תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » Snowball Edge: להעביר את המידע לענן במהירות ובזהירות
Snowball Edge. צילום: יח"צ AWS

Snowball Edge: להעביר את המידע לענן במהירות ובזהירות

הדגם החדש של AWS מסוגל לאחסן פי שניים יותר מהדגם הרגיל - 100 טרה-בייט של מידע ● אך הוא לא הבשורה היחידה בתחום - כדי לבצע העברה תוך זמן קצר השיקה החברה את הרובוטריק Snowmobile

מאת 5 בדצמבר 2016, 9:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חוץ מתחומי הבינה המלאכותית ולימוד המכונה, שבהכרזות הקשורות להם התמקדנו אתמול, הרי שבכנס Re:Invent של AWS שהתקיים בשבוע החולף בלאס וגאס בהשתתפות 32 אלף אנשי מקצוע, שותפים, לקוחות ושאר בעלי עניין, הכריזה הענקית על שורה של מוצרים נוספים.

אחרי שבשנה שעברה השיקו בחברה את ה-Snowball, מעין מזוודה שניתן להעביר בתוכה 50 טרה בייט של מידע בצורה פיזית ומאובטחת במיוחד, סיפרו בחברה שהביקוש לשירות עבר את הציפיות, ולכן הם הציגו דגם משופר – Snowball Edge.

נתחיל בפרטים הטכניים הבסיסיים: ה-Edge מסוגל לאחסן פי שניים יותר מהדגם הרגיל – 100 טרה בייט של מידע.

מבחינת חיבוריות, הוא מציע שפע של אופציות למהירות חיבור גבוהה: 10GBase-T או SFP28 (יכול לבוא ב-10 ג'יגה-בייט או 25 ג'יגה-בייט), ואף QSFP+ (ב-40 ג'יגה-בייט).

פתרון יצירתי יותר

במידה והלקוחות המאחסנים ירצו שמכשיר מחובר (אינטרנט של הדברים) יעלה ישירות – גם זה אפשרי, באמצעות רשת סלולר 3G או Wi-Fi, ובנוסף לכל אלו יש גם יציאת הרחבה ל-PCIe.

הכמות הרבה של החיבורים האפשריים, נותנת ללקוחות את היכולת להעביר עד 14 ג'יגה-בייט של מידע בשנייה, כך שמלוא הנפח של ה-Edge, כ-100 טרה-בייט, יוכל לעבור בערך תוך 19 שעות. כולל כל האספקט הפיזי (משלוח ונסיעות). כל התהליך של העברת 100 טרה-בייט צריך לקחת כשבוע.

אבל ה-Edge לא היה הבשורה היחידה בתחום ההעברה הפיזי של מידע. כי ב-AWS החליטו לחשוב, מה קורה אם לקוח צריך, משום מה, להעביר את כל הדטה סנטר שלו לענן? הרי בהעברה רגילה זה יכול לקחת חודשים. ולכן החליטו לחשוב על פתרון יצירתי יותר.

ה-Snowmobile על השטיח האדום. צילום: עופר פרוסנר

ה-Snowmobile על השטיח האדום. צילום: עופר פרוסנר

זה היה השלב בהרצאה של אנדי ג'סי, מנכ"ל AWS, להפתיע את הנוכחים באולם, ולהציג את ה-Snowmobile: משאית עם נגרר ענק (כמעט 14 מטר אורכה) שהיא בעצם סוג של דיסק קשיח עצום ומאובטח מאוד.

אם ה-Edge מכיל 100 טרה בייט, ה-Snowmobile הוא ליגה אחרת לגמרי: 100 פטה-בייט. למי שלא זוכר את הכמויות הגבוהות יותר, נרענן את הזכרון: 100 פטה-בייט הם 100 אלף טרה-בייט.

אבטחה "אולד סקול"

איך זה עובד? ובכן, את המשאית ניתן להעמיס במידע בכל הנפח שלה ב-10 ימים. אחרי כן, אמזון מסיעה אותה אל המתקנים שלה, ומעבירה את כל המידע משם לענן. כדי לעשות זאת היא משתמשת בחיבוריות חזקה מאוד – ויכולה להעביר מידע בקצב של טרה-ביט לשנייה.

החשמל שאותו צורכת ה-Snowmobile מרשים גם הוא בכמותו הרבה – 350 קילו-ואט. ייאמר לזכות AWS, שברגע הראשון אתה מסתכל על המשאית שנוסעת על הבמה כמה מטרים ממך, והדבר נראה סוריאליסטי להפליא.

אבל ככל שחושבים על זה יותר, מבינים שמדובר במוצר שחברות בעלות נפח גבוה מאוד של מידע, שלא בטוחות איך נכון מבחינה בטיחותית וטכנית להעביר ספריה שלמה של תוכן (אולפני סרטים זו דוגמה מצוינת) אל הענן.

הגיחה הזו מהענן אל המרחב הפיזי אינה נטולת בעיות, כשהראשונה שבהן היא האבטחה. והפעם מדובר באבטחה "אולד סקול".

בגלל החשש הברור מלהחזיק כמות כזו של מידע במקום אחד שנוח ליירוט, אמזון תספק גם אנשי אבטחה צמודים, איכון עם GPS, אזעקה ייעודית שתנוטר כל הזמן, מעקב וידיאו 24/7, ובמידת הצורך – בזמן שהרכב נמצא בתנועה, גם רכב ביטחון שילווה אותו. מיותר לציין שגם את המידע עצמו מוצפן, ובאמזון מספרים שיש כבר דרישה של מספר חברות למוצר המדובר.

Snowball Edge: להעביר את המידע לענן במהירות ובזהירות Reviewed by on . חוץ מתחומי הבינה המלאכותית ולימוד המכונה, שבהכרזות הקשורות להם התמקדנו אתמול, הרי שבכנס Re:Invent של AWS שהתקיים בשבוע החולף בלאס וגאס בהשתתפות 32 אלף אנשי מקצו חוץ מתחומי הבינה המלאכותית ולימוד המכונה, שבהכרזות הקשורות להם התמקדנו אתמול, הרי שבכנס Re:Invent של AWS שהתקיים בשבוע החולף בלאס וגאס בהשתתפות 32 אלף אנשי מקצו Rating: 0

הגיבו