קבוצת AllTrade רכשה את BIG LK במיליוני שקלים

החברה הנרכשת מתמקדת במתן פתרון כולל ללקוחותיה על ידי שימוש במגוון מוצרים ומערכות הפעלה, על מנת לספק פתרונות בכל המצבים בסביבת SBC, בסביבה מקומית, Client Server, ובסביבה וירטואלית

אפי צ'אושו, מנכ''ל חיון מחשבים מקבוצת All Trade

קבוצת AllTrade רכשה את Big LK Systems, כך נודע לאנשים ומחשבים. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם גורמים בשוק העריכו אותה במיליוני שקלים.

את החברה הנרכשת הקים יצחק בן ישי, המשמש כמנכ"ל שלה, בשנת 1998. מאז שנת 2003, היא מתמחה במתן פתרונות במחשוב רזה. Big LK מפתחת, מייצרת, משווקת ומייצאת מכשירי לקוח רזה. היא מונה עשרה עובדים ולה מאות לקוחות, מכלל המגזרים במשק, ביניהם: צה"ל, משרדי הממשלה, סלקום, תמי 4, בזק, בנק הפועלים, UMI ישראל, פיצה דומינו, זוגלובק, ומכבי שירותי בריאות.

החברה הנרכשת מתמקדת במתן פתרון כולל ללקוחותיה על ידי שימוש במגוון מוצרים ומערכות הפעלה, על מנת לספק פתרונות בכל המצבים: בסביבת SBC (ר"ת Server based Computing), בסביבה מקומית, Client Server, ובסביבה וירטואלית. מוצרי החברה ניתנים לשדרוג בצורה מודולרית ופשוטה, ותומכים בכל מערכות ההפעלה הקיימות בשוק. כך, הלקוחות מקבלים מוצר בעל אורך חיים של 10 שנים ויותר. כל תחנות הקצה נשלטות מרחוק על ידי תוכנת ניהול, שדרכה ניתן לבצע כל הגדרה, שינוי ועדכון – מנקודה מרכזית אחת ובלא צורך בטכנאים בשטח.

השימוש בתחנות העבודה הרזות מייעל וחוסך משמעותית בעלויות הטיפול, בזמן ההשבתה ובצריכת החשמל, שכן אין צורך בתמיכה טכנית, בשדרוגים הנעשים מדי שנה ובהחלפות תחנות עבודה. השימוש בתחנות העבודה הרזות מאפשר אבטחה מוחלטת של הנתונים וכן שליטה ובקרה כוללת מכל עמדה בארגון, עם גישה נוחה ותמידית לחומרה ולתוכנה של המכשירים, גם כאשר מדובר במכשירים מרוחקים.

שירותים ופתרונות מקצה לקצה

קבוצת AllTrade הוקמה ב-2002 ומונה 200 עובדים. לפני שלוש שנים היא נכנסה לפעילות בעולם האינטגרציה ועורכת פרויקטי IT. הקבוצה כוללת את פעילות המחשוב של AllTrade, ואת חברת המחזור AllRecycling. קבוצת AllTrade מספקת שירותים ופתרונות מקצה לקצה, לרבות אפיון צרכים, פתרונות חומרה, תוכנה ועד לשימוש חוזר בחומרה של הלקוח, ופינוי וטיפול בפסולת אלקטרונית לשימוש חוזר בתעשייה.

בפברואר 2016 מונה אפי צ'אושו למנכ"ל חיון מחשבים מקבוצת AllTrade. זאת, לאחר שהיה מנכ"ל משותף בהראל טכנולוגיות מידע, שם עבד במשך 27 שנים. צ'אושו החל את דרכו כשליח בחברה והתקדם בחלוף השנים בסולם התפקידים.

בראיון לאנשים ומחשבים אמר אפי צ'אושו, מנכ"ל פעילות המחשוב בקבוצת AllTrade, כי "הדרישה בעולם וגם בארץ היא למחשוב רזה וטיפש, והרכישה שלנו נועדה לענות על צורך זה. לקוחות ארגוניים עובדים כיום בתצורת VDI, וירטואליזציה של תחנות קצה, ומחשבים רזים וטיפשים הם הפתרון הטוב ביותר עבורם". לדברי צ'אושו, "הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה שלנו, לצמוח בצורה אורגנית ולא אורגנית – על ידי רכישות. כך, לפני פחות משנה, הקבוצה רכשה את ELK Information Technologies תמורת מיליוני שקלים. על רקע הצמיחה שחווינו בפעילות אינטגרציה, חיפשנו דרך לייצר קפיצת מדרגה ביכולות שלנו – במיומנויות, בכוח האדם וגם במספר הפרויקטים. לאחר שבחנו כמה חברות אינטגרציה בשוק בחרנו ב-ELK, שלה מהנדסי מערכת מובילים בשוק הישראלי והיא פועלת בעולמות האחסון, הגיבוי, ה-וירטואליזיציה, ההגנה וזמינות המידע, ועוד".

לדברי צ'אושו, "הרכישה האחרונה מרחיבה את היצע הפתרונות ללקוחות הארגוניים שלנו. עוד לא אמרנו את המילה האחרונה בתחום הרכישות, ועל הפרק נשקלת רכישות נוספות, של חברות בעולמות אבטחת המידע והגנת הסייבר, לאחר שבאחרונה נכנסנו גם לתחום זה. אנחנו גם בוחנים רכישה של חברות נוספות – חברות אינטגרציה קטנות, המתמחות בנישות מסוימות. המטרה שלנו היא להיות שחקן מוביל בעולם האינטגרציה של פרויקטים ולהתברג לחמשת השחקניות הגדולות בשוק הישראלי".

הוא סיכם באומרו כי "צמחנו באופן משמעותי בשנתיים האחרונות. הגדלנו את היקף כוח האדם בחברה, הרחבנו את היצע הספקיות עמן אנחנו עובדים והגדלנו את נתח השוק שלנו בעולמות ה-IT. חווינו בשנתיים האחרונות גידול שנתי של יותר מ-20% והמגמה תימשך".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים