מיקרוסופט קונה את אדאלום הישראלית ב-320 מיליון דולר

מדובר ברכישה הגדולה ביותר של מיקרוסופט בישראל ● אדאלום מספקת אבטחת מידע במודל תוכנה כשירות, בין היתר על הענן של הענקית מרדמונד

אסף רפפורט, מנכ"ל אדאלום

עוד רכישה שמעידה עד כמה רותח שוק הסייבר בישראל: הפעם זוהי אדאלום, שנרכשת על ידי מיקרוסופט (Microsoft) תמורת 320 מיליון דולר. אם העסקה תושלם, מדובר ברכישה הגדולה ביותר של הענקית מרדמונד בישראל.

אדאלום הוקמה ב-2012 על ידי שלושה יוצאי יחידות מחשוב צה"ליות: אסף רפפורט, המשמש כמנכ"ל, שלאחר שירותו הצבאי עבד בין היתר במק'ינזי (McKinsey) בארץ ובאוסטרליה; עמי לוטבאק, סמנכ"ל הטכנולוגיות ויוצא פונאריס; ורועי רזניק, סמנכ"ל הפיתוח.

החברה מספקת לארגונים אבטחת מידע במודל של תוכנה כשירות (SaaS) , בין היתר על הענן של Salesforce, גוגל (Google) ומיקרוסופט עצמה. באתר החברה נכתב כי הפלטפורמה שלה "עובדת עם כל משתמש, בכל מכשיר ובכל מיקום".

עד כה גייסה אדאלום כ-50 מיליון דולר, כאשר בין המשקיעות בה נמצאות סאקויה, EMC ו-HP, שזו השקעה ראשונה שלה בסטארט-אפ ישראלי. סבב הגיוס האחרון נסגר לפני כשלושה חודשים.

המטה של אדאלום אמנם נמצא בפאלו אלטו, קליפורניה, אולם יש לה מרכז פיתוח ברמת החייל, שם היא מעסיקה 50 מ-80 עובדיה. לא ברור האם הרכישה תהווה בסיס להקמת מרכז סייבר של מיקרוסופט בישראל, כפי שגורסות הערכות. כך או כך, אדאלום התפרסמה לאחר שחשפה לפני כשנתיים וחצי פרצת אבטחה ב-Office 365 של מיקרוסופט.

יצוין כי במיקרוסופט העולמית לא מגיבים על הפרסום.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים