אישום: סחרו במידע של עשרות אלפי מבוטחים בחברות ביטוח

המדינה הגישה כתבי אישום נגד תשעה נאשמים, בחשד לסחר נרחב במידע אישי רגיש ● בתיק נאשמים שלושה שהקימו סוכנות ביטוח, ושישה עובדי חברות ביטוח שמהם המקימים רכשו את המידע, על פי החשד

כתב אישום על סחר במידע.

פרקליטות המדינה הגישה היום (ב') לבית המשפט השלום בתל אביב כתבי אישום נגד תשעה נאשמים, בטענה כי הם סחרו במידע אישי רגיש של עשרות אלפי מבוטחים בחברות ביטוח. בהודעה נמסר כי הפרשה נחשפה בעקבות "חקירה פלילית מורכבת ורחבת היקף" שביצעה יחידת החקירות ברשות להגנת הפרטיות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מיטב דגן ממחלקת הסייבר בפרקליטות, הנאשמים ניצלו לרעה את מאגרי המידע שעמדו לרשותם כסוכני ביטוח והתחקו אחר חייהם הפרטיים של הלקוחות, תוך מעילה באמון שלהם ובאמון חברות הביטוח בהם.

בפרקליטות מציינים שהמידע שבו סחרו הנאשמים כלל, בין היתר, את הפרטים האישיים של המבוטחים, כגון שמותיהם, מספרי תעודות הזהות, מספר הטלפון הנייד, וכן פרטים על פוליסות הביטוח שלהם ועל התעריפים שנגבים מהם על ידי חברות הביטוח. בחלק מהמקרים, מדובר היה בפרטים נוספים, כגון הגיל, עיר המגורים, העיסוק ותאריך הנפקת תעודת הזהות של הלקוחות.

בכתב האישום מצוין כי שלושה מהנאשמים – תושבי גבעת שמואל, ראשון לציון ורמת גן – הקימו סוכנות ביטוח ופחות משנה לאחר מכן החלו לרכוש מידע אודות עשרות אלפי מבוטחים. זאת, על פי הפרקליטות, במטרה לעשות במידע שימוש עסקי. בכתב האישום נכתב כי הם רכשו את המידע באופן שיטתי מעובדים בחברות ביטוח שונות. תמורת המידע ולאורך תקופה של כשנתיים, שילמו מנהלי הסוכנויות לעובדי חברות הביטוח כמיליון שקלים.

ששת הנאשמים הנוספים בכתב האישום – תושבי חדרה, כפר סבא, קריית ביאליק, פתח תקווה וגבעת שמואל – הם עובדי חברות הביטוח הראל, הפניקס, כלל או חברות בנות שלהן, שמתוקף תפקידם היו בעלי גישה למאגרי המידע של חברות אלה ולמידע רגיש רב. בפרקליטות טוענים שהנאשמים ניצלו את הגישה שלהם למאגרי המידע, תוך הסתרת פעילותם מעיני הממונים עליהם, ובכך פגעו בפרטיותם של עשרות אלפי מבוטחים.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות רבות של פגיעה בפרטיות וגילוי מידע תוך הפרת סודיות. נטען בו כי הנאשמים פגעו בצוותא במזיד בפרטיות זולתם, הפרו חובת סודיות של הלקוחות לגבי ענייניהם הפרטיים, השתמשו ומסרו ידיעות בענייניהם הפרטיים של לקוחות חברות הביטוח ומסרו דברים שהושגו בדרך של פגיעה בפרטיות.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים