תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » דיילי ציפי » פרס חיים הרצוג ל-"אבי האקזיטים של ההיי-טק הישראלי"

דיילי ציפי


פרס חיים הרצוג ל-"אבי האקזיטים של ההיי-טק הישראלי"

מאת 13 בספטמבר 2020, 15:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

דיילי ציפי אוהבת לפרגן, במיוחד לאנשים שתרומתם להיי-טק הישראלי רבה. במקרה של ד"ר יוסי ורדי, "רבה" זה אנדר סטייטמנט. לכן, דיילי ציפי שמחה כששמעה שהאוניברסיטה העברית ועמותת יד חיים הרצוג מתכוונות להעניק לד"ר ורדי פרס על שם הנשיא המנוח, ובמעמד הנשיא הנוכחי, ראובן ריבלין.

הפרס הוענק לד"ר ורדי על תרומה ייחודית למדינת ישראל – בהיי-טק, כמו גם על פועלו למען אחדות העם ודו קיום. הטקס נערך במעמד יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג – בנו של הנשיא המנוח, ונשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן. את הפרס מעניקות האוניברסיטה והעמותה מדי שנתיים, ביום השנה לפטירתו של הנשיא הרצוג ז"ל. השנה התקיים הטקס בבית הנשיא במתכונת מצומצמת, בשל התפרצות נגיף הקורונה.

ד"ר ורדי השקיע ועזר להקמתן והצלחתן של יותר מ-85 (!) חברות בתחומי התוכנה, האנרגיה, האינטרנט, הטלפונים הניידים, האלקטרו-אופטיקה ועוד. בין החברות שהיה מעורב בהקמתן ניתן למצוא את טכנולוגיות מתקדמות (טכ"ם), דלק אלון, גרנית הכרמל, טכנולוגיות בינלאומיות לייזרים (ITL) ואורמת. בנוסף, הוא היה מעורב בחברות רבות שנמכרו לענקיות הטכנולוגיה, כולל answers.com, שנמכרה ל-ACVFטיבלה, שנרכשה על ידי סיסקו; Gteko, שנמכרה למיקרוסופט; The Gifts Project, שקנתה אי-ביי; ופוקסי טיונס, שנמכרה ליאהו. בנוסף, ורדי ייעץ לראש AOL ולמנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס.

בתחילת דרכו מילא ורדי שורת תפקידים בכירים בשירות הממשלתי, ובכלל זה מונה ב-1993 על ידי ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, לשמש כיועץ לשיתוף פעולה כלכלי עם ירדן, מצרים וסוריה. הוא אף הקים את הקרן הדו-לאומית למחקר ופיתוח עם ארצות הברית, שימש כיו"ר הישראלי של הדיאלוג העסקי עם השוק המשותף האירופי, חבר בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס ומכהן כיו"ר משותף של כנסים בנושאי טכנולוגיה, יזמות ויצירתיות בארץ ובחו"ל. במהלך חייו הציבוריים הוא כיהן בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה ומכון ויצמן, בנוסף לתפקידו כיו"ר הקרן לירושלים. כיום הוא מכהן בחבר הנאמנים של הטכניון.

בשורה העליונה, מימין: סגן נשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים באוניברסיטה העברית, יוסי גל; נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן; ומנכ"ל בית הנשיא, אריה טובי. מימין בשורה התחתונה: ד"ר יוסי ורדי ואשתו, תלמה; נשיא המדינה, ראובן ריבלין; יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז׳י) הרצוג; ותא"ל (מיל') מיכאל (מייק) הרצוג. צילום: מארק ניימן, לע"מ

בשורה העליונה, מימין: סגן נשיא לקשרי חוץ ופיתוח משאבים באוניברסיטה העברית, יוסי גל; נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן; ומנכ"ל בית הנשיא, אריה טובי. מימין בשורה התחתונה: ד"ר יוסי ורדי ואשתו, תלמה; נשיא המדינה, ראובן ריבלין; יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז׳י) הרצוג; ותא"ל (מיל') מיכאל (מייק) הרצוג. צילום: מארק ניימן, לע"מ

"תרומתו לחדשנות הישראלית לא תסולא בפז"

הנשיא ריבלין אמר במהלך הטקס כי "הרוח הישראלית איננה כרוכה רק ביזמות מסחרית, אלא גם באחריות על הכלל, במעורבות החברתית. כך גם יוסי ורדי, שתרומתו לחדשנות הישראלית בימי השירות הציבורי שלו לא תסולא בפז. אין ראוי ממנו לזכייה בפרס הרצוג".

פרופ' כהן ציין כי "ד"ר יוסי ורדי פועל שנים רבות ללא לאות לקידום הטכנולוגיה והאינטרנט בישראל, ולקידום ישראל מעל כל במה העולמית אפשרית בתחומים אלה, ועל כך הוא ראוי לכל שבח. הוא פרץ דרכים חדשות ששינו את פני ההיי-טק הישראלי, ובכל תפקידיו שילב ראייה חברתית וחינוכית".

לדברי הרצוג, "מדינת ישראל נבנתה ותיבנה בזכות אנשים כמו ד״ר יוסי ורדי – מאבות ההיי-טק הישראלי, שהפכו אותנו למעצמת היי-טק עולמית, יזם ומשקיע, שתרם לבנייתה הכלכלית של המדינה, ואיש חזון ומעשה, שחינך דורות לחדשנות ולתעוזה. מסכת חייו של אבי, חיים הרצוג, נשיאה השישי של מדינת ישראל, הקיפה תחומי פעילות רבים, כולל פרק משמעותי עם הקמת תעשיות מתוחכמות, שהיוו את הבסיס לחזונו של ורדי".

פרס חיים הרצוג ל-"אבי האקזיטים של ההיי-טק הישראלי" Reviewed by on . דיילי ציפי אוהבת לפרגן, במיוחד לאנשים שתרומתם להיי-טק הישראלי רבה. במקרה של ד"ר יוסי ורדי, "רבה" זה אנדר סטייטמנט. לכן, דיילי ציפי שמחה כששמעה שהאוניברסיטה העבר דיילי ציפי אוהבת לפרגן, במיוחד לאנשים שתרומתם להיי-טק הישראלי רבה. במקרה של ד"ר יוסי ורדי, "רבה" זה אנדר סטייטמנט. לכן, דיילי ציפי שמחה כששמעה שהאוניברסיטה העבר Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    יעקב

    איש ראוי לכל הדעות.
    אבל להזכיר את פועלו בלי מילה אחת על icq? האקזיט הראשון שקיבל הד ציבורי נרחב, האדיר את קהילת המפתחים הצעירים, לובשי הטי-שירט והג'ינס, וגרם להרבה מאוד עיניים נוצצות בתעשיה.

הגיבו