מכינת רבין נפתחת לבעלי מוגבלות – ופותחת בקמפיין מימון המונים

המכינה פועלת מזה 23 שנים לקידום צעירים שמעוניינים לעזור לחברה, וכעת היא בונה שלוחה מונגשת לבעלי מוגבלות ● אלא שהיא צריכה כסף לשם כך, ופונה אליכם.ן כדי שתסייעו למטרה החשובה

חניכים במכינת רבין ליד פסל האריה השואג בתל חי. צילום: יח"צ

כבר 23 שנים שמכינת רבין פועלת לקידום צעירים אקטיביים ואכפתיים, שלוקחים את המחויבות לחברה הישראלית כמשימת חיים. כחלק מהמחויבות הזו, המכינה פועלת כדי שכל מי שרוצה לקחת בה חלק יוכל לעשות זאת ללא קשר למצב סוציו-אקונומי או לקשיים שונים.

כעת מבקשים במכינה לקחת את המחויבות הזו צעד אחד קדימה ולאפשר גם לבעלי מגבלות פיזיות לקחת חלק בלימודים במסגרתה. לצורך כך מתכננים במכינה בימים אלה שלוחה חדשה בקיבוץ מזרע שבעמק יזרעאל – שלוחה שבה יונגשו המרחבים המשותפים וחלק מחדרי המגורים כך שגם מי שנעזר.ת בכיסא גלגלים, מתקשה בראייה או סובל.ת מבעיית נגישות אחרת ת.יוכל להצטרף אליה.

בארץ פועלות 57 מכינות קדם צבאיות, כשרק חמש מהן מונגשות בצורה כזו או אחרת. המבנים בקמפוס שנבנה בקיבוץ בצפון צפויים לאכלס 80 מכינאים.ות, ביניהם.ן בעלי.ות מוגבלות תנועה על כיסאות גלגלים ובעלי.ות מוגבלויות חושיות שונות שאינם מוגבלים בתנועה. מדובר בקמפוס הגדול מסוגו בצפון.


היוזמה החלה לקרום עור וגידים לפני כשלוש שנים כשיוני רוטמן היה חניך במכינה. לדבריו, "בגיל שנתיים איבדתי את אחותי, עדן ז"ל, בתאונת דרכים, ואחי, רז, נפצע אנושות. הוא מתנייד בכיסא גלגלים ומונשם עד היום. בשלב מסוים הוא נזקק לכיסא גלגלים חדש, שעלה קרוב ל-200 אלף שקלים, ולא העזתי להעלות את זה במכינה".

למזלו של יוני, חבריו במכינה העלו את הנושא לסדר היום ופה אחד החליטו לצאת למבצע עבודה בשכר, שבו גייסו חלק ניכר מהסכום הדרוש. מאז סיים רז קורס מדריכי דרך וכעת הוא עובד בתחום. "הכיסא הזה הוא הסיבה שאני בכלל יכול לעשות משהו. אני כל כך מלא תודה למכינת רבין", אמר.

העמותה גייסה לצורך הקמת השלוחה המונגשת תמיכה בסך יותר משלושה מיליון שקלים מקק"ל וממועצת המכינות הקדם צבאיות, אך עדיין חסרים כ-150 אלף שקלים על מנת להשלים את מימון הפרויקט ולבצע הנגשה מלאה וראויה בכל מתחם השלוחה והמבנים. לצורך כך יצאה המכינה, בשיתוף שיבולים – להשתתפות צעירים עם מוגבלות במכינות הקדם צבאיות, בקמפיין מימון המונים – כי לכולם מגיעה הזדמנות שווה.

"המכינה סללה לי את הדרך לממש את עצמי"

איתמר ברלד (22), שמתמודד עם חרדות ו-OCD, בוגר מחזור 2016 של המכינה וכיום חייל מתנדב בחיל החינוך, סיפר על חוויותיו מהמכינה: "במכינה עושים כמה דברים עיקריים – למידה, התנדבות, עבודה וסיורים, עם 20 צעירים שחיים בקבוצה איתך. האינטראקציה הזו והרפלקציה התמידית שקיבלתי על עצמי מאוד ביגרו ולימדו אותי. המכינה נתנה לי את הדרך לממש את עצמי לטובת החברה כולה".

הוא ציין כי "צריך להנגיש מכינות לאנשים עם צרכים מיוחדים. זה יתרום לצעירים האלה ויתרום לחברה לאין שיעור יותר מההשקעה בהנגשה. אנשים עם צרכים מיוחדים רואים דברים אחרת ויש להם יכולות אחרות. במכינות הם לומדים לממש את היכולות האלה, שאין לאחרים".

חניכים במכינת רבין עם נוף פסטורלי. צילום: יח"צ

חניכים במכינת רבין עם נוף פסטורלי. צילום: יח"צ

לדברי ראש המכינה, עמרי שפרוני, "מכינת רבין נושאת בדגל של אחריות חברתית וזו הזדמנות בשבילנו לפתוח אותה לעוד אוכלוסיות, שעד היום לא היו יכולות להגיע. יש לנו הזדמנות חד פעמית לעשות את זה, ואשמח שכל מי שיכול.ה ת.יצטרף אלינו למשימה"

העבודות בשלוחה החדשה צפויות להתחיל בשבועות הקרובים ולהסתיים לקראת פתיחתה בספטמבר הקרוב.

למידע על מכינת רבין ותרומה במסגרת קמפיין מימון ההמונים לחצו כאן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים