תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » שירות של גוגל: "היהודים מנהלים את הוליווד"
גוגל מחקה את הכיתוב הבעייתי. הוליווד. צילום: BigStock

שירות של גוגל: "היהודים מנהלים את הוליווד"

גולשים שהתחילו להקיש בשירות ההשלמה האוטומטית את הביטוי "who runs hollywood" קיבלו אותו בצירוף המילה "jews" ● גוגל הסירה את הביטוי בעל הניחוחות האנטישמיים

מאת 6 בספטמבר 2015, 17:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחת הדעות הקדומות – והשליליות – הנפוצות על יהודים היא ש-"הם שולטים בהוליווד". גם אם לא מעט מראשי האולפנים בעיר הסרטים בלוס אנג'לס יהודים, יש בהערות האלה לפחות נימה אנטישמית. עדות לפופולריות הרבה שלהן נמצאה בגוגל (Google).

גולשים שהקישו במכשירים ניידים, באמצעות שירות Direct answers של החברה, את השאלה: "who runs hollywood", קיבלו כאופציה שנייה (אחרי שגיאת כתיב) את האפשרות שהיהודים הם אלה שמנהלים אותה.

בגרדיאן (Guardian) דווח כי הלינק הראשון שהתקבל כתוצאה מחיפוש השאלה ביחד עם המילה "יהודים" היה למאמר שפורסם באתר The New Observer, שמבקש "להציג את הנושאים האקטואליים בלי הספינים של המדיה הממוסדת". על פי העיתון הבריטי, האתר מפרסם לעתים קונספירציות אנטישמיות.

יתירה מזאת, לפני פרסום הפרשה, גולשים שחיפשו "who runs hollywood" בגוגל קיבלו בלינקים הראשונים בעיקר הפניות לכתבות שעוסקות בשאלה האם היהודים הם אלה שמנהלים את הוליווד. לאחריה, כמובן שהכתבות על הפרשה החדשה שלטו בכיפה – ובגדול.

לינק נוסף מפנה לדבריו של השחקן ג'ון טרבולטה, לפיה אלה שמנהלים את עיר הסרטים הם "הומואים יהודים". שחקן נוסף שמיוחסות לו הערות אנטישמיות הוא מל גיבסון, אבל כדי למצוא את מה שהוא אמר צריך לחפש ביטויים אחרים.

Direct answers הוא שירות שבאמצעותו מבקשים בגוגל לקצר את הזמן שהגולש מקדיש לחיפוש מידע, באמצעות אלגוריתם שעונה על שאלות נפוצות. יצוין כי גוגל כבר הסירה את ההשלמה בעלת הניחוחות האנטישמיים.

שירות של גוגל: "היהודים מנהלים את הוליווד" Reviewed by on . אחת הדעות הקדומות - והשליליות - הנפוצות על יהודים היא ש-"הם שולטים בהוליווד". גם אם לא מעט מראשי האולפנים בעיר הסרטים בלוס אנג'לס יהודים, יש בהערות האלה לפחות נ אחת הדעות הקדומות - והשליליות - הנפוצות על יהודים היא ש-"הם שולטים בהוליווד". גם אם לא מעט מראשי האולפנים בעיר הסרטים בלוס אנג'לס יהודים, יש בהערות האלה לפחות נ Rating: 0

הגיבו