ברידג'ווייז השלימה גיוס של 21 מיליון דולר

כספי הגיוס ישמשו על מנת להמשיך להרחיב את הפריסה הגלובלית של הפלטפורמה שהחברה פיתחה - פלטפורמה טכנולוגיה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית, המנגישה תובנות וידע אודות מניות גלובליות בכל השפות

מייסדי ברידג'ווייז . מימין לשמאל: גבריאל דיאמנט, מנכ"ל החברה; דור ואור אליגולא, סמנכ"ל הפיתוח העסקי וסמנכ"ל התפעול (בהתאמה), ומור חזן, סמנכ"ל המוצר.

ברידג'ווייז (Bridgewise) הישראלית – אשר פיתחה פלטפורמה טכנולוגיה חדשנית מבוססת בינה מלאכותית המנגישה תובנות וידע אודות מניות גלובליות בכל השפות – השלימה סבב גיוס A בהיקף של 21 מיליון דולר. סך ההון הכולל שגייסה החברה עומד על 35 מיליון דולר, לאחר גיוס סבב סיד של 14 מיליון דולר בינואר 2023.

את הסבב הוביל SIX Group – תאגיד פיננסי שוויצרי, שתחתיו פועלות הבורסה השוויצרית והספרדית – לצד משקיעים בתחום הפינטק, ביניהם Group 11, קרן הון סיכון אמריקנית להשקעה בפינטק בבעלות היזם הישראלי דובי פרנסס, L4 Venture Builder, קרן ההון סיכון של הבורסה הברזילאית וגופים, פיננסיים גלובליים נוספים.

ברידג'ווייז חיפשה משקיעים ממוסדות פיננסיים מובילים, שיוכלו לפעול כשותפים אסטרטגיים ברחבי העולם. החברה, אשר גדלה במהירות, תשתמש בהון שגייסה כדי להאיץ את צמיחתה וחדירתה לשוק.

ניתוח AI למניות וניירות הערך

ברידג'ווייז, אשר נוסדה ב- 2019 על ידי גבריאל דיאמנט, המנכ"ל; דור אליגולא, סמנכ"ל הפיתוח העסקי, אור אליגולא (סמנכ"ל התפעול) ומור חזן (סמנכ"ל מוצר), היא ספקית ניתוח הבינה המלאכותית למניות וניירות הערך המקיפה ביותר בעולם.

הפלטפורמה של ברידג'ווייז תוכננה במטרה לפתור בעיה מהותית בשוק ההון. רק 20% מהמניות העולמיות נמדדות ומנותחות על ידי מוסדות פיננסיים, דבר שמותיר את המשקיעים ללא מידע, תובנות ותמיכה הדרושים לקבלת החלטות השקעה מושכלות, במיוחד כשמדובר במניות קטנות או מניות זרות. בנוסף, היא פותרת את אחד האתגרים והמחסומים העומדים בפני משקיעים רבים בהשגת מידע פיננסי הנובע מפערי שפה, מאחר שהוא מוצג בשפות המקומיות ובצורה לא מונגשת.

הפלטפורמה מבוססת ה-AI של החברה מנתחת נתונים של למעלה מ-90% מניירות הערך העולמיים, לרבות מניות, תעודות סל וקרנות נאמנות, כדי לספק תמונה מלאה וניתוח נוח להבנה של שוק המניות, בעשרות שפות, תוך שהיא מציגה תובנות ופרופיל מתומצת של כל נייר ערך. השירות גם מספק המלצות השקעה של מניות מגובות ברציונל השקעה מילולי, שירות ייחודי בעל רגישות, אשר אושר רגולטורית בשווקים בהם היא פועלת.


החברה מספקת חבילת מוצרים המותאמים לצרכים של מוסדות פיננסיים וספקי שירותים מובילים בשוק ההון, הכוללת: דו"חות מפורטים מבוססי בינה מלאכותית וניתוח לפי דרישה של כל מכשיר פיננסי; צ'אט שיחה בשפה טבעית מבוסס בינה מלאכותית; יועץ רובוטי המספק המלצות אישיות על סמך תיקי השקעות קיימים של המשתמשים במערכת; ועוד.

הפתרון של ברידג'ווייז נשען על שתי טכנולוגיות AI שפיתחה החברה. הראשונה היא אלגוריתם של למידת מכונה (machine learning), המבוסס על נתונים עדכניים והיסטוריים של מעל ל-20 שנה אודות מטריקות, מדדים וקורלציה של תנודות מחירים, שמנתח יותר מ-50,000 ניירות ערך ומספק לכל אחד מהם ציון ביצועים בזמן אמת. השנייה היא בינה מלאכותית יוצרת (Generative AI), המבוססת על מודל שפה, SLM (ר"ת Small  Language Model), שיוצר דו"חות פשוטים להבנה עבור כל אמצעי אבטחה בשפה המועדפת על הקורא. שיטה זאת מספקת ניתוח והמלצות באיכות גבוהה, ומציעה מידע מקיף ובדיקה יסודית של ביצועי המניה של כמעט כל חברה הנסחרת בבורסה בעולם.

"יש לנו את הכלים הדרושים כדי לספק תובנות משודרגות משמעותית"

גבריאל דיאמנט, מייסד שותף ומנכ"ל ברידג'ווייז אמר: "הגיוס מהווה צעד משמעותי במשימה שהצבנו למזער את הפער בידע והנגשתו לכל מי שמתעניין בשוק ההון ברחבי העולם. הטכנולוגיה שפיתחנו כדי לפתור בעיה זו, מספקת את הניתוחים, ההמלצות והתמיכה שהמשקיעים צריכים כדי לקבל החלטות מושכלות. עם שותפים אסטרטגיים כמו SIX Group  Group 11 ו-L4VB יש לנו את הכלים הדרושים לנו כדי לספק תובנות משודרגות משמעותית ולהפוך את כל מי שמשקיע בניירות ערך למשקיע על, בכל שפה, בכל שוק".

עם משרדים בישראל, ארה"ב, בריטניה, סינגפור, יפן וברזיל, ברידג'ווייז ערוכה להמשיך להרחיב את פעילותה בעולם בשנת 2024, על ידי יצירת שותפויות עם חברות פיננסיות, בהן פלטפורמות מסחר, בנקים, יועצים, בורסות ומנהלי נכסים.

מהלך זה צפוי לשפר גם את היכולות הטכנולוגיות של הבינה המלאכותית, כאשר החברה תיחשף למידע נוסף שיגיע באמצעות שיתופי פעולה עם גופים אלה. שילוב מידע זה, והניתוח שלו במערכת החברה, יעזרו לפתח את הדאטה ולקדם טקסט קונטקסטואלי, לצד פיתוח מודלים של שפה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים