כ-300 מורים בראשון לציון קיבלו מחשבים במסגרת התוכנית של קרן אתנה

הם קיבלו את המחשבים כחלק מתוכנית מחשב נייד לכל מורה, שבמסגרתה כבר חולקו מכשירים ליותר מ-13 אלף מורים וגננות

בטקס באשכול פיס בראשון לציון: מימין - רונית רענן, מנהלת האגף לחינוך יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון; דפנה תמיר, מנהלת תוכנית מחשב נייד לכל מורה בקרן אתנה; פרופ' תמי רונן, חברת מועצת העיר ראשון לציון ומחזיקת תיק החינוך בעירייה; ד"ר שוש נחום, ראש מינהל החינוך בעיריית בעירייה; וליאורה אורינגר, יו"רית סניף הסתדרות המורים בראשון לציון

כ-300 מורים מ-11 בתי ספר בראשון לציון הצטרפו לתוכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה וקיבלו את המחשבים בטקס שנערך באשכול פיס בראשון לציון. בנוסף למחשבים הניידים, מתוצרת טושיבה (Toshiba), יקבלו המורים 120 שעות הדרכה מקצועית.

300 המורים מצטרפים ליותר מ-1,200 מורים מ-39 בתי ספר בראשון לציון שכבר קיבלו מחשבים מקרן אתנה – כולל שלושה בתי ספר לחינוך מיוחד שקיבלו מחשבי iPad. בספטמבר הקרוב אמורים להצטרף לתוכנית 300 מורים נוספים מראשון לציון.

מהקרן נמסר כי מדובר בנדבך נוסף בתוכנית מחשב נייד לכל מורה, שעד היום חולקו במסגרתה מחשבים ניידים ליותר מ-13 אלף מורים וגננות ב-1,204 בתי ספר וגני ילדים ב-118 רשויות מקומיות, יחד עם קורסי הכשרה מקצועיים.

חלוקת המחשבים התאפשרה בזכות תרומתם של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, קרן אתנה, בנק מסד, הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים והשותפים האחרים לתוכנית, כמו גם של עיריית ראשון לציון.

על פי הקרן, "המחשבים הניידים של טושיבה, המיוצגת בישראל על ידי מפעיל, שחולקו בראשון לציון הם רבי עוצמה ומאפשרים למורים ולמנהלים לעבוד, ליצור ולהיות בקשר, בכל מקום ומכל מקום בו הם נמצאים – בין אם בכיתה, באולם ההרצאות או בפעילות בשטח".

"עם גיר ולוח או מרקר ולוח כבר אי אפשר להלהיב את הילדים, והמחשב נותן למורים את היכולת לדבר באותם הכלים שהילדים מדברים", אמרה פרופ' תמי רונן, מחזיקת תיק החינוך במועצת העיר ראשון לציון. "בעיר התבצעה התארגנות על מנת ללוות בפדגוגיה את הטכנולוגיה המתקדמת, כגון הכנת מורים מומחים שילוו את נושא התקשוב".

"ראשון לציון היא העיר הרביעית בגודל האוכלוסייה בישראל וחלוקת המחשבים למוריה מהווה נדבך חשוב בהצטיידותם של מורי ישראל במחשבים ניידים", אמר אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה. הוא ציין את "החזון של ראש העיר וביצוע תוכנית האב לתקשוב בחינוך של העירייה".

בטקס השתתפו, בין היתר, פרופ' רונן; יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים; רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בבנק מסד; דפנה תמיר, מנהלת תוכנית מחשב נייד לכל מורה בקרן אתנה; שלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי בהסתדרות המורים; ד"ר שוש נחום, ראש מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון; רונית רענן, מנהלת האגף לחינוך יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון; אורית טאטי, הממונה על התקשוב במחוז המרכז במשרד החינוך; ויקי ניצן, המפקחת על בתי הספר הממלכתיים בראשון לציון; וליאורה אורינגר, יו"רית סניף הסתדרות המורים בעיר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים