מיהו בעל השכר הגבוה ביותר בהיי-טק?

השנה החולפת התאפיינה בתנודות בולטות בשכר של הבכירים ביותר בהיי-טק הישראלי, ובכמה הפתעות ● גם השנה, בולט מיעוט הנשים ברשימה ● ומי במקום הראשון?

ובמקום הראשון... צילום אילוסטרציה: Wave Movies, BigStock

2017 התאפיינה בשינויים גדולים ברמות השכר של כמה מהבכירים בהיי-טק הישראלי – כך מעלה טבלת השכר השנתית של אנשים ומחשבים, המתפרסמת כאן. הטבלה מבוססת על דיווחי החברות לבורסה בתל אביב.

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, שמר גם בשנה החולפת על מעמדו כבעל עלות השכר הגבוהה ביותר בהיי-טק הישראלי, עם 8.179 מיליון שקלים, למרות ירידה של 11.05% בעלות שכרו. גם השכר של אבי באום, יו"ר חילן, שנמצא במקום הרביעי, רשם ירידה לא קטנה – של כ-9.7% – לקרוב ל-3.5 מיליון שקלים. מיד אחריו נמצא אליעזר (לייזי) אורן, נשיא וסגן יו"ר מטריקס, שרשם ירידה של קצת יותר מ-2% לכ-3.4 מיליון.

מוטי גוטמן, מנכ''ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

לעומת זאת, עלויות השכר של אודי וינטראוב, מנכ"ל משותף במלם תים, ושל אלי זיברט, מנכ"ל חילן, רשמו עליות יפות: שכרו של וינטראוב עלה בכמעט 17% לכ-3.5 מיליון שקלים (במקום השלישי ברשימה) וזה של זיברט זינק ב-87% לכ-3.4 מיליון (במקום השישי). יצוין כי זיברט שימש ב-2016 כסמנכ"ל בקבוצה ומונה למנכ"ל ב-2017. עליית השכר הגבוהה ביותר מבין אלה שנשארו באותו התפקיד הייתה זו של חביב איזנקרפט, סמנכ"ל הכספים של חילן, שעמדה על 22.23% – לכ-1.2 מיליון שקלים.

בכיר שלא היה שינוי ניכר בשכרו ב-2017 הוא שחר אפעל, מנכ"ל נס, שהשתכר קצת יותר מארבעה מיליון שקלים.

יצוין כי גם השנה בולט ברשימה הייצוג החסר מאוד של נשים, שמהוות רק כ-10% מבעלי השכר הגבוה ביותר (שלוש מתוך 26). כל אלה שבכל זאת נכנסו לרשימה עובדות ב-HOT: טל גרנות-גולדשטיין, המנכ"לית והגבוהה ביותר מבין הנשים (במקום השביעי); אורית גדרון-חריט, סמנכ"לית והיועצת המשפטית; ועמליה זרקא, סמנכ"לית משאבי האנוש. יש לקוות שבשנה הבאה יגדל ייצוגן של הנשים ברשימה.

לטבלת השכר של 2016 לחצו כאן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים