משרד החקלאות פתח במאמץ לאפשר קליטת בעלי חיים במלונות

המשרד הכריז על פעילות לאיסוף וטיפול בכל חיות הבית המסתובבות בדרום אחרי שבעליהם עזבו, נפצעו או חלילה נרצחו ● המשרד מציע מוקד טלפוני לבקשות סיוע, לדיווח על מציאתם של בעלי חיים אבודים או לכל פנייה בנושא

מסייעים גם להם. לבעלי החיים האבודים או אלו הזקוקים למחסה.

בעקבות ידיעות מהבוקר (ב') כי חלק מהמלונות לא מאפשרים כניסת בעלי חיים, פנו מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, ומנכ"ל משרד התיירות, דני שחר, למנכ"לית התאחדות המלונות בישראל, עו"ד יעל דניאלי, בבקשה לאפשר למפונים להיכנס עם חיות המחמד אל בתי המלון, ובכך להקל על תושבי הדרום ולשמור על רווחת בעלי החיים וביטחונם.

מהערכת מצב של אגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות, עולה כי ישנם בעלי חיים רבים אשר נקלעו לאזורי הקרב ובעליהם פונו למקום שלא מאפשר שהיית בעלי חיים; בעלי חיים שבעליהם גויסו למילואים ונותרו לבדם או ללא טיפול ראוי; תושבים שנאלצו להשאיר מאחור את חיות המחמד; בעלי חיים שבעליהם נחטפו או נרצחו. לכן, במקביל לפנייה זו, ממשיך משרד החקלאות במתן מענה וטיפול בחיות מחמד של תושבי הדרום, ומסייע לרכז את המידע, לתאם ולנתב פניות בנושא חיות מחמד באזורי העימות.

משרד החקלאות מדגיש כי מוקד המשרד משמש לריכוז מידע, קבלת פניות ותיאומים בכל הנוגע לפינוי בעלי החיים באזורי העימות, בהתאם להנחיות צה"ל. תושבים שהתפנו עם חיות המחמד, תושבים שנאלצו להשאיר את בעל החיים מאחור, מגויסים שלא יכולים לטפל בבעל החיים וארגונים שמוכנים לקלוט אליהם בעלי חיים מוזמנים לפנות למוקד המשרד אשר יסייע ככל הניתן, בטלפון 6016*.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים