הרמטכ"ל: "'הטובים לסייבר'? הטובים הם הלוחמים"

"העדפת מקצועות הסייבר על פני הלוחמים משקפת אובדן ערכים ומחלישה את יסודות החברה", אמר רא"ל אביב כוכבי בטקס סיום קורס טיס

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי.

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, תקף היום (ד') את הקריאה החדשה "הטובים לסייבר" – פרפראזה על האמרה הידועה "הטובים לטיס", שטבע עזר ויצמן ז"ל כשהיה מפקד חיל האוויר. רא"ל כוכבי אמר בטקס סיום קורס טיס, שנערך בבסיס חיל האוויר בחצרים, שהמסר הזה משקף "אובדן דרך".

"שלט ענק ניצב בימים אלה בהרצליה, ועליו כתוב 'הטובים לסייבר'", ציין הרמטכ"ל. "לא, לא, זאת טעות. המסר המגולם בשלט עמוק יותר מכפי שהוא עשוי להיראות, והוא משקף אובדן דרך ופגיעה בערכים אצל חלק מהאוכלוסייה. זה מסר שנאמר לעתים בהומור, או בציניות, או במעשים – והוא מחלחל ומחליש את יסודות החברה. הטובים הם קודם כל הלוחמים".

לדבריו, "הטובים הם קודם כל הלוחמים. לסייבר יש פוטנציאל רב, הוא כנראה מכניס כסף רב והאנשים שהולכים לשם מוכשרים, אבל הטובים נמדדים בראש ובראשונה בנכונות שלהם לתרום למדינה, בנכונותם לסכן את חייהם כדי להגן על אנשים אחרים. זהו הביטוי המובהק והצרוף למושג 'הטובים', ואל תעזו לקחת לנו אותו, אל תעזו לשחק אותו. אל תעבירו אותו תהליכי מודרניזציה ואל תכפו להתאים אותו לרוח התקופה, כביכול. 'הטובים' זהו ערך על זמני, שניצב כצוק שלא נשחק מול אופנות, מגמות ושינויים חברתיים. הטובים הם אלה שעושים משהו בשביל מישהו. משהו טוב, חשוב וערכי, ובלי לשאול מה יוצא לי מזה".

כוכבי פנה לצוערים שסיימו את קורס הטיס ואמר: "הפכתם לקצינים בצוות אוויר, וכעת אתם שייכים לקו ההגנה הראשון של צה"ל ומדינת ישראל. זהו קו הגנה פעיל, אקטיבי ויוזם, שפועל בלא הפסקה בכל הממדים: באוויר, בים, ביבשה ובסייבר. כל פעילות לאיתור ולסיכול הטרור נובעת ממודיעין מתוחכם, יכולות מבצעיות גבוהות ורוח נחושה של הלוחמים. מי צועד בטור החרישי ולוכד את הרוצחים בלב כפר פלסטיני? הלוחמים. מי פרוס לאורך הגבולות ומסכל חדירות? הלוחמים. מי חוצה שבוע אחר שבוע את גבולות המדינה וטס לתקוף אמצעי לחימה? הלוחמים".

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. יצחק אזולאי הכהן

    גם הביטוי ״לוחמי סייבר״ הוא מכעיס.
    יצא לי להכיר לוחמים. ובלי ספק התרומה האישית שלהם היא גבוהה בהרבה מתרומתי. אולי תרומתי חשובה לא פחות ויתכן שיעילה אף יותר לתווך הארוך – לא הייתי מתיימר לקרוא לעצמי לוחם ששם נפשו בכפו יום יום שעה שעה בעוד אני יושב בחדר ממוזג.

אירועים קרובים