סלקום ברבעון הראשון של 2024: המשך צמיחה בכל המגזרים

החברה ציינה גידול של אלפי מנויים בסלולר, באינטרנט, ובטלוויזיה ● הכנסות החברה גדלו בכ-6%, ביחס לרבעון המקביל אשתקד, והסתכמו לסך של 1.14 מיליארד שקל ● עם זאת, הרווח הנקי פחת בכ-21%, לכ-34 מיליון ש'

דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום.

סלקום פרסמה היום (ב') את התוצאות העסקיות שלה לרבעון הראשון של שנת 2024, עם עלייה של 6.0%  בהכנסות, לכ-1.143 מיליארד שקל, לעומת סך של 1.081 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, המשקף עלייה בשיעור של כ-6%.

ההכנסות משירותים במגזר נייד בנטרול קש"ג (קישור גומלין): ההכנסות משירותי הסלולר בנטרול קש"ג ברבעון הנוכחי הסתכמו ב-381 מיליון שקל – ירידה של כ-0.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הירידה נובעת בעיקר כתוצאה מירידה בהכנסות הרומינג, כתוצאה מהשפעות המלחמה, אשר קוזזו חלקית בעלייה בהכנסות מחבילות סלולריות.

הכנסות משירותים במגזר הנייח: ההכנסות משירותים במגזר הנייח הסתכמו לסך של כ-344 מיליון שקל – עלייה של כ-4.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. העלייה נובעת בעיקרה מעלייה בהכנסות מחבילות הנייחות שנמכרות, הכוללות שירותי אינטרנט וטלוויזיה.

הכנסות מציוד קצה: ההכנסות מציוד הקצה הסתכמו לסך של כ-371 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2024 – זינוק של כ-30% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, רבעון שיא של 11 שנה. בשורת הרווח של מכירת ציוד הקצה רשמה החברה רווח של 60 מיליון שקל – עלייה של 7.1% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2023.

רווח תפעולי: הרווח התפעולי של החברה ברבעון הנוכחי הסתכם לסך של כ-82 מיליון שקל, בנטרול הפרשה בגובה 35 מיליון שקל, בגין מענקים חד-פעמיים, שנקבעו במסגרת חתימה על הסכם קיבוצי חדש, כך שהרווח התפעולי המדווח הסתכם ב-47 מיליון שקל, לעומת רווח בסך של כ-92 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.  רווח נקי: הרווח הנקי של החברה ברבעון הנוכחי הסתכם לסך של 34 מיליון שקל, בנטרול הפרשה בגובה 27 מיליון שקל, בגין מענקים חד פעמיים, שנקבעו במסגרת חתימה על הסכם קיבוצי חדש, כך שהרווח הנקי המדווח הסתכם ב-7 מיליון שקל, לעומת רווח בסך של 43 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה נבעה מהשפעות המלחמה, שהחלה ברבעון הרביעי של שנת 2023 ובאה לידי ביטוי בפגיעה של כ-11-14 מיליון שקל מול רבעון מקביל אשתקד, בין היתר כתוצאה מהשפעות הרומינג ומנויי הפריפייד.

ה-Adjusted EBITDA של החברה לתקופת הדו"ח הסתכם לסך של 302 מיליון שקל, לעומת 306 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון הושפע בין היתר ממענק חד-פעמי לעובדים, שהינו חלק מהפעילות השוטפת כחלק מההסכם הקיבוצי החדש. בנטרול השפעה זו ה-Adjusted EBITDA הסתכם לסך של 316 מיליון שקל.

תזרים מזומנים: החברה סיימה את הרבעון עם תזרים מזומנים פנוי, אשר הסתכם בכ-59 מיליון שקל, לעומת 69 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

"סלקום גדלה בעולם הסלולר, חרף השפעות המלחמה"

דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום: "סלקום פותחת את שנת 2024 כשהיא ממשיכה בצמיחה בכל תחומי הפעילות, בהם המגזר הנייח, עם גידול בהכנסות ובמנויים באינטרנט, בסיבים ובטלוויזיה, מזנקת לרבעון שיא של 11 שנים בהכנסות מציוד קצה, וגדלה בעולם הסלולר, חרף השפעות המלחמה.

ברבעון הנוכחי השקנו את שירות ה-5G premium הראשון בישראל, ואת הסיב החדש והמתקדם לאילת, הובלנו בשוק התקשורת בכל מדדי השירות בעולם הנייח והנייד, והמשכנו להעמיק את פעילותנו במגזר העסקי. בשנה הקרובה נמשיך להתמקד בשדרוג התשתיות ולהביא בשורות חדשניות ומתקדמות עבור לקוחותינו בכל תחומי הפעילות. בימים האחרונים התרחש שינוי משמעותי בבעלות על החברה, עם העברת השליטה לידיים חדשות. אנו מברכים את הבעלים החדשים ומודים על האמון בחברה ובעובדיה ומצפים לעבודה המשותפת, שתביא להמשך צמיחה תוך יצירת ערך מוסף ללקוחותינו ולבעלי המניות".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים