וואווי לא מוותרת: תשיק מחר את גירסת HarmonyOS 2.0 לסמארטפונים

מאז שהוטל עליה החרם האמריקני, יצרנית הענק הסינית חווה צניחה חדה במכירות המכשירים שלה, אך למרות זאת היא נחושה לפתח חומרה ותוכנה שיחליפו את השירותים של גוגל וחברות אחרות החסומים בפניה

שוקעת. וואווי

וואווי (Huawei) לא מוותרת על תחום המכשירים הסלולריים, ותשיק מחר את HarmonyOS 2.0, מערכת ההפעלה שפיתחה, שמחליפה את Android במכשיריה, תוך שהיא מפגינה נחישות להיפרד מהתלות בפלטפורמה של גוגל על רקע מאבקה מול המגבלות שהוטלו עליה על ידי הממשל האמריקני.

החברה תציג מחר את הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה במגוון מכשירים שלה, בהם סמארטפונים, טאבלטים ושעונים חכמים. בכוונתה גם להפיץ את הפלטפורמה שלה בקרב יצרניות נוספות.

וואנג צ'נגלו, ראש התוכנה בקבוצת עסקי הצריכה של וואווי, ציין בתחילת השנה כי היעד של החברה הוא, שמערכת ההפעלה הקניינית שלה תותן ב-200 מיליון מכשירים שלה, וב-100 מיליון מכשירים של צד שלישי. "בסך הכל, התקני החומרה עם Harmony OS יסתכמו -300 עד 400 מיליון עד סוף השנה", הוא אמר.

וואווי, שהצליחה למשך זמן מה לעקוף את סמסונג כיצרנית הגדולה בעולם של סמארטפונים, חווה ירידות חדות במכירות הסמארטפונים הן בסין והן מחוץ לסין, מאחר שמכשיריה לא מציעים את שירותי גוגל, כמו מפות, יו-טיוב ו-Gmail.

השאלה הגדולה היא האם המערכת של וואווי תאומץ על ידי צרכנים ומפתחי אפליקציות בשווקים החשובים גם מחוץ לסין, והאם היא תצליח לשכנע יצרניות נוספות להשתמש בה במכשיריהן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים