תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » חברת Foretellix הישראלית גייסה 14 מיליון דולר
מימין לשמאל - גיל אמיד, יואב הולנדר, זיו בנימיני. חברת Foretellix. צילום: דרור סיתהכל

חברת Foretellix הישראלית גייסה 14 מיליון דולר

הפתרון של Foretellix מאפשר למפתחי רכבים אוטונומיים לבדוק מאות מיליוני תרחישי נסיעה אפשריים, הקריטיים לבטיחות הרכב-ללא-נהג ● כמו כן הפתרון מספק כלי מדידה וחיווי המוכיחים שהרכב אכן נבדק כנגד כל אותם תרחישים

מאת 20 בינואר 2019, 17:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת הסטארט-אפ הישראלית Foretellix, שמפתחת טכנולוגיה לאוטומציה של בדיקות בטיחות ברכב אוטונומי, הודיעה היום (א') על גיוס 14 מיליון דולר.

את הסבב הובילו הקרנות 83North, Jump Capital ו-Nextgear Ventures. ההשקעה תאפשר לחברה להאיץ את הפיתוח וההטמעה של הפתרון שלה, המאפשר לבדוק ולכסות באופן אוטומטי מאות מיליוני תרחישים אפשריים לפני שרכב האוטונומי עולה על הכביש. לאחר הגיוס הנוכחי סך הגיוסים של החברה עומד על 16 מיליון דולר.

פורטליקס מספקת למפתחים מובילים של רכב אוטונומי את היכולת לוודא ולהדגים את רמת הבטיחות הגבוהה מאוד הנדרשת על מנת לממש את הפוטנציאל של מהפכת הרכב האוטונומי. נושא הבטיחות הוא כיום החסם המרכזי המונע הטמעה מלאה של רכבים אוטונומיים. סט הפתרונות והגישה שמפתחת החברה, הנקראים Coverage Driven Verification, מוודאים שהרכב האוטונומי מתנהג נכון במאות מיליונים של תרחישי נהיגה משמעותיים, ולפיכך בטוח לשימוש באופן חופשי וללא מגבלות.

הדמיה של Coverage Driven Verification - סט הפתרונות והגישה שמפתחת חברת Foretellix

הדמיה של Coverage Driven Verification – סט הפתרונות והגישה שמפתחת חברת Foretellix

כחלק מהפתרון, החברה מפתחת שפה שתוכל לשמש כסטנדרט לתיאור אותם תרחישים בכביש וספריות של אותם תרחישים.

הפתרון של פורטליקס מאפשר איסוף ואנליטיקה אוטומטיים של מדדי הבטיחות, ובכך משקף את אחוז התרחישים שנבדקו והוכחו כעובדים במגוון רחב של מצבים ותנאים. מדדים אלה נדרשים על ידי  האקו-סיסטם כולו: מפתחי הרכב האוטונומי, בהם יצרני הרכב הגלובליים, הצרכנים, הספקים, חברות הביטוח והרגולטורים. הפתרון מתחבר לכל פלטפורמות הבדיקה הקיימות, כולל: סימולציות, מערכות חומרה/תוכנה היברידיות, מרחבי ניסוי סגורים ונסיעות מבחן בכבישים.

פורטליקס הוקמה על ידי צוות מומחים מנוסה, שמאחוריהם הנפקה מוצלחת של סטארט-אפ ישראלי בשם Verisity, אשר פיתח שיטות מוכחות לבדיקת מוצרים מורכבים בעולם השבבים, שנמצאות כיום בשימוש התעשייה כולה, תוך שימוש באוטומציה חכמה ובאנליטיקה של כמויות מידע עצומות. וריסיטי נמכרה בהמשך לענקית כלי פיתוח השבבים האמריקאית Cadence תמורת 315 מיליון דולר.

"אנחנו שמחים להתחיל לעבוד עם 83North, Jump Capital, ו-Nextgear Ventures כדי לטפל במחסום הגדול ביותר לאימוץ רכב אוטונומי – הבטיחות", אומר זיו בנימיני, מנכ"ל פורטליקס. "ההשקעה תסייע לנו לשנות את כללי המשחק בתעשייה, על מנת לעבור משיטת בדיקה המבוססת על כמות הקילומטרים שעובר הרכב, לשיטה המבוססת על "איכות הכיסוי", כלומר, היכולת לבדוק ולכסות באופן אוטומטי מאות מליוני תרחישים אפשריים ומשמעותיים עוד לפני שהרכב עולה על הכביש. בכך נוכל לעזור לתעשייה להגיע מהר יותר להטמעה מלאה של רכבים אוטונומיים. משקיעים אלה מביאים לפורטליקס ידע וניסיון רב בהרצת סטארט-אפים מצליחים, עבודה עם חברות אנטרפרייז וחדירה לתעשיית הרכב".

"מזה תקופה שאנחנו עוקבים אחרי חברת פורטליקס", אמר גיל גורן, שותף כללי בקרן 83North. "תעשיית הרכב זקוקה לפתרון חזק במיוחד על מנת להבטיח בטיחות ואמון ברכב האוטונומי. אנו מאמינים שההתבססות של פורטליקס על טכנולוגיות ומתודולוגיות מוכחות תאפשר לה לספק פתרון זה במהירות".

"אנו מאמינים בצורך הקריטי שפורטליקס עונה עליו באמצעות הפתרון שלה", אומר סאורב שארמה, שותף בקרן Jump Capital. "אנחנו יודעים שמימוש ההשקעה הענקית בפיתוח מכוניות אוטונומיות מותנה בפתרון שיסגור את הפער העצום לגבי האמון בבטיחות הרכב הזה כיום. אנו מאמינים שפורטליקס יכולה לגשר על הפער הזה".

"השקענו בפורטליקס בשלב מוקדם והחלטנו להגדיל משמעותית את ההשקעה בעקבות התקדמות החברה והעניין ההולך וגובר בה מצד השוק", אמר ד"ר טל כהן, מייסד שותף בדרייב ו-Nextgear Ventures. "הטכנולוגיה של פורטליקס ייחודית ושימושית מאוד בהטמעת הבטיחות בפיתוח הרכב האוטונומי כבר מנקודת ההתחלה".

חברת Foretellix הישראלית גייסה 14 מיליון דולר Reviewed by on . חברת הסטארט-אפ הישראלית Foretellix, שמפתחת טכנולוגיה לאוטומציה של בדיקות בטיחות ברכב אוטונומי, הודיעה היום (א') על גיוס 14 מיליון דולר. את הסבב הובילו הקרנות 83 חברת הסטארט-אפ הישראלית Foretellix, שמפתחת טכנולוגיה לאוטומציה של בדיקות בטיחות ברכב אוטונומי, הודיעה היום (א') על גיוס 14 מיליון דולר. את הסבב הובילו הקרנות 83 Rating: 0

הגיבו