תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » Daily Startup » האם בעתיד לא יהיו תורים בכניסה למגדלי משרדים בשעות העומס?
מרדכי שלו, מייסד ובעלי xsCtrl. צילום: יח"צ

האם בעתיד לא יהיו תורים בכניסה למגדלי משרדים בשעות העומס?

מערכת טכנולוגית חדשה שפיתח הסטארט-אפ הישראלי xsCtrl מבקשת לפתור את בעיית ההמתנה הארוכה והתורים בכניסה לבנייני משרדים ואירועים המוניים ● הופכת את הכניסה למהירה ונוחה יותר באמצעות שימוש בסמארטפון

מאת 20 בספטמבר 2018, 17:02 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מערכת חדשv המבקשת לתת מענה לעיכובים ולתורים בעמדות הבידוק הביטחוני בכניסה למגדלי משרדים ואירועי תרבות וספורט המוניים פותחה על ידי הסטארט-אפ הישראלי xsCtrl

לדברי מרדכי שלו, המייסד והבעלים, "הרעיון עלה לפני כמה שנים כשהיינו במגדלי עזריאלי. הייתה שם קטטה בין איש עסק ושליח שרבו לאחר שהיה צוואר בקבוק בכניסה לבניין. איש העסקים כנראה זרק מילה לשליח כשהוא המתין בתור והתחילה קטטה. ראיתי את זה מהצד ואמרתי שחייבים לעשות מהלך ולעקוף את העיכוב שהצורך בהזדהות יוצר".

ללא צורך בכרטיס מגנטי או הצגת תעודת זהות

הטכנולוגיה פועלת בעזרת שימוש בסמארטפון המעניק גישה למערכת האבטחה של המתחם הרלוונטי מכל מקום ובכל זמן. כך יכולים פוקדי הבניין להירשם למערכת הניהול שפותחה מבעוד מועד, להעביר את הסמארטפון שלהם בעמדת QR בכניסה לבניין ולהיכנס אליו במהירות ללא כל צורך בכרטיס מגנטי או הצגת תעודת זהות בעמדת הבידוק הבטחונית.        כמו כן אורחים או שליחים יכולים לקבל הרשאת כניסה מרחוק ולדלג על הצורך בהצגת תעודה מזהה או קבלת אישור כניסה מיוחד במקום עצמו.

"את הסלולר היום לוקחים לכל מקום, כרטיס כניסה מגנטי לפעמים שוכחים. הפתרון שלנו מקל על כך. מעבר לכך הוא נותן בקרה גדולה יותר על אותם אנשים שיוצאים ונכנסים למבנה. במקרה שריפה, למשל, יש שימוש ב-GPS מובנה כך שעל בסיס קומות יוכלו לדעת כמה אנשים היו במגדל בעת השריפה", אמר שלו.

לדבריו, דרגת החומרה של האבטחה מותאמת בהתאם לבניין ולצרכיו. כך למשל, בבורסה דרגת החומרה תהייה גבוהה במיוחד. "לאחרונה סיימנו פיילוט במגדלי משה אביב ברמת גן שהיה מוצלח ובמקביל אנחנו נמצאים עם חברות נוספות בהליכי קידום של הטמעת המערכת".

צ'יפ בתוך ידי עובדים

המערכת, פרי פיתוח מאומץ של יותר משנתיים, עברה מספר מבדקים מחמירים בבנייני משרדים ברחבי גוש דן ולאחרונה אף קיבלה את אישור רשם הפטנטים האמריקני.

על פי הערכות החברה, המערכת אמורה לחסוך כ-200,000 שקל בשנה בהתאם לגודל הבניין וכמות הכניסות אליו ולהוזיל את הוצאות אחזקת השומרים. יתרון נוסף של המערכת במתן דיסקרטיות למבקרים.

לדברי שלו, "עד כה הושקעו במיזם 400 אלף דולר. אחרי התקנות נוספות נצא לסבב גיוס ראשוני. המגמה היא שבסופו של דבר הבניין ינוהל מהמערכת מא' עד ת' כמו למשל הזמנת מעלית, ארנק קניות, חניה ותשלום עבורה ועוד.

"היה ניסיון להכניס צ'יפ בתוך ידי עובדים אבל אני לא יודע אם זה משהו שילך וימומש. לא הייתי מוכן שיכניסו לי צ'יפ שיפתח לי דלת או גוף זר בתוך הגוף, אני לא מאמין שזה יתפתח הלאה", הוסיף שלו.

האם בעתיד לא יהיו תורים בכניסה למגדלי משרדים בשעות העומס? Reviewed by on . מערכת חדשv המבקשת לתת מענה לעיכובים ולתורים בעמדות הבידוק הביטחוני בכניסה למגדלי משרדים ואירועי תרבות וספורט המוניים פותחה על ידי הסטארט-אפ הישראלי xsCtrl לדברי מערכת חדשv המבקשת לתת מענה לעיכובים ולתורים בעמדות הבידוק הביטחוני בכניסה למגדלי משרדים ואירועי תרבות וספורט המוניים פותחה על ידי הסטארט-אפ הישראלי xsCtrl לדברי Rating: 0

הגיבו