תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » הרגולטורים האמריקנים מתכננים מתקפת חקיקה על פייסבוק
הגנה על פרטיות המשתמש עד כה? לא ממש. פייסבוק. אילוסטרציה: BigStock

הרגולטורים האמריקנים מתכננים מתקפת חקיקה על פייסבוק

בקרוב יגיעו המסקנות והסנקציות שתבחר ה-FTC האמריקנית להשית על פייסבוק אחרי חקירה מקפת בנוגע להתנהלותה עם נתוניהם הפרטיים של משתמשיה עקב פרשת קיימברידג' אנליטיקה ● על הפרק קנס עצום בגובה 3-5 מיליארד דולרים, כמו גם הסכם לפיקוח הדוק על ענקית הרשתות החברתיות ב-20 השנים הבאות

מאת 15 במאי 2019, 14:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בעקבות שרשרת של סקנדלים תיאלץ פייסבוק בקרוב להסכים לפיקוח הדוק על נהלי הגנת הפרטיות שלה במשך 20 שנה. חקירה שמתקיימת על ידי ועדת הסחר הפדרלית של ארה"ב, ה-FTC, צפויה לקבוע בקרוב האם פייסבוק הפרה הסכם שחתמה עם הממשל עוד בשנת 2011, שבו התחייבה לשמור על פרטיות הנתונים של משתמשיה. החברה טוענת כי לא הפרה את ההסכם.

רשות הסחר הפדרלית, ה-FTC

רשות הסחר הפדרלית, ה-FTC

פרשת קיימברידג' אנליטיקה ותקלות נוספות שהתגלו אחריה גרמו ל-FTC להתחיל בחקירה נגד הרשת החברתית, כאשר לפי הדיווח שני הגופים מקיימים מגעים במשך חודשים ארוכים כדי לסיימה. פייסבוק אף דיווחה בחודש שעבר כי שקללה בדו"חותיה הפסד של 3 מיליארד דולר, שייועדו לתשלום קנס של ה-FTC, שלפי הערכות יעמוד על סכום של 3-5 מיליארד דולר – הקנס הגדול ביותר שהוטל אי פעם על חברת טכנולוגיה בארה"ב (השיא המפוקפק שייך לגוגל, ששילמה קנס של ה-FTC בגובה 22.5 מיליון דולר בשנת 2012).

לפי מקור לא מזוהה, ששוחח עם אתר רויטרס, ייתכן שההסכם הזה ייחתם רק בעוד חודש, ויכלול, כאמור, 20 שנות פיקוח נוספות של ה-FTC על פייסבוק.

לצד זאת, הסנאטורים ריצ'רד בלומנטל וג'וש הולי כבר הביעו הסתייגות מן ההסכם המתגבש, וכתבו מכתב ל-FTC, שבו הם טוענים כי גם קנס של 5 מיליארד דולר אינו עונש גבוה דיו, וכי הבכירים בחברה, בהם המייסד מארק צוקרברג, צריכים לשאת באחריות אישית.

הרגולטורים האמריקנים מתכננים מתקפת חקיקה על פייסבוק Reviewed by on . בעקבות שרשרת של סקנדלים תיאלץ פייסבוק בקרוב להסכים לפיקוח הדוק על נהלי הגנת הפרטיות שלה במשך 20 שנה. חקירה שמתקיימת על ידי ועדת הסחר הפדרלית של ארה"ב, ה-FTC, צפ בעקבות שרשרת של סקנדלים תיאלץ פייסבוק בקרוב להסכים לפיקוח הדוק על נהלי הגנת הפרטיות שלה במשך 20 שנה. חקירה שמתקיימת על ידי ועדת הסחר הפדרלית של ארה"ב, ה-FTC, צפ Rating: 0

הגיבו