עושה אקזיט: Chorus.ai הישראלית נמכרת לזום אינפו תמורת 575 מיליון דולר

הטכנולוגיה של Chorus.ai, שמנתחת שיחות מכירה באמצעות בינה מלאכותית, תשולב בפלטפורמה של זום אינפו כקטגוריה חדשה של תובנות, ותסייע לצוותי השיווק והמכירות לאתר ולהגיע ללקוחות חדשים

מייסדי Chorus.ai. מימין: מיכה בריקסטון, ראסל לוי ורועי רענני. צילום: Chorus.ai

חברת המודיעין העסקי זום אינפו (ZoomInfo) הודיעה כי תרכוש את הסטארט-אפ הישראלי Chorus.ai, שפיתח מערכת שמנתחת שיחות מכירה באמצעות בינה מלאכותית, תמורת 575 מיליון דולר.

על פי תנאי ההסכם, זום אינפו תרכוש את הנכסים וההתחייבויות של Chorus.ai תמורת כ-575 מיליון דולר בעסקת מזומן. 200 עובדי Chorus.ai יצטרפו לחברת זום אינפו, והמנכ"ל, ג'ים בנטון, ימונה לסגן נשיא בכיר בזום אינפו ולמנהל תחום מוצרים חדשים.

המערכת של Chorus.ai מקליטה את כל שיחות המכירה, מתמללת אותן, ולאחר מכן מבצעת ניתוח של הנאמר בהן. לאחר הניתוח המערכת מסוגלת להפיק תובנות ולשלוח אותן לאנשי המכירות והמנהלים שלהם. החברה נוסדה ב-2015 על ידי רועי רענני, שכיהן כמנכ”ל ונשיא החברה, מיכה בריקסטון וראסל לוי. עם לקוחות החברה נמנות חברות כמו Qualtrics ,Marketo, אדובי ועוד. עד היום גייסה החברה 100 מיליון דולר. בחברה מועסקים כ-200 עובדים ברחבי העולם, כ-40 מהם במשרדי החברה בתל אביב.

זום אינפו, שנסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של 20 מיליארד דולר, מספקת פלטפורמה לאיתור ושימור מידע עסקי עבור ארגונים. הפלטפורמה מאפשרת למחלקות השיווק והמכירות לאתר מידע עשיר על ארגונים ואנשי מפתח בארגונים אלה, ובכך מקצרת זמני מחקר ושימור מידע ומאפשרת למקד קמפיינים שיווקיים וגם לאתר מועמדים מתאימים לגיוס. הטכנולוגיה, שמבוססת על בינה מלאכותית, מזהה מגמות בעולם העבודה, כמו תפקידים חדשים בשוק ומעבר בין תפקידים. החברה מונה כ-1,800 עובדים בארה״ב. מרכז הפיתוח של זום אינפו שוכן ברעננה ומונה יותר מ-300 עובדים, מתוכם כ-240 אנשי פיתוח.

הרכישה צפויה להביא לצמיחה משמעותית, להגדיל את רווחי התפעול  ותזרים המזומנים החיובי של החברה כבר במחצית השנייה של שנת 2022. בנוסף, הרכישה תביא להתרחבות השוק הפוטנציאלי של זום אינפו לכ-70 מיליארד דולר.

כיום משתמשים בפלטפורמה של זום אינפו יותר מ-20,000 צוותי שיווק ומכירות ברחבי העולם. הרכישה של Chorus.ai תוסיף קטגוריה חדשה של תובנות בפלטפורמה של זום אינפו, והיא תסייע לצוותי השיווק והמכירות לאתר ולהגיע ללקוחות חדשים.

הנרי צ'אק, מייסד ומנכ"ל זום אינפו אמר, כי "הרכישה של Chorus.ai היא עוד צעד בדרך להגשמת החזון שלנו לספק פלטפורמה מודרנית, שתאגד את מודיעין השוק היעיל ביותר, עם תוכנת ניהול נתונים מקיפה. הנתונים הם הבסיס של הכלכלה החדשה, הם מאפשרים לקבל החלטות עסקיות בזמן אמת, ליצור הצעות ערך מותאמות אישית ללקוחות ולייצר יתרון תחרותי. אנחנו משקיעים משאבים עצומים בתחום הנתונים, ורואים בו את אחד ממנועי הצמיחה החשובים ביותר שלנו כחברה".

הנרי צ'אק, מנכ"ל זום אינפו. צילום: יחצ

הנרי צ'אק, מנכ"ל זום אינפו. צילום: יחצ

ג'ים בנטון, מנכ"ל Chorus.ai, אמר, כי "אנו שמחים על ההזדמנות לשלב כוחות עם זום אינפו ולספק מודיעין לצוותי השיווק והמכירות. לזום אינפו חזון נועז לספק פלטפורמה ברמה עולמית, המאפשרת לחברות להגיע לביצועים טובים יותר ולהכנסות גדולות יותר. ל-Chorus.ai יש תפקיד חיוני במימוש חזון זה בזכות הטכנולוגיה שלה, המנתחת אינטראקציות מול לקוחות בזמן אמת ומספקת מידע קריטי על ניהול אותם ממשקים בין צוותי המכירות ללקוחות".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים