תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » נוטניקס רכשה את פריים; VMware בתגובה: אתם מעתיקנים
נוטניקס

נוטניקס רכשה את פריים; VMware בתגובה: אתם מעתיקנים

הנרכשת מתמחה באספקת תחנות עבודה ואפליקציות בענן● תנאי הרכישה לא פורסמו

מאת 6 באוגוסט 2018, 10:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נוטניקס (Nutanix) רכשה את Mainframe2, הידועה בכינוי פריים (Frame). תנאי הרכישה לא פורסמו. בתגובה לדיווח על הרכישה כינה בכיר ב-VMware את המעשה "העתקה".

הנרכשת מתמחה באספקת תחנות עבודה ואפליקציות בענן. הרכישה נועדה לאפשר לנוטניקס לשפר את פתרונותיה מרובי העננים ולספק ללקוחות הארגוניים תחנת עבודה כשירות, Desktop-as-a-Service (DaaS) . היא הוקמה ב-2012 ובנתה את הפתרון שלה כך שיעבוד כמעט עם ועל כל ענן.

בהודעה שפרסמה נוטניקס נאמר כי רכישת פריים תאפשר לה לספק ללקוחות DaaS בתוך שירותי הענן שלה, Xi, ותביא לבניית תחנת עבודה בהקלקה אחת, על אמזון ווב סרביסז (AWS) ועל Azure, הענן של מיקרוסופט (Microsoft).

סוניל פוטי, מנהל מוצר ופיתוח בנוטניקס, אמר כי "אנו מחויבים לספק ללקוחותינו היצע של תחנת עבודה כשירות על עננים רבים. הרכישה תביא לכך שנוכל לספק לארגונים וירטואליזציה של תחנות קצה, VDI – הטובה שיש בשוק".

לדבריו, "הטכנולוגיה של פריים בענן את כל מה שאנחנו מאמינים שהוא נכון בשוק – לקוחות רוצים פתרונות קלים לשימוש, בעלי ביצועים גבוהים ובעלות מיטבית. הם רוצים פתרונות שעובדים לרוחב התשתיות שלהם". נוטניקס מתכננת בעתיד שהפתרון של פריים יעבוד גם בענן של גוגל, Google Cloud".

ארכיטקטורת הפתרון של פריים משלבת מספר פונקציות: יכולת גידול אוטומטית, ביצועים בכל גודל ותמיכה בתפיסת multiple tenants , "דיירים מרובים". זאת, עם בידוד מוחלט של משתמשים, מחשבים נייחים ונתונים.

פריים הוכרה כ"ספק מגניב" (Cool Vendors) בדירוג של גרטנר (Gartner) ב-2016 לתחום מחשוב של תחנות קצה. מלכתחילה הפתרונות שלה נבנו בענן כדי לתמוך במודלים של עבודה בסביבה מרובת עננים. כך, היא מאפשרת לצוות ה-IT בארגון לספק תחנות עבודה וירטואליות – מהעננים ציבוריים וגם מהדטה סנטר הארגוני. זאת, עם בנייה וכלים משותפים, לצד ניהול אחיד.

אנשי נוטניקס בבלוג החברה כי "השקת השירות של פריים במסגרת השירות שלנו, Xi, היא צעד מרגש ואנו מצפים לשבש עוד נדבך בערימת ה-IT הארגונית. נספק יכולת להנפקת יישומים ותחנות עבודה בענן, עם אפשרות מובנית לגידול עם חוויית משתמש ויכולת ניהול – בקליק אחד".

סמנכ"ל התפעול של VMware: "אתם חקיינים"

סנג'אי פונאן, סמנכ"ל התפעול של VMware, הגיב לרכישה בטוויטר (Twitter) וצייץ כי המהלך מוכיח את האופי החקייני של נוטניקס, המעתיקה את צעדיה של ענקית הווירטואליזציה.

על פי פונאן "אלה הן (הרכישה) חדשות מעניינות. הנה נקודת המבט שלי: נוטניקס מעתיקה מאתנו. זה החל בדטה סנטר מוגדר תוכנה, SDDC, המשיך בענן היברידי וכעת זה מחשוב של תחנות הקצה, ECU. המהלכים הללו מחמיאים לנו".

הוא המשיך באמרו כי נוטניקס נכנסה לשוק תחנות הקצה כשירות מאוחר מדי, "אנחנו היינו חלוצים כשעשינו זאת ב-2013, כעת זו כבר סביבה דיגיטלית הרבה יותר גדולה". הוא סיים בכותבו כי "משמעות הרכישה היא) להתראות לברית שבין נוטניקס לסיטריקס (Citrix)".

נוטניקס רכשה את פריים; VMware בתגובה: אתם מעתיקנים Reviewed by on . נוטניקס (Nutanix) רכשה את Mainframe2, הידועה בכינוי פריים (Frame). תנאי הרכישה לא פורסמו. בתגובה לדיווח על הרכישה כינה בכיר ב-VMware את המעשה "העתקה". הנרכשת מת נוטניקס (Nutanix) רכשה את Mainframe2, הידועה בכינוי פריים (Frame). תנאי הרכישה לא פורסמו. בתגובה לדיווח על הרכישה כינה בכיר ב-VMware את המעשה "העתקה". הנרכשת מת Rating: 0

הגיבו