תוכן פרסומי
ראשי » קהילת ה-IT » דיילי ציפי » קורונה? ההיי-טקיסטים הישראליים חזרו לניו-יורק

דיילי ציפי


קורונה? ההיי-טקיסטים הישראליים חזרו לניו-יורק

מאת 19 ביולי 2020, 16:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ניו-יורק סבלה ממקרים רבים של הידבקויות ותמותה כתוצאה מהקורונה, מאז שהנגיף הארור חדר לחיינו והחל לשגע את העולם. אלא שבאחרונה, המגפה מתמתנת בעיר, והעניינים אט אט חוזרים לשגרה. כך גם תעשיית ההיי-טק שלה, ובתוכה גם ההיי-טקיסטים הישראליים שעובדים בתפוח הגדול.

לפני ימים אחדים נחתה בניו-יורק משלחת של בכירים מההיי-טק הישראלי, בהובלת אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP, כדי לתמוך בעובדים שנשארו בעיר ולהתניע מחדש את הפעילות העסקית בה. JVP פתחה לפני ארבעה חודשים, רגע לפני פרוץ הקורונה, בלב הסוהו שבמנהטן מרכז סייבר בינלאומי, בשיתוף עיריית ניו-יורק. המרכז, שנקרא מרגלית סטארט-אפ סיטי ניו-יורק, כולל 28 חברות, מחציתן ישראליות, שמרכזות משם את פעילותן העסקית בצפון אמריקה. כמו כן, פועלת בו תוכנית האצה לסטארט-אפים מכל העולם בתחום הסייבר. המרכז הוקם בשיתוף הזרוע הכלכלית של עיריית ניו-יורק, NYC/EDC, האוניברסיטאות קולומביה, קורנל, NYU ו-CUNY, ושורה של שותפים נוספים. הוא פועל לפי הסטנדרטים המחימירים ביותר של Safe Work Zone שקבעה מדינת ניו-יורק בכל הקשור לקורונה, וכך מאפשר לעובדים שנמצאים במקום סביבת עבודה בטוחה.

חוזרים לעבודה במרכז הסייבר של JVP ועיריית ניו-יורק, עם אראל מרגלית, יו"ר ומייסד הקרן. צילום: שחר עזרן

חוזרים לעבודה במרכז הסייבר של JVP ועיריית ניו-יורק, עם אראל מרגלית, יו"ר ומייסד הקרן. צילום: שחר עזרן

בין המגיעים לניו-יורק יחד עם מרגלית היו מנכ"לים ובכירים מחברות הפורטפוליו של JVP, בהם מארק גזית, מנכ"ל ת'טה ריי (ThetaRay), גיא מוסקוביץ', מנכ"ל קורונט (Coronet), וציקי נפתלי, מנכ"ל קופיילוט (Copilot). הם נחתו בעיר לאחר שבמשך כמעט ארבעה חודשים, קשרי ההיי-טק בינה לבין אומת הסטארט-אפ היו בהולד. הבכירים מישראל קיימו בניו-יורק שורה של פגישות עסקיות, להנעת מערכת היחסים בין החברות והאקו-סיסטמים בשני מרכזי ההיי-טק מהבולטים בעולם.

לרגל הביקור מישראל נערך במרכז אירוע "חזרה לעבודה". מרגלית אמר באירוע כי "אי אפשר לקיים יחסים עסקיים לארוך זמן רק בזום. כדי ליצור קשרים עסקיים בינלאומיים אמיתיים, הישראלים צריכים להיות נוכחים בבירת הכלכלה העולמית, ניו יורק. כדי שכלכלת ישראל תחזור לשגשג, ההייטק הישראלי צריך לחזור לשגשג, והעבודה בניו-יורק היא אמצעי קריטי כדי שזה יקרה".

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP, עם אחת מאומניות הגרפיטי שהציגו באירוע. צילום: שחר עזרן

אראל מרגלית, יו"ר ומייסד קרן JVP, עם אחת מאומניות הגרפיטי שהציגו באירוע. צילום: שחר עזרן

גזית הסכים עם מרגלית וציין באירוע ש-"מי שאומר שאפשר לעשות הכול בזום ומרחוק – טועה. יש לנו עובדים שלא ראו האחד את האחרים ארבעה חודשים והמצב הזה, שבו חוזרים להיפגש, משתפים מידע, מדברים ומתחברים, הוא נפלא. הבית ש-JVP מספקת לנו בניו-יורק והתמיכה של עוד בכירים ומנכ"לים נותנים את החיזוק שצריך כדי להתניע מחדש".

נפתלי אמר כי "לחכות שתיגמר הקורונה (כדי לחדש את הקשרים – ד"צ) זו טעות גמורה. פשוט צריך להבין שזה המצב ולהתאים אליו את החברה, העובדים, צורת העבודה".

עבודות הגרפיטי ברחוב ברודוויי בניו-יורק. צילום: שחר עזרן

עבודות הגרפיטי ברחוב ברודוויי בניו-יורק. צילום: שחר עזרן

יש לציין שב-JVP בחרו לכבד באירוע את המפגינים למען זכויות השחורים בארצות הברית ואירחו באירוע החזרה לעבודה אומני גרפיטי שציירו את אומנותם על לוחות עץ שהוצבו לכל אורך רחוב ברודווי, שבו ממוקם המרכז, בזמן המהומות.

דיילי ציפי חובבת התיאטרון והטכנולוגיה, שהתלוותה לסיור והתבאסה מכך שהיא לא יכולה הייתה לצפות בהצגות במהלכו, "התנחמה" בגרפיטי ובעיקר התרשמה מההתנעה מחדש של יחסי ההיי-טק בינינו לבין האמריקנים.

קורונה? ההיי-טקיסטים הישראליים חזרו לניו-יורק Reviewed by on . ניו-יורק סבלה ממקרים רבים של הידבקויות ותמותה כתוצאה מהקורונה, מאז שהנגיף הארור חדר לחיינו והחל לשגע את העולם. אלא שבאחרונה, המגפה מתמתנת בעיר, והעניינים אט אט ניו-יורק סבלה ממקרים רבים של הידבקויות ותמותה כתוצאה מהקורונה, מאז שהנגיף הארור חדר לחיינו והחל לשגע את העולם. אלא שבאחרונה, המגפה מתמתנת בעיר, והעניינים אט אט Rating: 0

הגיבו