משרד הביטחון העלה מודול ניהול משאבי אנוש עבור ה-ERP; ההיקף: מיליוני שקלים

הפרויקט, אותו ביצעה יבמ, בוצע בהמשך להעלאת מערכת ה-ERP הכוללת במשרד ● משה זעירא, מנמ"ר משרד הביטחון: "המערכת החדשה יוצרת פלטפורמה אחידה לניהול מחזור חיי העובד בארגון - משלב הגיוס עד ליציאה לגמלאות ואחריה, לרבות ניהול נתוני המבנה הארגוני והשיבוץ"

משרד הביטחון העלה לאוויר לפני ימים אחדים את מודול ניהול כוח האדם במערכת ה-ERP שלו. במסגרת הפרויקט, שבוצע על ידי יבמ-IGS, הועברו מערכות IT ישנות ויישומים קודמים אל המודול החדש, לצד העברת הנתונים לטובת מודול זה. היקפו הכספי של של הפרויקט לא נמסר לפרסום, אולם מקורות בשוק העריכו אותו במיליוני שקלים.

השלב הנוכחי של יישום מערכת מודול ה-ERP של סאפ בתחום משאבי אנוש, כולל ניהול מבנה ארגוני וניהול תיק עובד, לרבות ניהול הקשר בין האגפים השונים המטפלים בתחום כוח האדם. אנשי ה-IT במשרד הביטחון דרשו מהמטמיעים של יבמ להתמודד עם שורת דרישות ייחודיות, בדרך להחלפת מספר גדול של מערכות ישנות  ששירתו עד כה את המשרד. כעת, עם הפעלת המודול, יעברו אנשי משרד הביטחון לשלב הבא של הפרויקט, שיכלול קישור בין סביבת הסאפ למערכות הנוכחות ולבסיס הנתונים ומערכת החוקים המוגדרים במסגרת הסכמי השכר הנהוגים במשרד הביטחון. בחודשים הקרובים יורחב הפרויקט ויכלול גם יישום תתי-מודולים להדרכה ופיתוח כוח האדם, קיוסק מידע לעובדים ושולחן עבודה למנהלים. במסגרת הפרויקט, אנשי יבמ התאימו את המודול המותקן במשרד הביטחון, להנחיות נציבות שירות המדינה.

משה זעירא, ראש אגף מערכות מידע במשרד הביטחון אמר, כי "המערכת החדשה יוצרת פלטפורמה אחידה לניהול מחזור חיי העובד בארגון – משלב הגיוס עד ליציאה לגמלאות ואחריה, לרבות ניהול נתוני המבנה הארגוני והשיבוץ". זעירא הוסיף כי "הפתרון שנבנה במשרד הביטחון כולל ניהול רשומת עובד מלאה ונתוני תקינה עבור עובדי המשרד בתחומים שונים, לרבות שליחים, אנשי צבא, עובדים מקומיים וגמלאים". זעירא סיים בציינו כי "בעזרת המערכת הזאת, יוכל משרד הביטחון לנהל טוב יותר את המשאב החשוב ביותר שלו: העובדים, העושים ימים ולילות להבטחת בטחונה ועתידה של מדינת ישראל".

באמצע 2008, לאחר יותר משנה של עיכובים, מערכת ה-ERP של משרד הביטחון עלתה לאוויר. המערכת מבוססת הסאפ היתה אמורה לעלות לאוויר בינואר 2007, אולם עלייתה עוכבה בידי ועד העובדים של משרד הביטחון. לבסוף עלתה המערכת לאוויר, לאחר שמנכ"ל משרד הביטחון, תת-אלוף (מיל') פנחס בוכריס, הגיע להבנות עם ועד עובדי משרד הביטחון, לפיהן בתמורה להטבות מסויימות, הם יתנו לפרויקט "אור ירוק", והוא עלה לאוויר בתחילת הקיץ.

משרד הביטחון החל בהטמעת מערכת ה-ERP של סאפ לפני יותר משלוש שנים. ביצוע הפרויקט הופקד בידי מערך ה-IT במשרד הביטחון, בראשות זעירא, ששיתף פעולה עם יבמ ונס טכנולוגיות. היקפו הכספי של הפרויקט הכולל מוערך בעשרות מיליוני שקלים והוא משרת מאות משתמשים במשרד הביטחון ואלפים נוספים מחוצה לו. המערכת עלתה לאוויר לפני כשנה עם מודולים בתחומי הרכש, המכירות, ניהול התקציב וניהול הכספים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים