יזמות נשית צפונית

שירי גרין אלגביש, מנכ"לית אופן ואלי, ומשתתפות באירוע. צילום: יח"צ

דיילי ציפי מעודדת יזמות נשית, ולכן היא שמחה לשמוע לא מכבר שקהילת הנשים היזמיות WMN השיקה את הפעילות שלה בצפון, בשיתוף רשת היזמות אופן ואלי.

האירוע, שהתקיים במתחם היזמות של אופן ואלי בקיסריה (שזה לא כל כך צפון, אבל המטרה מקדשת את האמצעים), נפתח בתערוכת מיזמים מהקהילה. האירוע כלל גם הרצאה של נציגת צה"ל ופאנל משקיעים בהשתתפות ניצה קרדיש, מנכ"לית טרדליין אגטק; מוטי ועקנין, שותף בקרן Cedar Fund; אורי חושן, מנכ"ל קרן VLX Venturs; וקרן בן נון, מנהלת פיתוח עסקי בפיפל ביז. משתתפי הפאנל דנו באתגרים המרכזיים בגיוס השקעה וכלים מעשיים להתמודד עם תהליך הגיוס.

WMN היא קהילה עבור נשים יזמיות בתחומי הטכנולוגיה, שהושקה ב-2015. זוהי יוזמה ללא כוונת רווח שמטרתה להגדיל את מספר היזמיות ואת הנוכחות הנשית בסצנת הסטארט-אפים, על ידי מתן גישה חינמית לנשים לחללים משותפים, יצירת מעגלי השפעה והזדמנויות עסקיות, וכן מפגשי תוכן ואקדמיה המותאמים לצרכי חברות הקהילה.

שירי גרין אלגביש, מנכ"לית OpenValley, ומשתתפות באירוע. צילום: יח"צ

שירי גרין אלגביש, מנכ"לית אופן ואלי, ומשתתפות באירוע. צילום: יח"צ

מרב אורן, מייסדת WMN, ציינה באירוע כי "אנחנו רוצות להגדיל בצורה ניכרת את מספר הסטארט-אפים שמובלים על ידי נשים. לצערנו, כיום הנתון עומד בישראל על בין 7% ל-10% בלבד. אני מאמינה שעל ידי יצירת מעגלי תמיכה והסרת חסמים, נקפיץ את הנתון בשני העשורים הקרובים, כך שמחצית מהסטארט-אפים יובלו על ידי נשים. שיתוף הפעולה עם אופן ואלי הוא חלק ממעגלי התמיכה שאנחנו יוצרות בקהילה".

שלומית וייס, סמנכ"לית בכירה במלאנוקס, דיברה על יזמות והצלחה נשית בתעשיית ההיי-טק. היא אמרה כי "אני מאמינה שכל קושי אפשר להפוך לאתגר, למשימה חדשה שניתן ללמוד ולגדול ממנה. לא צריך להיות כמו אחרים כדי להצליח, חשוב להיות מי שאת וללמוד לעבוד לצד אחרים ועם אחרים. ולא פחות חשוב – ליהנות ממה שעושים. רק כך אפשר להצליח".

שירי גרין אלגביש, מנכ"לית אופן ואלי, ציינה ש-"ישנה חשיבות רבה בקידום של יזמות נשית בארץ בכלל ובצפון בפרט. אנחנו רואים את עצמנו כבית ליזמים וליזמיות, מקום שבו הם יכולים להתפתח ולקבל את כל התמיכה לה הם זקוקים. אנחנו שמחים להעניק את התמיכה לנשים ולעשייה של WMN".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים