סדנת ג'נגו גירלס 2019 – לגלות לנשים את עולם התכנות

במטרה להגדיל את הנציגות הנשית בתחום התכנות נערכה סדנת Django Girls הרביעית בישראל ל-27 נשים והתקיימה בהצלחה בפעם השלישית שבמשרדי רד האט ובחסותה

משתתפות סדנת תכנות לנשים ג'נגו גירלס שהתקיימה ברד האט רעננה. צילום: רד האט

27 נשים השתתפו בסדנת תכנות Django Girls 2019, שהתקיימה במשרדי חברת התוכנה רד האט ברעננה, במטרה להגדיל את מספר הנשים העוסקות בתחום. זו הייתה סדנת Django Girls הרביעית בישראל, והשלישית שהתקיימה ברד האט.

ארגון Django Girls הוקם בשנת 2014, וקיים כבר יותר מ-800 אירועים בכ-500 ערים ב-98 ארצות ברחבי העולם, בהם גילה את עולם התכנות ליותר מ-19,000 נשים.

Django הינה מסגרת קוד פתוח חינמית, לפיתוח יישומי אינטרנט, הכתובה בשפת התכנות Python, בעוד Django Girls הינו ארגון קהילתי ללא מטרות רווח, שנועד לתת לנשים השראה להתאהב בתכנות, תוך יצירת התנסויות ראשונות בטכנולוגיה. הדבר מתבצע על ידי העברת סדנאות תכנות בנות יום אחד, ללא תשלום, שמיועדות לנשים ושבמהלכן מסופקים חומרי הדרכה מקוונים לקוד פתוח, ותמיכה מצוות המנטורים.

סדנת תכנות לנשים ג'נגו גירלס שהתקיימה ברד האט רעננה. צילום: רד האט

סדנת תכנות לנשים ג'נגו גירלס שהתקיימה ברד האט רעננה. צילום: רד האט

סדנת Django Girls התקיימה במשרדי רד האט רעננה ובחסותה, בשיתוף עם כנס PyCon Israel 2019. השתתפו בה נשים מגילאים שונים, רובן ללא רקע בתכנות, שהגיעו דרך פייסבוק או מהמלצות של חברות.

הפעילות התבצעה בהתאם לפילוסופיה של אירועי Django Girls, הגורסת שכל אחת יכולה להשתתף, וחוויותיה של כל משתתפת חשובות. להשתתפות בסדנה לא נדרש כל רקע בתכנות, וחומרי ההדרכה אונלייןם תוכננו כך שיהיו נגישים בקלות. את המשתתפות ליוו 11 מנטורים, מהם 9 מתכנתות ומתכנתים ממרכז הפיתוח של רד האט ברעננה, שעבדו בצמוד עם המשתתפות ליצירת אפליקציות.

גיוון והכלה: אלמנטים חשובים בעולם הטכנולוגיה כיום

במהלך היום הרצתה ליבנת פאר, מנהלת בכירה ברד האט, שסיפרה למשתתפות מה היא מחפשת במועמדות ומועמדים לעבודה, כיצד נשים יכולות להשתלב בתחום התכנות, ועל מה צריך לשים דגש כנשים בחיפוש עבודה מעבר לצד המקצועי והטכני: דרישות השכר של נשים נמוכות משל גברים; נשים מרגישות שאינן עומדות בדרישות, ואם גבר שעומד בעשרים אחוז מהדרישות מגיש מועמדות, הרי אישה שלא עומדת בשמונים אחוז לא תגיש מועמדות כלל.

"רד האט נרגשת מההשתתפות במפעל זה, מאחר שגיוון והכלה הם בין ערכינו המרכזיים. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם Django Girls כדי לסייע בפיתוח הזדמנויות חדשות לנשים, לבנות ולהרחיב קהילות, ולהגביר גיוון בעולם התכנות", אמרה מיקי קנת, מנהלת מרכז הפיתוח של רד האט ברעננה, המעסיק יותר מ- 250 מפתחות ומפתחי תוכנה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים