ג'ף בזוס: האדם העשיר ביותר בהיסטוריה המודרנית

הונו של מייסד ומנכ"ל ענקית הקמעונות אונליין אמזון הגיע ליותר מ-150 מיליארד דולרים ומה שהפך אותו לעשיר יותר משהיה ביל גייטס אי פעם

"הלכו" לו 20 מיליארד דולר מההון. ג'ף בזוס.

 

הפריים דיי (Prime Day) של אמזון (Amazon) – יום הקניות החגיגי שמוקדש להגדלת נפח מנויי החברה- התחיל אתמול (ב'). אבל לג'ף בזוס, המייסד והמנכ"ל של ענקית הקמעונות אונליין, יש סיבות נוספות לחגיגה בדיוק באותו עיתוי: בשעות הבוקר של אותו היום נודע כי מייסד אמזון הפך לאדם העשיר ביותר בהיסטוריה המודרנית, כך על פי מדד המיליארדים של בלומברג (Bloomberg Billionaires Index).

שוויו הנקי של בזוס בן ה-54 עומד כיום על כ-150 מיליארד דולר, סכום הגדול ב-55 מיליארד דולר מהונו של העשיר השני בעולם, ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט (Microsoft) המיתולוגי. גייטס החזיק לזמן קצר בשווי 100 מיליארד דולר כבר בשנת 1999 (סכום שאם מחשבים אותו בהתאם לאינפלציה היה מגיע ל-149 מיליארד דולר של ימינו).

כלומר, אין כל ספק כי הגעת הונו האישי של בזוס לרף 150 מיליארד הדולר הופכת אותו לבעל ההון הגדול ביותר מאז שנת 1982 לפחות, אז החל המגזין פורבס (Forbes) לפרסם את דירוג העושר השנתי שלו.

רוחב הלב של גייטס הוריד את הדירוג שלו

מעניין עם זאת לגלות כי בלומברג סבור שאלמלא העניק גייטס – ששמר על מיקומו כאיש העשיר בעולם במשך 5 שנים – כל כך הרבה מהונו כתרומות פילנתרופיות, הוא יהיה שווה יותר מ-150 מיליארד דולר כיום. אבל אין מה לדאוג לו – אפילו כיום הונו האישי של גייטס עומד על 95.5 מיליארד דולר.

לשם הפרופורציות, על אף היותה של פייסבוק (Facebook) חברה עצומה ודומיננטית מאין כמותה, הונו האישי של מארק צוקרברג, המייסד והבעלים שלה, מוערך "רק" ב-72.9 מיליארד דולר נכון לעכשיו.

שווי הנטו של בזוס גדל ב-52 מיליארד דולר השנה בלבד, סכום שהוא כשלעצמו גבוה יותר מאשר כל ההון של יו"ר הקמעונאית הסינית המתחרה, עליבאבא (Alibaba), ג'ק מא– האדם העשיר ביותר באסיה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים