אוסטריה: תביעה ייצוגית "הגדולה באירופה" על פגיעה בפרטיות

על פי כתב התביעה, מפירה פייסבוק אירלנד את החוק האירופי להגנה על נתונים בכך שהיא עוקבת אחר הפעילויות של המשתמשים באתרים חיצוניים

מקס שרמס, סטודנט למשפטים מאוסטריה שהקים את אתר Europe-v-Facebook.org, הגיש נגד פייסבוק (Facebook) תביעה על פגיעה בפרטיות והפרה של החוקים להגנה על נתונים. שרמס מתאר את התביעה כ-"מאבק של דוד מול גוליית" וככזו שיכולה להפוך ל-"תביעה הייצוגית הגדולה ביותר בתולדות אירופה" או ל-"פעולה הגדולה בתולדות אירופה לשמירה על הפרטיות".

בריאיון לעיתון הבריטי Daily Mail אמר שרמס כי "אנו מרבים להתלונן על בעיות בהגנת נתונים באירופה, והגיעה העת שנפעל להגן על זכויותינו הבסיסיות". שרמס תובע פיצויים בסכום של "500 יורו לכל תומך", בתביעה שהגיש נגד פייסבוק אירלנד, החברה הבת והערוץ המשפטי שדרכו פועלת פייסבוק מחוץ לארצות הברית.

על פי כתב התביעה, מפירה פייסבוק אירלנד את החוק האירופי להגנה על נתונים בכך שהיא עוקבת אחר הפעילויות של המשתמשים באתרים חיצוניים, דוגמת עשיית לייקים. כן טוענים התובעים להפרה של החוק באמצעות ניתוח של התנהגות המשתמשים בטכנולוגיות של Big Data, ואף "תמיכה בתוכנית הריגול PRISM של ה-NSA, על פי החשיפות של אדוארד סנואודן".

לא ניתן היה לקבל תגובה מפייסבוק.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים