תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הצעקה האחרונה של לנובו
ThinkBook של לנובו. צילום: יח"צ

הצעקה האחרונה של לנובו

ענקית המחשוב הכריזה בכנס Transform 3.0 at Accelerate על שורה ארוכה של מוצרי מחשוב חדשים המיועדים, בעיקר, לשוק העסקי - ולכל אורכו, מהמשתמש הפרטי ועד מחשבי קצה עבור שימוש מושכל יותר באינטרנט של הדברים

מאת 15 במאי 2019, 16:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לנובו, בכנס Transform 3.0 at Accelerate שהסתיים היום (ד'), הכריזה על שורה ארוכה של מוצרי מחשוב חדשים המיועדים, בעיקר, לשוק העסקי – ולכל אורכו, מהמשתמש הפרטי ועד מחשבי קצה עבור שימוש מושכל יותר באינטרנט של הדברים.

את ההצגה, ללא ספק, מחשב חדש במשפחת ThinkPad X1 שמציע מסך מתקפל. מדובר במחשב מלא, שאמור להגיע לשוק כבר ב-2020, ומצויד, כשהוא פתוח במלואו, במסך בגודל של 13.3 אינץ' וברזולוציה של 2K. התצוגה המיוחדת הזו פותחה יחד LG, וניתן לקפל אותה בדיוק באמצע לצמצום הרוחב ב-50%.

המחשב יביא אל השולחן, תרתי משמע, אלמנטים מוכרים ממשפחת ה-Yoga של החברה, כולל אפשרויות קיפול שונות, ובמידה רבה הוא מזכיר את מחשבי ה-YogaBook של החברה, אך כאמור מדובר במחשב מלא שלפי החברה אמור לשלב פרודוקטיביות של מחשב נייד עם ניידות של טלפון חכם.

החברה גם הציגה משפחת מחשבים ניידים חדשה העונה לשם ThinkBook. מדובר במחשבים שמיעודים, לפי החברה, למלא את הפער שנוצר עבור הדור החדש של העובדים, ילדי המילניום ודור ה-Z, שדורשים מחשוב שמטשטש את הגבולות בין השימוש בעבודה לשימוש אישי, וגם עבור שוק ה-SMB.

בהשקה הראשונית מדובר בשני דגמים 13s ו-14s עם מסכי 13.3 ו-14 אינץ' בהתאמה. הם יגיעו עם תכונות שבדרך כלל ניתן למצוא במחשבי ה-ThinkPad של לנובו כמו שבב TPM 2.0 עם אחסון עצמי להצפנת נתוני משתמש, כולל טביעות האצבע – כשהחיישן עצמו משולב בכפתור ההפעלה/כיבוי של המחשב; עם כיסוי מצלמה פיזי לשמירה על פרטיות שהחברה מכנה ThinkShutter; עם צירי מסך המצופים במתכת אינדיום כדי להקטין את ההפרעות ל-WiFi; עם מקלדת שמציעה הגנה נגד התזות מים; ועם סוללה שאמורה להספיק לעד 11 ו-10 שעות התרמה – ובמקרה של 13s היא גם תומכת בטכנולוגיית טעינה מהירה בשם RapidCharge עם טעינה של עד 80% מהנפח תוך שעה אחת בלבד.

 הדור השני של ThinkPad X1 Extreme, לנובו. צילום: יח"צ

הדור השני של ThinkPad X1 Extreme, לנובו. צילום: יח"צ

מעבר לכך סיפרה לנובו שצמד המחשבים, שיגיעו עם מעבדי הדור השמיני של אינטל ועד Core i7, יתמכו כמו טלפונים בהורדת הודעות דואר, קבלת הודעות דרך סקייפ, ואפילו עדכוני אפליקציות ב-Windows גם שהמכסה סגור. הם גם אמורים לחזור במהירות לתפעול ממצב שינה. הם גם יגיעו עם כרטיס תצוגה ייעודי בדמות Radeon 540X של AMD עם 2 גיגה-בייט זיכרון תצוגה בלעדי במחירים התחלתיים של 729 ו-749 דולרים בארצות הברית.

מחשב נוסף שיושק בעתיד הקרוב, במחיר התחלתי של 1,499 דולרים, הוא הדור השני של ThinkPad X1 Extreme שסוקר לאחרונה כאן באנשים ומחשבים. הדור החדש של המחשב יציע מעבדים מהדור התשיעי של אינטל כולל ועד Core i9 עם 8 ליבות פיזיות ו-16 ליבות לוגיות. כרטיס התצוגה שודרג גם הוא ו-Gen 2 יצויד ב-GeForce GTX 1650 של NVIDIA. עם זאת, וכמו קודמו, הוא יהיה בתצורת Max-Q. המחשב, לפי לנובו, גם יגיע עם נפח אחסון מוכפל שיכול להגיע עד 4 טרה-בייט.
אבל הנקודה המעניינת ביותר שקשורה למחשב הזה, שאמר להגיע לשוק החל מיולי הקרוב, הוא מסך ה-15.6 אינץ' שלו. לראשונה תציע אותו לנובו, עבר מי שירצה, בטכנולוגיית OLED שנכון להיום שימושית בעיקר במסכי טלפונים חכמים בלבד.

שיתוף פעולה עם מיקרוסופט בתחום האינטרנט של הדברים

מוצר נוסף חדש לחלוטין שחשפה לנובו בכנס, ובעצם משפחה חדשה, הוא משקפי מציאות רבודה בשם ThinkReality A6 שמגיעים עם תיבת שליטה המבוססת על אנדרואיד. המשקפיים מתוכננים לעזור לעובדים הארגוניים להשתמש ביישומי AR כדי לקבל סיוע, לקצר זמני תיקונים, להקטין את מספר השגיאות, לפשט תזרימי עבודה מורכבים, לשפר את איכות ההכשרה, וגם כדי לשתף פעולה בקלות רבה יותר בזמן אמת.

ThinkReality A6 של לנובו. צילום: יח"צ

ThinkReality A6 של לנובו. צילום: יח"צ

המשקפיים שוקלים כ-380 גרם ולפי לונוב הם מהקלים ביותר שיוצרו אי פעם בקטגוריה הזו. מציעים שדה ראייה ברוחב של 40 מעלות, ורזולוציית FHD לכל עין. תיבת המחשוב מבוססת על פלטפורמת המובייל Snapdragpn 845 XR של קוואלקום, ובמשקפיים משולבים אופטיקה של לומוס וכן יחידת VPU (עיבוד ראייה) Movidius של אינטל.

כמו כן הכריזה לנובו על שיתוף פעולה עם מיקרוסופט בתחום האינטרנט של הדברים עם פתרונות ThinkIoT המשתלבים בפלטפורמת הענן Azure בכדי להאיץ את תהליכי הטרנספורמציה הדיגיטלית של הלקוחות, בשילוב עם Azure SQL Database Edge ועם פתרונות עבור ורטיקלים מוגדרים כמו קמעונאות וייצור. בהיבט של האינטרנט של הדברים הציגה החברה גם מחשב זעיר במיוחד בשם ThinkCentre Nano M90n לעבודה שולחנית בסביבה צפופה, ודגם נוסף בשם ThinkCentre M90n IoT לשימוש במחשוב קצה לעבודה בסביבות קשות כמו רצפת ייצור או מקומות חמים עם חשיפה לשמש.

הצעקה האחרונה של לנובו Reviewed by on . לנובו, בכנס Transform 3.0 at Accelerate שהסתיים היום (ד'), הכריזה על שורה ארוכה של מוצרי מחשוב חדשים המיועדים, בעיקר, לשוק העסקי - ולכל אורכו, מהמשתמש הפרטי ועד לנובו, בכנס Transform 3.0 at Accelerate שהסתיים היום (ד'), הכריזה על שורה ארוכה של מוצרי מחשוב חדשים המיועדים, בעיקר, לשוק העסקי - ולכל אורכו, מהמשתמש הפרטי ועד Rating: 0

הגיבו