תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » קוואלקום חשפה מערכת על שבב שמיועדת במפתיע לתחום השרתים
קוואלקום

קוואלקום חשפה מערכת על שבב שמיועדת במפתיע לתחום השרתים

מדובר במערכת בשם Centriq 2400 שמבוססת על 48 ליבות המיוצרות בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר, תוך שהיא מקדימה בהגעה לשוק את מעבדי ה-10 ננו-מטר העתידיים של אינטל

מאת 12 בדצמבר 2016, 14:56 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קוואלקום (Qualcoom), החברה המזוהה כל כך עם תחום המעבדים לטלפונים חכמים ולטאבלטים, הפתיעה כשחשפה מערכת על שבב שמיועדת דווקא לתחום השרתים.

מדובר במערכת בשם Centriq 2400 שמבוססת על 48 ליבות המיוצרות בליטוגרפיה של 10 ננו-מטר, תוך שהיא מקדימה בהגעה לשוק את מעבדי ה-10 ננו-מטר העתידיים של אינטל (Intel).

הליבות שעומדות בלב המערכת הזו מכונות Falkor ומדובר בליבה תואמת ARMv8 אשר פותחה על ידי קוואלקום מהבסיס, ולפי החברה היא עברה מיטוב כדי לספק ביצועים גבוהים במיוחד, וזאת לצד יעילות שימוש באנרגיה, והיא אמורה לתאים לרוב עומסי העבודה האפשריים בשרת.

אנאנד צ'אנדרסקר, מנכ"ל וסגן נשיא בכיר בחברה, סיפר כי החברה כבר אכן הוציאה דגימות של מעבדים המכילים 48 ליבות לבדיקות אצל השותפים המובילים של החברה, אבל הוא ציין בנוסף שהם שוקלים גדלים נוספים של ליבות, פחות מ-48 במספר.

כמו כן יש לציין, שמעבר לתמונות ולנתונים בסיסיים של המעבדים, לא סיפקה קוואלקום נתונים מלאים כולל ה-TDP של המעבדים – אלו גדלי זיכרון מטמון היא מתכוונת להציע איתם וכן לא טווח מחירים.

קוואלקום חשפה מערכת על שבב שמיועדת במפתיע לתחום השרתים Reviewed by on . קוואלקום (Qualcoom), החברה המזוהה כל כך עם תחום המעבדים לטלפונים חכמים ולטאבלטים, הפתיעה כשחשפה מערכת על שבב שמיועדת דווקא לתחום השרתים. מדובר במערכת בשם Centri קוואלקום (Qualcoom), החברה המזוהה כל כך עם תחום המעבדים לטלפונים חכמים ולטאבלטים, הפתיעה כשחשפה מערכת על שבב שמיועדת דווקא לתחום השרתים. מדובר במערכת בשם Centri Rating: 0

הגיבו