תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » גוגל השיקה שירותי CDN משלה
רשת CDN חדשה לגוגל. צילום אילוסטרציה: BigStock

גוגל השיקה שירותי CDN משלה

רשת אספקת התוכן של החברה נמצאת בינתיים במצב אלפא וזמינה באוזרים מסוימים בעולם בלבד, אולם צפויה להתרחב ● כחלק מהמהלך הכריזה גוגל על שיתוף פעולה עם אקמאי

מאת 10 בדצמבר 2015, 15:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

די בשקט ובלי יותר מדי רעש תקשורתי, גוגל (Google) החלה להפעיל את "התוכנית הסודית" שלה ליישר קו עם אמזון (Amazon) ומיקרוסופט (Microsoft) בתחום שירותי הענן. החברה מציעה מעתה שירותי CDN (רשת אספקת תוכן – ר"ת content delivery network) משלה, בשם Google Cloud CDN.

השירות נמצא עדיין בשלב האלפא שלו ולא זמין בכל העולם. בשלביו המתקדמים יותר הוא יוצע באזורי כיסוי נוספים.

הדרישה הגוברת לעוד ועוד רוחב פס ברחבי העולם לשימושים הכרוכים בנפחים עצומים יוצרת צווארי בקבוק והאטה בקצב הגלישה אצל המשתמש, כמו גם פגיעה בחוויית השימוש שלו. שירותי רשת אספקת התוכן הם שרתים שנוצרים, בהם עותקי מטמון של התכנים של החברה, והם פזורים במקומות שונים בעולם. התוכן מסופק למשתמש מהשרת הקרוב אליו גיאוגרפית ביותר, ובכך נמנע עומס מהשרת המרכזי של החברה.

שירות זה הוא עוד חלק מהפאזל שיאפשר לפלטפורמת הענן של גוגל להתחרות בספקיות שירותי הענן הגדולות – בייחוד המובילה, אמזון, עם CloudFront CDN, במסגרת AWS, ומיקרוסופט, עם Azure CDN.

לצורך הפצת השירות חברה גוגל לאקמאי (Akamai), החברה הגדולה בשוק בתחום ה-CDN. במקביל לשיתוף הפעולה, היא גם תתחרה בה בעצם.

גוגל השיקה שירותי CDN משלה Reviewed by on . די בשקט ובלי יותר מדי רעש תקשורתי, גוגל (Google) החלה להפעיל את "התוכנית הסודית" שלה ליישר קו עם אמזון (Amazon) ומיקרוסופט (Microsoft) בתחום שירותי הענן. החברה די בשקט ובלי יותר מדי רעש תקשורתי, גוגל (Google) החלה להפעיל את "התוכנית הסודית" שלה ליישר קו עם אמזון (Amazon) ומיקרוסופט (Microsoft) בתחום שירותי הענן. החברה Rating: 0

הגיבו