם הגשת כתב-האישום, ביקשה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר מתארת הפרקליטות כמה מסוכן הנאשם, שעמד בראש ארגון שהיה אחראי לאספקה של נתח שוק עצום מכלל שוק הסמים בישראל.

הפרקליטות מתארת בבקשת המעצר כי מנהלי טלגראס, שבראשם הנאשם, תיווכו למעשה בין למעלה מ-3,000 סוחרי סמים מכל רחבי הארץ, מתוכם לפחות 250 קטינים, לבין כ-200,000 רוכשי סמים, ובהם קטינים שמספרם אינו ידוע. במהלך תקופת פעילותו של ארגון טלגראס, עסקאות הסמים שבוצעו במסגרת הפלטפורמה תפסו חלק ניכר מכלל הסחר בסמים בישראל. הכנסות הארגון מפעולות התיווך לסחר בסמים הגיעו בסך הכל לכל הפחות ל-30 מיליון שקלים.

בנוסף, הפרקליטות כותבת בבקשת המעצר כי קיים חשש כבד להימלטותו של הנאשם, אם ישוחרר ממעצר, לאור העובדה כי באמצע אוגוסט ברח משדה התעופה באוקראינה, לקראת הסגרתו לישראל. אחרי בריחתו נעצר סילבר כעבור יומיים באומן, מרחק של למעלה מ-200 קילומטרים משדה התעופה, והוסגר לבסוף לישראל.

כתב האישום הוא פרי חקירה סמויה ממושכת בהובלת יחידת הסייבר בלהב 433 ביחד עם ימ"ר צפון ממשטרת ישראל, כאשר סמוך למעבר לחקירה הגלויה נטלו חלק כוחות רבים נוספים (מאות שוטרים) מלהב 433 ומיחידות נוספות, כמו גם יחידת יהלום ברשות המסים ומחלקת החקירות של הכונס הרשמי במשרד המשפטים. החקירה לוותה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה משך תקופה ארוכה, כאשר בציר הבינלאומי של החקירה פעלה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, אשר פעלה, בין היתר, להסגרתו של הנאשם מאוקראינה. בתיק רחב היקף זה נאספו מאות עדויות, נתפסו מאות מחשבים וטלפונים סלולריים, ונאספו ראיות נוספות מסוגים שונים.

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי, ציין את ערכה התקדימי של הפרשה בכך שזו הפעם הראשונה שנחשפו ונאספו ראיות קבילות בגין פעילות של ארגון פשיעה של ממש במרחב המקוון, הכולל חלוקת תפקידים, תכנון ופעולה משותפת לקידום יעדים כלכליים ואידיאולוגיים של הארגון.

עורך דינו של סילבר אמר בתום הדיון כי "הנאשם הוא אדם ערכי, שפעל מתוך אידאולוגיה של לגיליזציה של סמים קשים ורצון לסייע לחולים קשים לשם מזור לכאבם. לצערי, המאשימה מציגה את מעשיו באופן שגוי, בשילוב קונסטרוקציות משפטיות מופרכות כמו חברות בארגון פשיעה".

סילבר יישאר במעצר עד להחלטה אחרת, והדיון הבא בעניינו נקבע ל-23 באוקטובר.

הוגש כתב אישום נגד מייסד טלגראס: "ניהל ארגון פשיעה" Reviewed by on . מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ב') כתב אישום נגד עמוס דב סילבר, מי שייסד ועמד בראש טלגראס בשירות טלגרם. כתב האישום הוגש לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד דב ס מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ב') כתב אישום נגד עמוס דב סילבר, מי שייסד ועמד בראש טלגראס בשירות טלגרם. כתב האישום הוגש לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד דב ס Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    מישהו

    בעוד כמה שנים מישהו יקרא כתבה כזאת ויתפלא על מה הוא הואשם ומה עשה לא חוקי. כמו שהיום קוראים על הרדיפה אחרי האלכוהול בתחילת המאה שעברה שהיום נראה לנו הזוי לחלוטין. הורסים לאנשים את החיים בגלל משהו שאין שום סיבה שלא יהיה חוקי.

הגיבו