מאיץ הסטארט-אפים MassChallenge יקים את המרכז הבא שלו בירושלים

המאיץ שפועל בבוסטון ובלונדון, יקים את המרכז העולמי השלישי שלו בעיר הבירה של ישראל ● עלות ההקמה והתפעול בחמש השנים הראשונות נאמדת במיליוני דולרים ● ראש העיר ניר ברקת: "יחד עם MassChallenge ניצור עמדת זינוק בינלאומית עבור היזמים הישראלים והחדשנות הירושלמית"

היעד הבא, ירושלים. MassChallenge

מאיץ הסטארט-אפים הגדול בעולם MassChallenge הודיע היום כי יקים את המרכז הבא שלו בירושלים. יהיה זה מוקד הפעילות העולמי השלישי של הארגון, לצד המאיצים הפעילים כיום בבוסטון ובלונדון. MassChallenge התחייבה לשאת בעלות ההקמה והתפעול בחמש השנים הראשונות, ולגייס סכום שנאמד במיליוני דולרים. המאיץ יוקם כחלק מתוכנית Jnext לעידוד יזמות טכנולוגית בירושלים, בסיוע משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, שנרתמו יחד לגייס את המשאבים הנוספים הדרושים לקידום היוזמה.

תוכנית המאיץ הייחודית של MassChallenge מעניקה לסטארט-אפים נבחרים ארבעה חודשי ליווי, הדרכה וסיוע בפריצה לשוק הבינלאומי – ללא תמורה. בשונה ממאיצים אחרים, MassChallenge מקבלת לכל מחזור כ-200 חברות, והתוכנית פתוחה לכל סטארט-אפ בשלב מוקדם, מכל תחום. העדיפות היא לחברות או יוזמות בעלות פוטנציאל לחולל שינוי משמעותי במציאות חיינו, שפונות לשווקים חדשים או מציעות לעולם חדשנות פורצת גבולות. MassChallenge פעילה כבר שש שנים ו-835 החברות בוגרות התוכנית גייסו יחד יותר ממיליארד דולר, ייצרו כ-6,500 מקומות עבודה והכנסות של 520 מיליון דולר.

MassChallenge אינה דורשת מהחברות תמורה, אופציות או מניות (No Equity) ואף מעניקה לחברות המצטיינות בכל מחזור פרסים בהיקף כולל של כשני מיליון דולר במזומן, ושירותים מגוונים נוספים בשווי של עשרה מיליון דולר. עד היום נבחרו 32 חברות ישראליות להשתתף בתוכנית בארצות הברית או בבריטניה. החל מ-2016, עם הקמת המרכז בירושלים, תוכל כל חברה שתתקבל למאיץ לבחור היכן להשתתף בתוכנית – בבוסטון, לונדון או ירושלים.

מוקד יוצא דופן של יזמות

"ישראל היא מוקד יוצא דופן של יזמות, שצומח וצובר תאוצה", אמר ג'ון הארת'ורן, מייסד ומנכ"ל MassChallenge. "השקת מאיץ חדש בירושלים, הפועל בתיאום עם המוקדים הנוספים שלנו בבוסטון ובלונדון ובשותפות עם ממשלת ישראל, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, מרחיבים באופן משמעותי את הקהילה שלנו, שתעניק ליזמים בישראל ובכל העולם גישה טובה יותר למשאבים חוצי-גבולות".

יוזמים חדשנות. צילום באדיבות MassChallenge

יוזמים חדשנות. צילום באדיבות MassChallenge

"זהו צעד מבורך שיתרום רבות למיצובה של הבירה כמוקד בינלאומי ליזמות טכנולוגית ולפיתוח תעשייה מתקדמת", אמר השר לירושלים ומורשת, ח"כ זאב אלקין. "לבירת ישראל, ולאחת הערים העתיקות והמרתקות בתולדות הציוויליזציה האנושית, יש גם פוטנציאל להפוך לבירת המחר ולאחד ממרכזי ההיי-טק העולמי".

במסגרת מהלך ההתרחבות העולמי של הארגון, בחרו ב-MassChallenge להקים מרכז בישראל על רקע העוצמה והמוניטין של זירת הסטארט-אפים המקומית, וההתלהבות מכושר היזמות הישראלי והנוכחות של מרכזי מו"פ של תאגידים רב-לאומיים. ירושלים נבחרה בזכות קהילת היזמים התוססת, שמתוכה צמחו תוך שנים ספורות כ-500 חברות, והודות לקרבה למוסדות אקדמיים מהבולטים בעולם, והגישה לשורה של חברות היי-טק וביו-טק מובילות.

קהילה תוססת ויצירתית

"אנו נרגשים לקבל אלינו לירושלים את MassChallenge, וליצור יחד עמדת זינוק בינלאומית עבור היזמים הישראלים והחדשנות הירושלמית", אמר ניר ברקת, ראש העיר ירושלים. "הקהילה התוססת והיצירתית שבעיר הצמיחה כבר כ-500 חברות סטארט-אפ, שמגייסות מאות מיליוני דולרים בכל שנה, כך שאין פלא שירושלים הוכתרה כאחד ממוקדי היזמות הטכנולוגית החדשים והמבטיחים בעולם", הוסיף ברקת.

"תוכנית המאיץ שלנו בישראל תחבר בין המודל הייחודי שלנו ללב הפועם של זירת הסטארט-אפים הישראלית, הדינאמית והמשגשגת", אמר ישראל גנות, מנהל MassChallenge ישראל. "רשת הקשרים העניפה שלנו כבר היטיבה עם שורה של יזמים ישראלים. הבחירה בירושלים תעודד צמיחה של סטארט-אפים צעירים, ותאפשר ליזמים מכל העולם לחוות בעצמם את התופעה הגלובלית הקרויה 'סצינת הסטארט-אפים הישראלית".

בנק הפועלים וזרוע ההיי-טק שלו "פועלים הייטק" ילוו את הקמת המרכז ואת החברות המשתתפות בתכנית, ויהיו שותפים בפעילויות השונות. יוסי ויניצקי, הממונה על ההיי-טק בבנק הפועלים אמר כי "אנו שמחים להיות חלק מפעילותו של MassChallenge, מהמאיצים המובילים בעולם ובישראל, ורואים חשיבות לבחירה בירושלים כבסיס הפעילות, וזאת כחלק מהגדלת פעילות הבנק בהיי-טק באמצעות פועלים הייטק״.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים