פרופ' סיגל סדצקי, ממובילות המאבק בקורונה, מצטרפת לסטארט-אפ

היא מונתה לסמנכ"לית אפידמיולוגיה ראשית בחברת בריאה ● פרופ' סדצקי הופיעה על המסך כמעט מדי יום, בפרט בתחילת המגפה - אז היא שימשה כראשת שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

פרופ' סיגל סדצקי, סמנכ"לית אפידמיולוגיה ראשית בבריאה.

פרופ' סיגל סדצקי, שהציבור הישראלי התוודע אליה כשהייתה ראשת שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות בתחילת תקופת הקורונה, מונתה לתפקיד בכיר בסטארט-אפ הביו-טק בריאה (Briya) – כך הודיעה החברה היום (א'). תפקידה בחברה, שמנגישה מידע רפואי לצרכי מחקר, יהיה סמנכ"לית אפידמיולוגיה ראשית.

בתקופת הקורונה, ובפרט בתחילתה, פרופ' סדצקי הופיעה על מסכי הטלוויזיה ובאמצעי תקשורת נוספים בתדירות גבוהה, ולעתים כמעט מדי יום. היא הייתה ראשת שירותי בריאות הציבור עד שהתפטרה מהתפקיד ביולי 2020, כמה חודשים לאחר שהמגפה פרצה בארץ, בטענה לפתיחה מהירה מדי של המשק "בהליך מסורבל, שבו איזון השיקולים הגיע לממדים הדוחקים את שיקולי הבריאות", כפי שכתבה במכתב ההתפטרות שלה.

פרופ' סדצקי משמשת פרופסורית מן המניין בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, וקבעה אסטרטגיות לניהול מצבי חירום ביולוגיים, כימיים וגרעיניים בארגון הבריאות העולמי, לאחר ש-"הושאלה" אליו למשך שנה ממשרד הבריאות. כמו כן, היא עסקה שם – לפני הקורונה – בהכנת מדינות אירופה למשברים בריאותיים. במשך 18 שנים שימשה פרופ' סדצקי כמנהלת היחידה לאפידמיולוגיה של סרטן ושל קרינה במכון גרטנר בבית החולים שיבא בתל השומר.

"מומחיות שתסייע להפקת המירב מהמידע הרפואי"

בבריאה אומרים כי "עם ניסיון של מעל שלושה עשורים בבריאות הציבור ובאפידמיולוגיה, פרופ' סדצקי מביאה עמה מומחיות שתסייע לבתי החולים להפיק את המירב מהמידע הרפואי שברשותם, ותמצב את המידע הישראלי הייחודי כל כך בליבת מחקרים מסחריים ואקדמיים בינלאומיים".

לדבריהם, "הצטרפותה של פרופ' סדצקי לבריאה עוזרת לקדם את תכנון תהליכי הקטלוג וארגון המידע הרפואי שמגיע מבתי החולים, המוסדות האקדמיים וקופות החולים. בכך חברות התרופות יכולות להיות בטוחות שהנתונים שהן מקבלות הינם באיכות הגבוהה ביותר, ומספקים מבט מקיף על מסע המטופל. בנוסף, השימוש בפלטפורמה של בריאה מאפשר לאותן החברות לקצר את לוחות הזמנים של המחקר, להשיג תוצאות מדויקות יותר, להקצות משאבים בצורה יעילה יותר למחקרים קליניים ולפתח אסטרטגיות שוק המונעות על ידי נתונים".

דוד לזרסון, מנכ"ל ומייסד-שותף של בריאה, אמר כי "עם התובנות העמוקות של פרופ' סדצקי על תהליכי מחקר גלובליים נוכל להביא ערך רב יותר ללקוחות שלנו. יחד אנחנו יוצרים רשת שיתוף מידע רפואי ומניעים מחקר רב השפעה, עם נתונים נרחבים ממקורות רבים, בקלות וביעילות".

פרופ' סדצקי ציינה ש-"בריאה ממנפת טכנולוגיה מתקדמת כדי לרתום את כלל השחקנים במערכת הבריאות. יש לנו פוטנציאל לשנות את הדרך שבה משתפים מידע בין גופים רפואיים, ובכך להביא לקידום משמעותי של המחקר העולמי. אני מצפה להיות חלק מפתרון לרבים מהאתגרים שנתקלתי בהם במהלך הקריירה שלי. בפרט, אני מאמינה שזו ההזדמנות להרחיב את יכולות הפיתוח של החברות הבינלאומיות, באמצעות הנגשת הערך הרב הטמון בנתונים הישראליים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים