אקסלרטור ישראלי ראשון באוסטרליה יושק בפארק המדע החדש של סידני

מדובר בתוכנית האקסלרציה הראשונה של ישראל באוסטרליה, אשר בימים אלה מנהיגה תכנית לאומית בנושא חדשנות, ומעמיקה בשל כך את הקשרים שלה עם קהילת היזמות וההיי-טק הישראלית

Sydney Science Park. צילום: יח"צ

ארגון PresenTense משיק באוסטרליה את האקסלרטור הישראלי הראשון ביבשת, שיאפשר לסטארט-אפיסטים אוסטרליים להשתתף בתכנית ההאצה של הארגון, הכוללת בין היתר ליווי אישי של מנטורים, יועצים עסקיים ורשת של מומחים מתחומי הטכנולוגיה, הפיתוח והעיצוב מישראל.

מדובר בתוכנית האקסלרציה הראשונה של ישראל באוסטרליה, אשר בימים אלה מנהיגה תכנית לאומית בנושא חדשנות ומעמיקה בשל כך את הקשרים שלה עם קהילת היזמות וההיי-טק הישראלית. כחלק מכך חברה ממשלת אוסטרליה למתחם העבודה SOSA בתל-אביב להקמת ה-"Landing Pad", עבור חברות סטארט-אפ אוסטרליות, בו יכולות להיחשף לאקו-סיסטם היזמות וההיי-טק הישראליים.

כעת, חברו גורמים ממשלתיים ועסקיים לארגון PresenTense, הפועל להנגשת יזמות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל ובעולם, בכדי להקים את האקסלרטור הישראלי הראשון ביבשת.

אוסטרליה, שואפת גם היא להפוך יזמות לנגישה עבור כלל חלקי האוכלוסייה, ומכאן נוצר החיבור הטבעי עם הארגון, אשר הפעיל למעלה מ-40 אקסלרטורים בפריפריות גיאוגרפיות וחברתיות, כולם מתוך תפישה ולפיה יזמות היא כלי לחיזוק הכלכלה המקומית, להעשרת חיי הקהילה ולמתן פתרונות לסוגיות מרכזיות בחברה הישראלית.

עיר של ממש

העבודה נעשית בשיתוף חברת יזמות הנדל"ן Celestino, שעובדת בימים אלה על הקמת SSP (ר"ת Sydney Science Park) – פארק סידני למחקר ופיתוח בלב מערב סידני, לחדשנות בתחומי תעשייה, חינוך ועסקים, שישתרע על פני למעלה מ-280 דונמים ובהשקעה של כחמישה מיליארד דולר, ושבתוכו יפעל האקסלרטור בשמו – Sydney Science Park PresenTense-Accelerator Hub.

על אף מיקומו של האקסלרטור באוסטרליה, משתתפי התכנית יזכו לקבל את אותה החוויה שחווה סטארט-אפיסט שיושב בישראל, וייחשפו לידע והיכולות של ארגון PresenTense בתחום הנגשת היזמות.

הודות למודל האקסלרטור, יזכו המשתתפים לחבור לכלל החומרים המקצועיים ולבסיסי המידע בישראל, יעברו סדנאות לפיתוח אקו-סיסטם ליזמות, ולמעטפת מותאמת אישית לצרכי המיזם, הכוללת צוות מנטורים ויועצים עסקיים מתחומים שונים, שילוו את המשתתפים כבר משלב ה-seed ועד למינוף העסק לשלב האסטרטגי הבא.

פארק המדע החדש של סידני צפוי להיבנות כעיר של ממש, שתהווה מוקד משיכה בינלאומי למחקר ופיתוח ותספק כ-12 אלף מקומות עבודה מבוססי ידע. בתוך כך, האקסלרטור הישראלי, יהווה מגדלור לחדשנות בפארק המדע, ולמעשה יאפשר לחברות סטארט-אפ הממוקמות בסידני לקחת חלק באופן מקוון במודל האקסלרטור PresenTense בישראל.

לייצר אין ספור הזדמנויות

לדברי גיא שפיגלמן, מנכ"ל ארגון PresenTense, "פארק המדע המתהווה של סידני הוא פרויקט עם ראייה עתידית אשר יש לו פוטנציאל להעלות על נס את כל הנושא של חדשנות ויזמות במערב סידני ואף מעבר לה. אנו גאים לשתף פעולה עם Celesetino ולספק נגישות לידע וליכולות הישראליות בהקשר של תפעול אקסלרטורים ובניית מערכות של יזמות חברתית, שלה היכולת לספק פתרונות לבעיות החברה ברמה המקומית".

ג'ון וסלו, מנכ"ל Celesetino, הוסיף ואמר כי "השותפות שנרקמת כאן מחברת ישירות בין פארק המדע של סידני למערכת החדשנות הישראלית, באמצעות הנגשת תכנית ההאצה של PresenTense ברמה עולמית, כך שתהיה זמינה למשתמשים גם בסידני. עסקים, והעוסקים בחדשנות בכלל, שיבואו במגע עם הארגון, יצאו נשכרים ויזכו להיחשף לכמות הידע והמומחיות שלו בתחום היזמות".

ג'ון אג'אקה, השר לשוויון חברתי בממשלת ניו סאות' ויילס, אמר כי "השינויים והחדשנות המובלים על ידי ארגונים דוגמת PresenTense, הופכים את העולם לנגיש יותר ומכיל יותר. שותפות זו היא בשורה אדירה עבור אנשינו, הן ברמה הקהילתית והן ברמה הכלכלית, שכן משמעותה היא שיזמים מקומיים יחוברו ליזמים מובילים ברמה העולמית, וביחד יוכלו לייצר אין ספור הזדמנויות שיטיבו עם כל חלקי החברה על שלל צרכיה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים