תוכן פרסומי
ראשי » כללי » מחקר: מעבר של ארגונים למדפסות דיו יניב חיסכון ענק למשק הישראלי

תוכן שיווקי


מדפסת דיו של אפסון. צילום: יח"צ

מחקר: מעבר של ארגונים למדפסות דיו יניב חיסכון ענק למשק הישראלי

המעבר יכול לחסוך 20 מיליון שקלים – סכום שבאמצעותו ניתן לרכוש 7,808 לפטופים לילדים שאין להם מחשב, להעסיק עוד 220 מורים.ות בשנת הלימודים הנוכחית או, ברוח התקופה, לרכוש 78 מכשירי אקמו מצילי חיים לבתי החולים

פורסם ב-13 בספטמבר 2020
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מנתונים של אפסון (Epson) ישראל עולה כי אם חברות וארגונים במשק הישראלי היו מחליפים את מדפסות הלייזר העסקיות במדפסות שפועלות בטכנולוגיית דיו, היו נחסכים 35,575,134 קילוואט. או, בתרגום לשקלים: הם היו יכולים לחסוך 19,520,076 מיליון שקלים**.

"מדובר בסכומי עתק, שבהחלט אפשר היה למצוא להם שימוש נכון ויעיל יותר", אמר יניב אמינוף, מנהל מכירות החטיבה העסקית באפסון ישראל. ״כך, לדוגמה, ניתן היה לרכוש 7,808 לפטופים עבור ילדים בפריפריה שאין להם מחשב ביתי, במחיר ממוצע של 2,500 שקלים למחשב (1), אפשר היה להעסיק עוד 220 מורים ומורות במשך שנת הלימודים הנוכחית, בהתחשב בכך שהשכר הממוצע של מורה בישראל הוא 7,400 שקלים בחודש (2), או, ברוח התקופה, לקנות 78 מכשירי אקמו מצילי חיים לבתי החולים בישראל – מחיר של מכשיר אחד עומד על 248 אלף שקלים (3)".

ההסבר לחסכון הרב טמון בטכנולוגיות שמאחורי שני סוגי הפתרונות. בניגוד למדפסת הלייזר, שם יש צורך בחימום של יחידת ה-"תנור", מדפסות הדיו של אפסון משתמשות בתהליכי ההדפסה בטכנולוגיה נטולת חימום. מעבר לחיסכון הגדול בחשמל שנדרש להליך החימום, הליך ההדפסה כולו מתקצר משמעותית, שכן עם הדלקת המדפסת או יציאה ממצב "שינה" היא נכנסת ישר לפעולה, – לאחר לחיצה על "הדפס", כמובן. לעומת זאת, במדפסת הלייזר צריך לחכות לגמר תהליך החימום. בנוסף, במדפסת הלייזר יש הרבה יותר חלקים נעים – דבר שגורם לתקלות בשכיחות גדולה יותר ודורש החלפת חלקים.

מעבר למדפסת של אפסון = תועלת לכדור הארץ

לדברי אמינוף, אפסון מבצעת בשנים האחרונות מהלך של מעבר מטכנולוגיית לייזר לטכנולוגיית דיו עסקית. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא התועלת לכדור הארץ. "הסגר החלקי שהוטל בלא מעט מדינות בא לידי ביטוי גם בהתאוששות של הסביבה והטבע", אמר. "ההתחייבות לסביבה, שאפסון קבעה לעצמה כיעד עיקרי, באה לידי ביטוי בתהליכי הייצור, בשרשרת אספקה וכמובן בטכנולוגיה, שתומכת בסביבה ירוקה. טכנולוגיית הדיו העסקית של אפסון משתמשת בפחות מתכלים מטכנולוגיית ההדפסה בלייזר, ויחד עם ניהול מלאי פשוט וצמצום השבתת העבודה של משתמש הקצה, החברה מצמצמת את הפסולת, שמזיקה לכדור הארץ ומשכך – לכולנו".

יניב אמינוף, מנהל מכירות החטיבה העסקית באפסון ישראל. צילום: יח"צ

יניב אמינוף, מנהל מכירות החטיבה העסקית באפסון ישראל. צילום: יח"צ

אמינוף הוסיף כי "עם תחילתה של ההתאוששות העסקית והכלכלית, חשוב שנוכל להמשיך ולשמר את המצב הזה ולהגן על הטבע. צריך לקחת בחשבון שלעתים, שינויים, גם קטנים, בטכנולוגיה, יכולים לסייע במשימה. צמצום צריכת החשמל והפחתה בפליטת הגזים לאוויר לא רק מגנים על הסביבה אלא גם חוסכים בכסף רב. בימים קשים מבחינה כלכלית, חיסכון שכזה היה יכול להביא תועלת בלא מעט מקומות".

למידע נוסף על המדפסות העסקיות של אפסון לחצו כאן.

* מבוסס על נתוני שוק החומרה של IDC.
** מדפסות הזרקת הדיו העסקיות של אפסון משתמשות בכ-77% פחות אנרגיה בממוצע מאשר מכשירי לייזר מתחרים. המתודולוגיה אומתה על ידי TÜV Rheinland, בהתבסס על "צריכת אנרגיה טיפוסית", שהוגדרה על פי נוהל הבדיקה של אנרג'י סטאר והוצגה בקוט"ש לשנה.
• 1 על בסיס מחירו של מחשב ממוצע ברשת אופיס דיפו.
• 2 על בסיס העיתון כלכליסט – ממוצע שכר למורה בעל שנת ניסיון.
• 3 על בסיס העיתון ישראל היום – מחיר ממוצע של מכשיר אקמו.

מחקר: מעבר של ארגונים למדפסות דיו יניב חיסכון ענק למשק הישראלי Reviewed by on . מנתונים של אפסון (Epson) ישראל עולה כי אם חברות וארגונים במשק הישראלי היו מחליפים את מדפסות הלייזר העסקיות במדפסות שפועלות בטכנולוגיית דיו, היו נחסכים 35,575,13 מנתונים של אפסון (Epson) ישראל עולה כי אם חברות וארגונים במשק הישראלי היו מחליפים את מדפסות הלייזר העסקיות במדפסות שפועלות בטכנולוגיית דיו, היו נחסכים 35,575,13 Rating: 0

הגיבו