ויקיפדיה גייסה מעל שמונה מיליון דולרים במבצע איסוף התרומות השנתי שלה

בתחילת המבצע - המוצלח ביותר שנערך עד כה - הוצב על ידי המארגנים יעד של 7.5 מיליון דולרים ● כ-140 אלף שקלים נאספו מתורמים ישראליים ● בסך הכל, כ-230 אלף תורמים מרחבי העולם השתתפו במבצע, וכל אחד מהם תרם 33 דולרים בממוצע ● ג'ימי ויילס, מייסד ויקיפדיה: "אני ממשיך ונדהם בכל פעם מחדש מהאופן שבו אנשים לוקחים חלק באנציקלופדיה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית"

מעל שמונה מיליון דולרים – זה הסכום שגויס במבצע איסוף התרומות השנתי של ויקיפדיה (Wikipedia), האנציקלופדיה החופשית ברשת. בתחילת המבצע הנוכחי, שמטרתו, כמדי שנה, הייתה לאפשר לוויקיפדיה להמשיך לפעול ללא פרסומות, הוצב על ידי המארגנים יעד של 7.5 מיליון דולרים. בדיעבד התברר, כי מדובר במבצע ההתרמה המוצלח ביותר של ויקיפדיה עד היום.

כ-230 אלף תורמים – 125 אלף יותר מאשר במבצע של השנה שעברה – תרמו בממוצע 33 דולרים כל אחד. מתוך הסכום הכולל, כ-140 אלף שקלים נאספו מתורמים ישראליים. תאגיד ההשקעות הפילנתרופי Omidyar Network, שהתחייב להשוות בתרומה משלו כל תרומה שבין מאה ל-9,999 דולרים, תרם כחצי מיליון דולרים.

"אני מודה מקרב לב לתורמים", אמרה סו גרדנר, מנכ"ל קרן ויקימדיה. "רבים מהם לא עשירים – הם סטודנטים, מורים והורים – אנשים שמשתמשים באופן יומיומי בוויקיפדיה, ומוכנים לתרום כדי להמשיך לקיימה. רוחב הלב שלהם הוא זה שמאפשר את זמינותה של ויקיפדיה לכל אדם ברחבי העולם, ללא תשלום וללא פרסומות".

"אני ממשיך ונדהם בכל פעם מחדש מהאופן שבו אנשים לוקחים חלק באנציקלופדיה הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית", אמר ג'ימי וויילס, מייסד ויקיפדיה. "היופי בוויקיפדיה טמון בכך שהיא מאפשר לאנשים פשוטים לעשות דברים יוצאים מגדר הרגיל. אנשים כמונו כותבים אותה, ואנשים כמונו מוכנים לשלם תמורתה. זו הוכחה  ליכולת שלנו, ביחד, לשנות את העולם".

"אני גאה בכך שגם הקהילה בישראל לקחה חלק במאמץ לשמור על ויקיפדיה ותרמה למעלה מ- 140,000 שקלים", הוסיף שי יקיר, יו"ר ויקימדיה ישראל. "חלק מהכסף יושקע בפעילויות לקידום ויקיפדיה העברית וחופש הידע בישראל, וחלק יועבר לקרן ויקימדיה העולמית. זו הוכחה נוספת להשפעה המדהימה של הקהילה הישראלית על הפרויקט, שאף תחגוג החודש הישג מדהים נוסף – מאה אלף ערכים בשפה העברית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים