תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בינה מלאכותית » הטכניון ואינטל חנכו מרכז לקידום מחקרים בתחום הבינה המלאכותית
מימין לשמאל: אורן גרשון, מנהל מרכז הפיתוח של אינטל לבינה מלאכותית, פרופ' וויין קפלן משנה לנשיא למחקר בטכניון, ד"ר מייק מייברי מנהל הטכנולוגיה של אינטל העולמית, פרופ' בועז גולני סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים בטכניון ונאבין ראו, ומנהל תחום הבינה המלאכותית באינטל. צילום: שיצו צלמים, דוברות הטכניון

הטכניון ואינטל חנכו מרכז לקידום מחקרים בתחום הבינה המלאכותית

בועז גולני, הטכניון: "אנו שואפים לקדם יישומים בתחומי הבריאות, הרכב האוטונומי, סביבה חכמה ורובוטים תעשייתים ● משלחת הבכירים של אינטל המבקרת בארץ תיפגש מחר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

מאת 10 באוקטובר 2018, 10:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משלחת הבכירים של אינטל ממשיכה בביקורה בישראל. אתמול (ג') השתתפו חברי המשלחת בחנוכת מרכז חדשני לבינה מלאכותית שיוקם בשיתוף עם הטכניון.

המרכז החדש יקדם מחקרים בבינה מלאכותית ושיתופי פעולה בין חוקרי הטכניון וחוקרים באינטל. בראש המרכז יעמוד פרופ' שי מנור, חבר סגל בפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי. לדברי פרופ' מנור "בטכניון יש כ-20 חברי סגל שתחום המחקר העיקרי שלהם הוא למידה חישובית ועוד כ-40 העוסקים בתחומים הקשורים לנושא".

פרופ' מנור הוסיף כי "במסגרת שיתוף הפעולה עם אינטל תתמוך החברה בפרויקטים של חברי סגל בטכניון החוקרים יחד עם חוקרי אינטל נושאים בלמידה חישובית ובבינה מלאכותית. מחקרים אלה יכסו ספקטרום רחב של נושאים ובהם עיבוד שפה טבעית, למידה עמוקה ואופטימיזציה של חומרה לאלגוריתמים לומדים".

"פיתוחים משמעותיים בשנים הקרובות"

מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי. אמר כי "אין לי ספק שפריצות הדרך שיתרחשו במרכז יובילו לפיתוחים משמעותיים בשנים הקרובות. מאז ומעולם מקיימות אינטל והאקדמיה הישראלית שיתופי פעולה שכוללים תרומות רבות, תמיכה בתוכניות הוראה, מלגות לסטודנטים מצטיינים ומחקרים משותפים."

סגן הנשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים פרופ' בועז גולני הוסיף כי "הטכניון מתכוון להרחיב בשנים הקרובות את פעילותו בתחומים של טכנולוגיות חכמות המבוססות על למידה חישובית והפעילות המשותפת עם אינטל היא אחת הסנוניות הראשונות בכיוון זה".

"אנחנו פועלים לגיוס משאבים בהיקפים חסרי תקדים כדי לתמוך במחקר הבסיסי בתחום זה ובה בעת שואפים לעבוד עם חברות מובילות דוגמת אינטל כדי לקדם יישומים בשורה ארוכה של תחומים ובהם מערכות בריאות, רכב אוטונומי, סביבה חכמה ורובוטים ביתיים ותעשייתיים", אמר.

בין אינטל לטכניון יש מסורת של יחסים ארוכת טווח, שכוללים מלגות לסטודנטים בתחומי הנדסת החשמל ומדעי המחשב.

במסגרת הביקור שלהם בישראל, נפגשו אתמול (ג') חברי הנהלת אינטל עם עובדי מרכז הפיתוח בחיפה. ביום חמישי יפגשו לפגישה סגורה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שירצה בפניהם על הסטארט אפ ניישן. חברי המשלחת ידגישו בפני ראש הממשלה את החשיבות שאינטל רואה בפעילותה בישראל.

הטכניון ואינטל חנכו מרכז לקידום מחקרים בתחום הבינה המלאכותית Reviewed by on . משלחת הבכירים של אינטל ממשיכה בביקורה בישראל. אתמול (ג') השתתפו חברי המשלחת בחנוכת מרכז חדשני לבינה מלאכותית שיוקם בשיתוף עם הטכניון. המרכז החדש יקדם מחקרים בבי משלחת הבכירים של אינטל ממשיכה בביקורה בישראל. אתמול (ג') השתתפו חברי המשלחת בחנוכת מרכז חדשני לבינה מלאכותית שיוקם בשיתוף עם הטכניון. המרכז החדש יקדם מחקרים בבי Rating: 0

הגיבו