תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » סיסקו רוכשת את Acacia ב-2.6 מיליארד דולרים
צ'אק רובינס, מנכ"ל סיסקו. צילום: ארתור פירר

סיסקו רוכשת את Acacia ב-2.6 מיליארד דולרים

הרכישה תעשיר את היצע ציוד התקשורת מבוססת טכנולוגיה אופטית ● העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של שנת הכספים 2020 של סיסקו

מאת 10 ביולי 2019, 10:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סיסקו רוכשת את Acacia Communications תמורת 2.6 מיליארד דולרים, כך הודיעה אמש (ג') ענקית הטכנולוגיה. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של שנת הכספים 2020 של סיסקו.

הנרכשת הוקמה ב-2009 והונפקה בשנת 2016. היא מספקת מוצרי קישוריות במהירות גבוהה – מבוססי תקשורת אופטית. מוצרי החברה כוללים סדרה של מעבדי אותות דיגיטליים, הפועלים בצריכת חשמל נמוכה (DSP ASICs), לצד מעגלים חשמליים המבוססים על שבבי סיליקון פוטוניים (silicon PICs). הרכישה נועדה לענות על האתגר הכפול: הגידול העצום בנפח ובקצב תעבורת הנתונים.

התקשורת האופטית מאפשרת קצב מידע מהיר באמצעות מערכות על שבב אחד, עם אינטגרציה גבוהה של רכיבים פוטוניים ומיליארדי התקנים אלקטרוניים על אותו תא שטח. טכנולוגיית שבבי הסיליקון הפוטוניים מאפשרת עיבוד אופטי כולל של נתונים. הדבר מאפשר לממש פונקציות מתמטיות מורכבות לעיבוד אותות באמצעות התקנים פוטוניים. תכונה זו מאפשרת להוריד את מגבלת המהירות של רכיבים אלקטרוניים: מערכות אופטיות מאפשרות עיבוד בקצב גבוה יותר – תוך שהן מקטינות את זמן ההשהיה לעיבוד האותות, שנקבע על ידי גודל הרכיב ומהירות ההתפשטות של האות בהתקן.

החברה הנרכשת פועלת בשוק התקשורת האופטית, כשבין השחקניות בעולם זה נמנות סיסקו, נוקיה, פוג'יטסו, וואווי ו-Ciena.

סיסקו, שהציוד שלה מהווה את עמוד השדרה של האינטרנט ושל רשתות התקשורת הארגוניות, חידשה באחרונה את הצמיחה שלה, על ידי חידוש המוצרים הקיימים והוספת תוכנות ושירותים חדשים – מהלך אותו הוביל המנכ"ל צ'אק רובינס. בחודש מאי השנה, סיסקו ניפקה תחזית חיובית לגבי המכירות והרווחים שלה – סימן לכך כי חברות ימשיכו להשקיע ברשתות התקשורת שלהן, למרות הסכסוך המסחרי בין סין לארה"ב. כך, מניית סיסקו עלתה ב-30% השנה, והכפילה את ערכה בשלוש השנים האחרונות.

"רכישה המאפשרת לחברות לשלב טוב יותר את הטכנולוגיות שלהן"

וו ג'ין הו, אנליסט טכנולוגי בכיר בבלומברג, אמר כי "הבאת טכנולוגיית עיבוד האותות הדיגיטליים המהירה של Acacia מאפשרת לסיסקו להתחרות טוב יותר בשוק".

במהלך שיחת ועידה לאחר העסקה, שאלו האנליסטים האם לקוחותיה של הנרכשת ימשיכו לקנות ממנה לאחר הרכישה, שכן חלק מהם מתחרים בסיסקו. ביל גרטנר, המוביל את העסק האופטי של סיסקו, אמר כי "הרכישה מאפשרת לחברות לשלב טוב יותר את הטכנולוגיות שלהן – ולהציע ללקוחות פתרונות פשוטים יותר. אנחנו מאמינים כי הבאת הטכנולוגיה הזו לתוך הבית, היא הדרך הטובה ביותר לעשות את זה", אמר גרטנר.

כבר כיום יש לסיסקו היצע של מערכות תקשורת אופטיות. "הטכנולוגיה שרכשנו", נמסר מענקית הטכנולוגיה, "תסייע לנו לענות טוב יותר על האתגרים בשוק התקשורת: דרישות להגדלת הביצועים, ולצמצום צריכת החשמל והעלויות. הטכנולוגיה של הנרכשת תעשיר את היצע המערכות האופטיות של סיסקו, ותספק ללקוחות הארגוניים יכולת לקבל קישוריות גבוהה יותר, עם פישוט של הפעולות והפחתת המורכבות של הרשת".

סיסקו רוכשת את Acacia ב-2.6 מיליארד דולרים Reviewed by on . סיסקו רוכשת את Acacia Communications תמורת 2.6 מיליארד דולרים, כך הודיעה אמש (ג') ענקית הטכנולוגיה. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של שנת הכספים 2020 של סיסקו סיסקו רוכשת את Acacia Communications תמורת 2.6 מיליארד דולרים, כך הודיעה אמש (ג') ענקית הטכנולוגיה. העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של שנת הכספים 2020 של סיסקו Rating: 0

הגיבו