תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ניצחון ליאהו!: לא תשלם תמלוגים על שידורי רדיו באינטרנט

ניצחון ליאהו!: לא תשלם תמלוגים על שידורי רדיו באינטרנט

בית המשפט בניו יורק קיבל את עמדת ענקית האינטרנט, שטענה, כי מאחר ולמאזינים אין שליטה על השירים שהם שומעים, לא ניתן להגדיר את Launchcast "שירות אינטראקטיבי", ומשום כך לא חל עליו החוק שמחייב לשלם תמלוגים על שירים שמושמעים במסגרת שירותים אינטראקטיביים

מאת 24 באוגוסט 2009, 11:39 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בתביעה שהגישה Sony BMG Music, פסק בסוף השבוע בית המשפט לערעורים בניו יורק לטובת ענקית האינטרנט יאהו! (!Yahoo), וקבע כי החברה אינה חייבת לשלם תמלוגים לבעלי זכויות יוצרים על שירים שמשודרים באינטרנט במסגרת שירות הרדיו Launchcast.

בית המשפט קיבל את עמדת יאהו!, שטענה, כי מאחר ולמאזינים אין שליטה על השירים שהם שומעים, לא ניתן להגדיר את Launchcast "שירות אינטראקטיבי", ומשום כך לא חל עליו החוק שמחייב לשלם תמלוגים על שירים שמושמעים במסגרת שירותים אינטראקטיביים. השופטים קבעו כי על יאהו! לשלם רק דמי רישוי לארגון SoundExchange, אשר פועל שלא למטרות רווח וגובה תמלוגים עבור מוזיקאים.

"מדובר בהפסד ישיר לתעשיית המוזיקה", אמר ריי סנשז, יו"ר המחלקה למוזיקה, מדיה ותעשייה באוניברסיטת מיאמי וחבר באקדמיה המדעית של ארה"ב למוזיקה ומדעים. "אילו היה בית המשפט קובע, כי Launchcast הוא אכן שירות אינטראקטיבי, הייתה יאהו! נאלצת לנהל משא ומתן על תשלום תמלוגים עם כל חברת מוזיקה בנפרד. כעת היא יכולה להסתפק בתשלום דמי רישוי".

לא ניתן היה לקבל תגובה מ-Sony BMG Music. יאהו! הביעה שביעות רצון מפסק הדין "ההוגן".

ניצחון ליאהו!: לא תשלם תמלוגים על שידורי רדיו באינטרנט Reviewed by on . בתביעה שהגישה Sony BMG Music, פסק בסוף השבוע בית המשפט לערעורים בניו יורק לטובת ענקית האינטרנט יאהו! (!Yahoo), וקבע כי החברה אינה חייבת לשלם תמלוגים לבעלי זכויו בתביעה שהגישה Sony BMG Music, פסק בסוף השבוע בית המשפט לערעורים בניו יורק לטובת ענקית האינטרנט יאהו! (!Yahoo), וקבע כי החברה אינה חייבת לשלם תמלוגים לבעלי זכויו Rating:

הגיבו