תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » עובדי זרוע המחשוב של הבנק הבינלאומי מחריפים את העיצומים
עובדי מתף נוקטים בצעדים. אילוסטרציה: igor stevanovic/BigStock

עובדי זרוע המחשוב של הבנק הבינלאומי מחריפים את העיצומים

בוועד העובדים טוענים שהנהלת מתף נוקטת סחבת במשא ומתן מולם, שנמשך כשנה וחצי, ומאיימת במרומז על עובדים בפיטורים ● הבינלאומי: הוועד מעלה דרישות לא הגיוניות

מאת 20 בדצמבר 2018, 16:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ועד עובדי מתף, חברת המחשוב של קבוצת הבנק הבינלאומי, הודיעה היום (ה') על החרפת העיצומים שבהם הוא נוקט, וכי ייתכן שאלה יגיעו לכדי שביתה כללית בהמשך. בוועד מוחים על "הסחבת שנוקטת הנהלת החברה במשא ומתן, שנמשך שנה וחצי, ועל התעקשותה שלא לתת תוספת שכר ותנאים כלכליים ראויים לעובדים", לדבריהם.

במסגרת העיצומים, העובדים לא נותנים, החל מהיום, שירותים לסניפומטים בסניפים, כלומר: אם תהיה תקלה במי מהם – היא לא תטופל ולא ניתן יהיה למשוך כסף. בנוסף, הם לא מבצעים עבודות שקשורות לפרויקטי פיתוח שונים בחברה, לא מפיצים עדכוני מוצרי תוכנה ואבטחת מידע, אינם משתפים פעולה עם ספקים וגורמי חוץ ולא מבצעים עבודות הקשורות בהגדלת זיכרון במחשב.

יצוין כי גם אתמול החריף הוועד את העיצומים והורה לעובדים לא לבצע עבודות הקשורות בהיערכות הבנק לסוף השנה האזרחית. מהוועד נמסר כי החרפה נוספת בעיצומים צפויה בשבוע הבא.

הצעדים הללו מתווספים לעיצומים שהוועד כבר מקיים, כמו הימנעות מטיפול בתקלות לאחר שעות העבודה ומטיפול במיזוג עם בנק אוצר החייל.

מתף, שמעסיקה כ-550 עובדים, מספקת ומתפעלת את כלל טכנולוגיית המידע, המחשוב, התקשורת ואבטחת המידע לכל הבנקים בקבוצת הבינלאומי: הבינלאומי, אוצר החייל, מסד, יו-בנק ובנק פאג"י.

העובדים: "הנהלת מתף מאיימת במרומז על עובדים"

בוועד זעמו היום על מכתב שהוציאה ההנהלה לעובדי החברה, שאותו הם מכנים "מכתב הפחדה". לטענתם, המכתב כולל איום במרומז בפיטורים על עובדים ששובתים. בתגובה שלחו היועצים המשפטיים של הועד, עו"ד אמיר בשה וד"ר מורן סבוראי ממשרד בשה-סבוראי-זבידה, מכתב תגובה להנהלה ובו התריעו כי המכתב שהיא הוציאה לעובדים מנוגד לדין, וכי הוועד יתייצב במלוא כוחו וייתן הגנה משפטית לכל עובד ששובת.

רן שהרבני, יו"ר ועד עובדי מתף, אמר כי "לא מספיק שההנהלה מזלזלת בעובדים ומציעה להם הצעות מעליבות לתוספות שכר, עכשיו היא גם מהלכת אימים על עובדים שמממשים את זכותם החוקית למחות נגד הזלזול הזה. זאת, כמובן, בניגוד לחוק. אנחנו, בגיבוי מוחלט של ההסתדרות, נפעל נגד ההנהלה בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו אם תיפול שערה משערות ראשו של עובד שובת. נתייצב במלוא כוחנו מול כל ניסיון להפחיד את העובדים".

הוא ציין כי "ההיענות לעיצומים בקרב העובדים רחבה מאוד ואנחנו מקבלים גילויי תמיכה רבים מהשטח. העובדים מבינים שהגיעה העת שהנהלת הבינלאומי תראה בעובדי מתף חלק מהקבוצה ולא בנים חורגים".

מקבוצת הבינלאומי נמסר בתגובה כי ״עובדי מתף התאגדו, וההנהלה כיבדה כמובן התאגדות זו והחלה איתם מידית במשא ומתן על הסכם עבודה ראשוני, שמטבעו נמשך זמן ארוך. הוועד מעלה דרישות לא הגיוניות, שלא ניתן להסכים להן, במיוחד לאור העובדה שכבר כיום, שכרם של עובדי מתף גבוה מחברות דומות בענף. ההנהלה ממשיכה לקיים משא ומתן ומציעה הצעות הוגנות והגיוניות, אך חברי הועד מסרבים ומתבצרים בדרישות חסרות תקדים. אנחנו מקווים שהמשא ומתן יעלה תוצאות והסכסוך יסתיים לטובת כולם".

בקבוצה הוסיפו ש-"לגבי הסניפומטים – נציין כי תחזוקתם השוטפת של המכשירים אינה מבוצעת על ידי עובדי מתף ולכן השירות יימשך כסדרו״.

עובדי זרוע המחשוב של הבנק הבינלאומי מחריפים את העיצומים Reviewed by on . ועד עובדי מתף, חברת המחשוב של קבוצת הבנק הבינלאומי, הודיעה היום (ה') על החרפת העיצומים שבהם הוא נוקט, וכי ייתכן שאלה יגיעו לכדי שביתה כללית בהמשך. בוועד מוחים ע ועד עובדי מתף, חברת המחשוב של קבוצת הבנק הבינלאומי, הודיעה היום (ה') על החרפת העיצומים שבהם הוא נוקט, וכי ייתכן שאלה יגיעו לכדי שביתה כללית בהמשך. בוועד מוחים ע Rating: 0

הגיבו