תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » ועדת המדע והטכנולוגיה החזירה את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שתחליט האם להכניס בו שינויים

ועדת המדע והטכנולוגיה החזירה את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שתחליט האם להכניס בו שינויים

ההחלטה התקבלה בתום דיון קצר, שנערך לבקשת מספר חברי כנסת המתנגדים לחוק ● יו"ר הוועדה, ח"כ מאיר שטרית: "אין בכוונתי לדון ברביזיה לחוק"

מאת 27 ביולי 2009, 15:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת החליטה הבוקר (ב') להחזיר את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שזו תחליט האם להגיש אותו לאישור הכנסת במתכונתו הנוכחית, או לערוך בו שינויים לפני כן. ההחלטה התקבלה בתום דיון קצר, שנערך לבקשת מספר חברי כנסת המתנגדים לחוק.

יו"ר הוועדה, ח"כ מאיר שטרית, אמר, כי אין בכוונתו לדון ברביזיה לחוק, בין היתר מפני שמלבד איתן כבל, יתר חברי הכנסת שביקשו דיון מחדש אינם חברי הוועדה, ועל פי התקנון אינם רשאים לבקש זאת לאחר שהחוק אושר. שטרית הוסיף, כי החל לטפל בחוק לפי בקשת הממשלה, מאחר וזו הצעת חוק ממשלתית שהוגשה עוד בכנסת הקודמת.

ח"כ זבולון אורלב העלה בישיבה את בעייתן של נשים חרדיות שאסור להן להצטלם, ובדיון הוצגו פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לצלם את פניהן של הנשים מבלי שיצטרכו להסיר את כיסוי הראש מעל ראשן. לעומת זאת, נשים שלובשות רעלה תידרשנה להוריד אותה, מאחר ואין אפשרות לקלוט בצורה מספקת את תווי הפנים עם הרעלה.

השר מיכאל איתן מתח ביקורת קשה על החלטת שטרית להחזיר את החוק לממשלה. לטענתו, שטרית החליט על החזרת החוק, לאחר שראה שאין לו רוב בוועדה שדנה מחדש בחוק. איתן טוען, כי בעקבות פנייתו לשר הפנים ובעקבות דיון מחודש  בוועדת השרים לענייני חקיקה החליט שטרית לא לקיים דיון בכלל. "אני מתפלא על קדימה אשר אמורה היתה לייצג השקפת עולם מאוזנת ונגררת שוב לתמיכה בהצעות חוק קיצוניות, הפוגעות בדמוקרטיה", אמר איתן. "קודם תמכו שם בצינזור רשת האינטרנט וכעת הם מובילים חוק הפוגע בצורה קיצונית בפרטיות של כולנו".

ועדת המדע והטכנולוגיה החזירה את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שתחליט האם להכניס בו שינויים Reviewed by on . ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת החליטה הבוקר (ב') להחזיר את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שזו תחליט האם להגיש אותו לאישור הכנסת במתכונתו הנוכחית, או לערוך בו שינויים ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת החליטה הבוקר (ב') להחזיר את חוק הביומטריה לממשלה, כדי שזו תחליט האם להגיש אותו לאישור הכנסת במתכונתו הנוכחית, או לערוך בו שינויים Rating:

תגובות (2)

  • נתי ברידנר, בת ים

    באף מדינה בעולם המערבי אין מאגר ביוטרמי. מאגר ביוטרמי יש בפקיסטן, כווית ותימן.
    האם ישראל רוצה להידמות למדינות הללו?
    כאשר מאגר ביוטרמי נפרץ מתחולל אסון.

  • סתם אחד

    איפה ציפי איפה?? כמוסדניקית לשעבר היא אמורה להבין את הסכנה החמורה בדליפת מאגר שכזה והגעתו לגורמים עוינים. למה לא שומעים אותה? האם זו האישה שהייתה אמורה להנהיג אותנו???

הגיבו