ניר צוק לא שבע: פאלו אלטו תרכוש את דמיסטו במאות מיליוני דולרים

טכנולוגיית הגנת הסייבר של הנרכשת מספקת אוטומציה של תגובות לאירועי אבטחה ● בין לקוחותיה נמנים יותר מ-120 מלקוחות ה-Fortune 500 ● בעלת משרדים בעמק הסיליקון בקליפורניה ובתל אביב

ניר צוק, המייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיות של פאלו אלטו. צילום: קובי קנטור ז"ל

פאלו אלטו מצויה בימים אלו במגעים מתקדמים לרכישת דמיסטו הישראלית, כך נודע לאנשים ומחשבים. היקף הרכישה יעמוד על בין 200 ל-300 מיליוני דולרים.

דמיסטו הוקמה בשנת 2015 על ידי ארבעה: סלביק מרקוביץ' – המשמש כמנכ"ל, דן שראל, גיא רינת ורישי בהרגבה. בתחילת העשור מכר מרקוביץ' את סנטריגו, שעסקה באבטחת בסיסי נתונים – למק'אפי, תמורת כ-50 מיליון דולרים.

החברה מונה 150 עובדים וגייסה עד כה כ-70 מיליון דולרים. בין לקוחותיה נמנים יותר מ-120 מלקוחות ה-Fortune 500. לנרכשת העתידית משרדים בעמק הסיליקון בקליפורניה ובתל אביב.

אוטומציה של תגובות לאירועי אבטחה

טכנולוגיית הגנת הסייבר של הנרכשת מספקת אוטומציה של תגובות לאירועי אבטחה (SOAR). זו מאפשרת לתפעל בצורה מתוזמרת את מערכות אבטחת המידע והגנת הסייבר שונות – באמצעות מרכז תפעול אבטחה, (SOC) – אחד. הצורך בפתרון שכזה נולד על רקע המחסור הכרוני בכוח אדם מקצועי בתחום הגנת הסייבר, לצד הגידול בהיקף וברמת המתקפות, כמו גם ריבוי של הכלים שאמורים לטפל בהם. כך, המערכת של דמיסטו מסייעת למערך אנשי אבטחת המידע בארגון לאתר את הבעיה, לאפיין את התגובה הנדרשת, להגיב למתקפות מהר ובאופן אוטומטי ככל הניתן – ואז לבחון את מידת הנזק.

המערכת של דמיסטו עורכת הבחנה בין סוגי המתקפות, גודלן, מידת האיום הטמונה בהן, ועוד – ועושה זאת על בסיס תרחישים שהוכנו מבעוד מועד – אשר כוללים אלפי פעולות והמטפלים בתרחישי מתקפה שונים.

את פאלו אלטו ייסד הישראלי ניר צוק, שהיה מראשוני צ'ק פוינט ובחלוף השנים הפך לאויבה המר. צוק משמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה. כיום יש לחברה 50 אלף לקוחות ארגוניים ו-5,000 עובדים.

רכישות – גם בישראל

שנת 2018 הייתה שופעת רכישות לפאלו אלטו. במרץ היא רכשה את Evident.io תמורת 300 מיליון דולר. זאת, על מנת לאבטח בצורה טובה יותר את היישומים של משתמשי הענן בארגונים. פלטפורמת האבטחה של הנרכשת, ESP (ר"ת Evident Security Platform), מאפשרת לחברות מכל הגדלים להקטין את משטח ההתקפה ולשפר את מכלול האבטחה שלהם בענן מלוח מחוונים אחד. ESP מזהה באופן שוטף את סיכוני האבטחה בעת פריסות של יישומים ארגוניים בעננים הציבוריים של AWS ושל מיקרוסופט.

באפריל האחרון ערכה פאלו אלטו את הרכישה השלישית שלה בישראל  וקנתה את הסטארט-אפ סקדו. הנרכשת פיתחה מערכת לתחקור ולטיפול בהתראות על מתקפות סייבר. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום אולם גורמים בשוק העריכו אותה בכ-100 מיליון דולר במזומן.

במרץ 2014 רכשה פאלו אלטו את סייברה הישראלית תמורת 220 מיליון דולר. תחום עיסוקה של סייברה הוא איומי סייבר שמערכות האבטחה המסורתיות לא יודעות להתמודד איתן.

במרץ 2017 רכשה החברה את לייט סייבר הישראלית תמורת סכום של כ-130 מיליון דולר. הנרכשת פיתחה פתרונות לזיהוי התנהגות התקפית ברשת. לייט סייבר מאתרת שימוש זדוני במערכות ה-IT של הארגונים על ידי ניטור מתמשך של פעילויות משתמשים, בין אם אלה מגיעים מחוץ לארגון או מצויים בתוכו. החברה ממפה את דפוסי השימוש של עובדי החברה במערכות ה-IT הארגוניות כמו גם את נקודות הקצה ואת הרשתות עצמן. זאת, כדי לזהות התנהגות חשודה לאורך זמן ולהבחין בין המשתמשים הלגיטימיים לאלה הרעים.

לפאלו אלטו שני מרכזי פיתוח ומרכז הפיתוח בתל אביב הוא היחיד של החברה מחוץ למשרדיה הראשיים בארצות הברית. הוא מתמקד באבטחת נקודות הקצה וניתוח התנהגותי של משתמשים. אם תמומש הרכישה, בסופו של דבר, עובדי דמיסטו יצטרפו למרכז הפיתוח המקומי.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים